Вход на сайт

Сообщение об ошибке

User warning: The following module is missing from the file system: recaptcha_mailhide. For information about how to fix this, see the documentation page. in _drupal_trigger_error_with_delayed_logging() (line 1143 of /home/agatu209/domains/dityachiy.net/public_html/includes/bootstrap.inc).

Вітаміни в продуктах

 Вітаміни беруть участь в біохімічних процесах організму людини, вони виконують регуляторну функцію і є каталізаторами для обмінних процесів. Велика частина вітамінів не синтезується в організмі, тому вони повинні регулярно надходити з їжею (див. Таблицю нижче) або у вигляді вітамінно-мінеральних комплексів.

 
Наприклад, під дією ультрафіолетових променів вітаміни групи Д частково синтезуються в шкірі людини. Однак їх кількості недостатньо для підтримки нормальної роботи організму. Брак біологічно активних речовин цієї групи призводить до крихкості кісток і судом м'язів. Ви можете отримати більшу частину добової норми вітаміну Д з продуктами: сир, вершкове масло, гриби, риб'ячий жир.
 
 
Загальноприйнятий спосіб отримання вітамінів, не синтезованих в організмі, - зміна раціону харчування. Наприклад, у необхідному обсязі міститься вітамін В12 в продуктах: яйця, дріжджі, сир, риба. Щоб в достатній кількості одержувати з продуктами вітамін Е, необхідно щодня з'їдати мінімум стакан мигдалю. Такий раціон харчування може підійти не кожній людині.
 
 
Для окремої групи біологічно активних речовин основними джерелами служать не овочі, а висококалорійні продукти.
 
 
Наприклад, Ви можете отримувати необхідну кількість вітамінів групи В з продуктами: печінка, нирки, устриці, сир, молоко (див. Таблицю нижче). Недолік цих біологічно активних речовин призводить до порушення серцевого ритму, поганому сну, підвищеної стомлюваності і розвитку депресивних станів. Щоб отримувати достатню кількість вітаміну В6 з продуктами, необхідно щодня вживати в їжу 0,5 кг м'яса або бананів.
 
 
Детальну інформацію про харчові джерелах і корисних діях біологічно активних речовин містить таблиця вітамінів у продуктах, розташована нижче.
 
 
Існує думка, що біологічно активні речовини необхідні організму в основному навесні. Це твердження хибне: організм не може запастися біологічно активними речовинами, отримуючи їх повноцінні дози тільки влітку, оскільки вони витрачаються безперервно. Сонливість, часті простудні захворювання, зниження апетиту, порушення функцій нервової і серцево-судинної системи - одні з ознак авітамінозу, які можуть проявитися незалежно від сезону. Тому складовою хорошого самопочуття є збалансований прийом вітамінів круглий рік.