Вход на сайт

Сообщение об ошибке

User warning: The following module is missing from the file system: recaptcha_mailhide. For information about how to fix this, see the documentation page. in _drupal_trigger_error_with_delayed_logging() (line 1143 of /home/agatu209/domains/dityachiy.net/public_html/includes/bootstrap.inc).

Комп'ютерні ігри для дітей (онлайн) - користь чи шкода?

 Як правило, тільки при найменшому згадуванні про комп'ютерні ігри для дітей відразу виникає і негативна реакція оточуючих, і негативний контекст. Згодна, що на сьогоднішній день при «повальній комп'ютеризації населення» будь флеш-ігри - це додаткове навантаження і на очі, і на психіку, і на здоров'я підростаючого покоління в цілому. Але от чи варто категорично забороняти будь-які комп'ютерні ігри для дітей - питання далеко не однозначний ...

 

            Багато сучасних мам і тат (бабусі і дідусі) розуміють і приймають переваги міцно увійшовшого  у наше життя Інтернету. Тому, той факт, що майбутнє нерозривно пов'язане з Інтернетом, думаю, не викликає сумніву ні в кого. А значить, кожній дитині, рано чи пізно, доведеться освоювати і комп'ютерні ази, і «правила безпечного користування Інтернетом». Так, а хто ж, якщо не батьки зможуть познайомити, розповісти, показати, навчити та продемонструвати всі можливості «всесвітньої Мережі»? І, як у будь-якому процесі виховання і навчання, все починається з гри - комп'ютерної гри для дітей (онлайн).

 

Корисність онлайн ігор для дітей

 

            Цілі компанії трудяться над створенням прекрасних навчальних і розвиваючих ігор для малят, закріплюючи звичка володіння мишкою та клавіатурою (розробляючи дрібну моторику ручок).

 

            За допомогою онлайн ігор і комп'ютерних технологій (наприклад, презентацій) можна поповнювати базу знань дитини, задовольняючи зростаючий цікавість крихти. А всілякі розвиваючі ігри онлайн для дошкільнят - прекрасна можливість підготувати малюка до школи, навчити рахувати, читати, логічно мислити. Причому, в цьому не завжди захоплюючому процесі на допомогу прийдуть улюблені мультиплікаційні герої (наприклад, «Даша - мандрівниця» - гра для дітей онлайн або добродушні «Смішарики»).

 

            Та й в основному багато комп'ютерні ігри для дітей (онлайн) - це:

 

  • заряд позитивних емоцій (що дуже важливо, наприклад, видужуючому малюкові);
  • ази соціальної адаптації;
  • незамінні при сучасному вихованні рольові ігри
  • і багато всього дуже важливого і корисного. Але, природно, необхідно контролювати і самі ігри, і поведінка дитини, щоб не допустити комп'ютерну залежність.

 

Небезпека комп'ютерних ігор для дітей

 

            Відсутність належної фізичної активності в наш комп'ютеризований вік призвело до погіршення здоров'я всього людства і, що особливо важливо, молодого покоління. А від фізичного розвитку залежить і розумовий. Тому, було б величезним помилкою вважати, що комп'ютер може замінити і розказану мамою казку, і турнір з шашок з татом, і навіть сімейний сеанс гри в «лото».

 

            Та й про навантаження на незміцнілу психіку постійно розповідають лікарі та вчені. Адже багато «стрілялок» - це маса жорстоких сцен, крові, бруду, практично - посібник для «найманців».

 

Основні правила поведінки дитини за комп'ютером

 

            У комп'ютерних іграх, як і в усьому іншому, важливо дотримуватися «золотої середини», адже при правильній організації дитячого часу, проведеного за комп'ютером, можна перетворити і сам комп'ютер, і Інтернет у незамінного і захоплюючого помічника. І для цього потрібно:

 

не боятися, категорично не заперечувати і не забороняти комп'ютерні ігри для дітей , адже «заборонений плід» набагато приємніший

 

встановити суворий графік проведення часу дитини за комп'ютером (запропоноване педіатрами час складає 20 хвилин в день для 5-річного карапуза, діткам молодше 5 - відповідно від 10 до 15 хвилин, і старше 5 років - плюс 5 хвилин на кожні три роки);

 

контролювати якість і смислове навантаження гри;

 

розповісти правила безпеки поведінки в Інтернеті, причому, не сухим і офіційним тоном, а з прикладами, доступними віковою розумінню дитини;

 

продовжувати тісно спілкуватися з дитиною «оффлайн», обговорюючи його комп'ютерні досягненні та вміння - тільки таким чином ви вбережете «повного занурення у віртуальність».

 

            Не дивлячись на те, що комп'ютерні ігри для дітей (онлайн) мають практично повний спектр розваг, важливо підібрати те, що буде розвивати вашого юного геймера, тренувати пам'ять, формувати смаки, відточувати реакцію, вчити аналізувати, приймати спонтанно правильні рішення і багато іншого. Адже тільки грамотний підхід і, що особливо важливо, батьківський приклад, навчать дитину адекватному та раціональному користуванню Інтернетом.

 

            І тільки тоді можна буде відпускати своє чадо у вільне плавання по просторах Мережі, будь то «Адмірал ігрові автомати», онлайн ігри для дітей (бродилки, екшени, квести, гонки) чи просто спілкування в соцмережах.

 

            Хоча, тимчасове обмеження «віртуального життя» і підвищена увага до «живому» спілкуванню я б настійно рекомендував дотримуватися ...

 

 cлідуюча>>>