Вход на сайт

Сообщение об ошибке

User warning: The following module is missing from the file system: recaptcha_mailhide. For information about how to fix this, see the documentation page. in _drupal_trigger_error_with_delayed_logging() (line 1143 of /home/agatu209/domains/dityachiy.net/public_html/includes/bootstrap.inc).

Ростем за режимом: «за» і «проти»

 Як відомо, всі матусі різні, всі дітки унікальні, але для того, щоб вибрати краще, необхідно про це «краще знати» і випробувати вподобані ідеї на особистому досвіді. Однак на практиці найкращим виявляється той варіант, який реально зручний для мами і малюка, незалежно від того, що про це говорять фахівці та близьке оточення.

 

Перший місяць життя

 

Для новонароджених, на мій погляд, найбільш оптимальний варіант годування «хочу-давайте». Ясна річ, що в ті часи, коли в пологових будинках всі немовлята перебували далеко від мами, лікарі настійно рекомендували годування по годинах, тому як технічно роздати всіх бажаючих їсти малюків їх годувальницям було неможливо.

 

Але ж перебували і особливо наполегливі особистості, які вимагали голосно і не вчасно, таких товаришів догодовувати поза режиму. Як тільки новонароджених стали розміщувати в палатах разом з мамами, медицина, посилаючись на рекомендації ВООЗ, дала добро годувати «на вимогу». Реалії життя такі, що маляти перших днів життя просто необхідно годувати за його бажанням.

 

По-перше, новонароджений поки може висмоктати зовсім невелику порцію маминого молочка. По-друге, дитинка втомлюється від самого процесу ссання. Поспостерігайте за малюком: у нього на лобі навіть іноді виступають крапельки поту, так важко йому дається «добування прожитку». По-третє, грудне молоко перетравлюється дуже швидко, тому й почуття голоду виникає часто.

 

Маленька людинка в цьому віці їсть раз 10-12 на добу, включаючи 3-4 нічних годування. Це що стосується природного вигодовування. Малюки на штучному вигодовуванні не так вільні у своєму виборі, все-таки штучна суміш їжа більш важка, тому карапузи привчаються до дисципліни з перших днів життя, у них харчування строго за графіком. У нормі «штучник» харчується 7-8 разів на добу з інтервалом в 3-3,5 години, вночі здатний витримати і 4-годинну перерву.

 

З особистого досвіду. Оскільки одного разу нашій родині «дісталися» двійнята, їх довелося догодовувати вже до кінця першого місяця життя. До режиму моя «мафія» звикла швидко. Згодом це дуже полегшило мені життя, дозволяючи конкретно планувати свої дії по догляду за підростаючим поколінням і домашні справи, які з народженням малюків ніхто не відміняв.

 

Від двох до шести місяців.

 

Час неспання новонародженого, як правило, зведено до мінімуму. Основні види діяльності в перший місяць життя - їсти і спати. Проте вже до кінця п'ятого тижня малюк здатний хвилин 20 вивчати своє оточення, перш ніж поринути в здоровий сон. Як мовиться, далі - більше. До кінця другого місяця карапуз може спілкуватися з родичами по цілому годині.

 

Саме в цей час батьки, які бажають прищепити своєму малюкові режим дня, можуть потихеньку наполягати на своєму. Ближче до півріччя дитина запросто проспить вночі шість годин підряд. «штучники», які благополучно справляються з травленням, вже мають абсолютно чіткий графік свого існування. Малюкам на грудному вигодовуванні дана велика свобода, тому в них більш-менш постійно тільки час першого (приблизно з 9-10 до 11-12 годин) або другого денного сну (з 13-14 до 15-16 годин).

 

Особливо гостро для більшості мам стоїть питання нічного сну (позначається традиційний нагромаджуючись «недосип» батьків). По-перше, хочеться, щоб нащадок спав всю ніч. По-друге, бажано, щоб навчився засинати самостійно. Актуально це і в тих випадках, коли знайомі матусі розповідають про те, що їхній малюк вже досяг подібної свідомості. Не поспішайте з висновками, всі діти різні і за темпераментом, і за біологічним годинником.

 

З особистого досвіду. У свій час було дуже поширене вчення доктора Спока. Маючи на руках чотиримісячну доньку, я вирішила, що саме час привчити її засинати на самоті. Доктор Спок радив залишити дитину одну, навіть якщо та плаче. Сьогодні він поплаче 15 хвилин, завтра 10, а післязавтра засне сам. Сказано-зроблено. Замість належних 15 хвилин малявка волала 25, після чого я не витримала.

 

Заплакане личко малятка, його мокрий одяг і почуття провини перед власною дочкою були мені «нагородою» за сміливий експеримент. З чого я зробила висновок, що не все популярне особисто мені підходить. А двійнята засипали самі, їли по годинах, прокидалися строго по черзі (з різницею хвилин в 10), щоб я встигла погодувати одну, а потім другу.

 

Переплутав день з ніччю

 

Нерідко трапляється, що майже налагоджений механізм вечірнього засинання раптом дає збій. Малюк міцно і довго спить у другій половині дня, а вночі виявляє активність і вимагає компанію. Про такі випадки кажуть: «дитина переплутав день і ніч». На думку деяких фахівців, дитина в дійсності не дуже прив'язана до небесних світил, щоб неодмінно прокидатися з першими променями сонця і засинати з настанням темряви. Вважається, що біологічний годинник малюка формуються задовго до його появи на світ.

 

Якщо майбутня мама пізньої ночі, будучи вагітною (сидить в «компі», дивиться телевізор, читає книги), то і малюк бере цю фазу доби за активний період. Чи варто дивуватися, що іноді дитина повторює цю схему. Можна не поділяти цю точку зору, однак факт є факт: варто малюкові з якоїсь причини недоспати одну або пару ночей, як організм перебудовується і компенсує «нестачу» за рахунок денного сну.

 

До вечора така дитина цілком бадьора і сну ні в одному оці. Якщо справа в реальному нездужанні (коліки, зубки), то виправити ситуацію допоможе тлумачний лікар. Якщо ж вам здається, що «нічні гуляння» схожі на тимчасову примха, то можна спробувати реалізувати наступні рекомендації.

 

  • Провітріть перед сном кімнату, в якій малюк буде спати, оптимальна температура повітря повинна бути близько +18 ˚ С. Особливо це актуально в опалювальний сезон, оскільки сухе і тепле повітря може бути причиною поганого сну.

 

  • Традиційне вечірнє купання краще проводити в злегка теплій воді, перед водними процедурами бажано провести зарядку (витратити зайву енергію) або сеанс поглаживающего масажу (заспокоїти нервову систему).

 

  • З особистого досвіду. Дана рекомендація добре працювала на дівчатках - вони завмирали, ніби прислухалися. А ось синок виявився не чуйним до розслабляючого масажу, активність після ласкавих погладжувань не зменшувалася. Провітрену перед сном кімнату любили всі, незалежно від статевої приналежності.

 

  • Грудничків ще можна спробувати злегка «недогодувати» на передостанньому перед нічним сном годуванням, в результаті чого найпізніше вечірнє годування, можливо, буде більш ситним і бажаним. Однак не всі діти погоджуються на урізання раціону.

 

  • Постарайтеся не з'ясовувати стосунки з домочадцями у вечірній час або робіть це менш емоційно. Дітки до року (в моєму випадку дівчинки) реагують на це дуже болісно.

 

Зазвичай поправити ситуацію за 1-2 доби не вдається, тому наберіться терпіння. Малюк зовсім не прагне діяти вам на нерви, просто його щось не влаштовує, і ви повинні здогадатися що. Така от гра!

 

Ідеальний варіант

 

Мамам буває зручно вибудовувати режим своїх дітей (до півроку) таким чином: як тільки стрілка годинника наближається до цифр 3, 6, 9, 12 - їсти подано, після чого слідує період неспання (від декількох хвилин до години), потім, що залишився до наступного годування час, займає сон. Привчити дитину до подібної дисципліни, в принципі, не складно. Можна просто методично дотримуватися витримку в часі. А можна придивитися до власного чада і підстроїшся режим дня під звички і потреби малюка.

 

«За»

 

Режим упорядковує існування мами і малюка, можна планувати свої дії і раціонально використовувати час.

 

Здоровий малюк, якщо їсть по годинах, і в туалет ходить теж «за графіком». А значить, батькам легше буде підловити потрібний момент і привчити дитину до горщика.

 

Звичка дитини засинати в один і той же час значно полегшує сімейне життя. У цьому випадку малюк, як правило, добре спить вночі (практично всі шестеро моїх дітей, але з різного періоду свого життя). Отже, це реальний шанс для батьків виспатися або зайнятися особистим життям.

 

«Проти»

 

Малюків, які перебувають на грудному вигодовуванні, все-таки логічно годувати на вимогу. Ну як пояснити малюку, що їсти ще не час, коли мама зовсім поруч і так смачно пахне!

 

Для деяких батьків режим дня відчувається як насильство над природою. Одна мама навіть висловилася так: «відчуваю себе в колонії суворого режиму, де все по годинах». Ясна річ, що це викликає депресію. А адже матуся повинна бути задоволена життям, тоді й дитинка буде проявляти більше позитивних емоцій.

 

Якщо розпорядок дня вступає в протиріччя з біологічним годинником людини, то толку він не принесе. Наприклад, мої малята після півроку все одно прокидалися вночі для годування (особливо груднички). Ну не відмовляти ж їм тільки тому, що лікарі вважають це неправильним! Хоча зі старшою донькою я намагалася встановити «зручний» з точки зору медицини режим годування, правда, вистачило мене ненадовго, моя маленька зуміла наполягти не своєму.

 

Яким би не був ваш вибір, завжди слід пам'ятати, що кожен малюк індивідуальний у своїх потребах, тому розумніше пристосовуватися до дитини, а не заганяти себе в середньостатистичні рамки. Хоча багатьом дітям вони цілком підходять.

 

cлідуюча>>>