Вход на сайт

Стародавній Зороастрійський гороскоп

Зороастризм вважається найдавнішою релігією одкровень (пророцтв), що виникла в Персії. Засновником зороастризму є таємничий пророк Ашо Заратуштри, про який мало що відомо. Звідки він прийшов, де проживав? Відповідей немає. Однак відомо, що Ашо Заратуштри проповідував не робити зусиль для особистого спасіння, як більшість релігій, а вчив, як допомогти творчому Добру здобути перемогу над згубним Злом.

Зороастрійський гороскоп

 Учитель запропонував дотримуватися ряду етичних правил і назвав три основні чесноти: добрі думки (хумата), благі слова (хухта) і благі справи (хвартша).

 

Поряд з назвою релігійної течії на ім'я його засновника існують й інші імена - маздаізм, авестізм і релігії вогнепоклонників. Остання назва прижилася через те, що послідовники вчення поклонялися Світла і всіма способами намагалися розігнати Тьму, в тому числі з використанням Вогню.

 

Цікаво, що сторонні пасивні спостерігачі автоматично вважалися що знаходяться на стороні Зла, тому нічого не робили для знищення Мороку на Землі і в Пекла. Ну і як у багатьох релігіях, Зороастризм активним борцям за ідеали обіцяв райське блаженство в позамежному світі світла і добра після фізичної смерті. У наш час послідовників стародавньої релігії залишилося не багато, в основному вони проживають в Індії та Ірані.

 

Суть стародавнього гороскопу зороастрійців

 

Зороастрійський гороскоп виник вже в ранні періоди розвитку зороастризму, а пізніше ліг в основу багатьох популярних астрологічних систем. Всі розрахунки будуються на використанні циклу з 32 років, для кожного з яких вибрано тотемна тварина або птах. Тому Зороастрійський гороскоп ще називають тотемним.

 

Крім тотема кожному року відповідає тварина-антитотем. Така позиція схожа з одночасним існуванням світлого і темного ангелів, кожен з яких сидить на своєму плечі і диктує благі або мерзенні вчинки. Тотем визначається за роком народження, при цьому його образ символічний, а риси властиві народилися в цей рік людям. Якщо людина у всьому слухається свого тотему, то він стає більш просвітленим і чистим, а також в ньому яскраво проявляються характерні риси тотема. Чим ближче людина до свого тотему, тим надійніше його захист від сил вселенського Зла.

 

Потураючи слабкостям і пороків, підказує антитотемом, людина котиться вниз по похилій площині і деградує. Він навіть зовні нагадує тварина-антитотем, тому йому складно приховати від наглядових людей свою порочну сутність. Цікаво, що кожна людина приречена бути схожим зі своїм тотемом, ну, або стати на шлях деградації і уподібнитися до свого Антитотем. Іншого йому не дано.

 

Спроби якимось чином приручити тотема або антитотема навіть не розглядаються і вважаються неможливими за визначенням. Добре, однак, що навіть народженим з рисами антитотема надається можливість подолати негативний вплив і заробити риси тотема. Для цього треба стежити за чистотою помислів, здійснювати добрі вчинки і вимовляти богоугодні мови. Також допомагають жерці, спеціально працюють на благо людей.

 

Початок року по Зороастрійський гороскоп - 21 березня. У цю добу Сонце входить під вплив Овна - першого знака Зодіаку. Ця дата використовується і в інших астрологічних системах, однак вважається, що відкрили її саме засновники Зороастрійський гороскоп.

 

Величезне значення для зороастрійців має Вогонь, для поклоніння якому зводилися величні храми, оточені ореолом святості. Дивно, що кімната для молитов повинна була залишатися практично порожній з голими стінами. Це робилося, щоб моляться не відволікалися від споглядання вогню. Вогонь розглядався як живе втілення Бога, а його чисте полум'я вважалося Вічним Світлом. Будь-які джерела штучного світла не допускалися, оскільки вони зазіхали на славу власного творіння Бога. Всі послідовники зороастризму зобов'язані були підтримувати чистоту своїх помислів, промов і вчинків, а жерці постійно здійснювали вищі обряди очищення.

 

cлідуюча>>>