Вход на сайт

Сообщение об ошибке

User warning: The following module is missing from the file system: recaptcha_mailhide. For information about how to fix this, see the documentation page. in _drupal_trigger_error_with_delayed_logging() (line 1143 of /home/agatu209/domains/dityachiy.net/public_html/includes/bootstrap.inc).

Ожина в дитячому раціоні харчування

 Яку ж красиву назву носить ця ягода! І смак її виправдовує це, адже вона така ароматна! Ожина надзвичайно нагадує малину, особливо по самій формі плоду. А ось за забарвленням її навряд чи можна сплутати з чим-небудь. Плоди можуть мати синьо-сизий або чорний колір. Своє плодоношення ожина починає з початку серпня і до середини вересня, але все звичайно ж залежить від погодних умов. Зростає ожина на Кавказі і в Сибіру, ​​а також в Приураллі і на Алтаї. На присадибній ділянці можна виростити ожину і в Середній смузі.

Ягоди одночасно мають солодкий і злегка кислуватий смак, соковиті. У плодах містяться клітковина, фруктоза, глюкоза, мінеральні солі, азотисті і дубильні речовини, різні мікроелементи та вітаміни. Варто відзначити, що каротину в ожині міститься набагато більше, ніж у малині.

 

Малюкам після одного рочки життя вже можна додавати в раціон свіжі фрукти і ягоди. Ожина - одна з найкорисніших ягід, можна сказати джерело вітамінів і корисних мікроелементів.

 

Так як ожина зберігається не дуже добре, то щоб її зберегти в будь-якому вигляді з її роблять пастилу, вина, джеми, варення та інші продукти. Але все ж дуже цінним приготованим продуктом може бути сік з ожини (його можна приготувати за допомогою соковарки). Не менш цінним і смачним блюдом для дітей буде і кисіль з соку ожини.

 

Сушені листя також годяться. З них можна готувати чай. У цьому випадку збір листя повинен бути в середині червня по липень, так як саме в цей час листя містять більшу кількість корисних і ароматичних речовин. Відвар з листя рекомендується вживати при грипі чи ангіні, він допоможе позбутися нервового перенапруження, і надає потогінний і в'яжучу дії.

 

Листя ожини - це хороший кровоспинний засіб. Також свіже листя використовують в косметичних цілях, з них роблять маски. Для цього спочатку потрібно змастити обличчя жирним кремом, а вже потім накладають подрібнені свіжі ожинові листя на 10 хвилин (маска підходить для сухої та подразненої шкіри обличчя). В якості протизапального і сечогінного засобу використовують коріння рослини.

 

cлідуюча>>>