Вход на сайт

Сообщение об ошибке

User warning: The following module is missing from the file system: recaptcha_mailhide. For information about how to fix this, see the documentation page. in _drupal_trigger_error_with_delayed_logging() (line 1143 of /home/agatu209/domains/dityachiy.net/public_html/includes/bootstrap.inc).

Спорт в житті дитини

 Всі батьки хочуть, щоб діти росли здоровими, а для цього треба займатися спортом. Для дітей до 6 років повинна йти мова про елементи спорту, які повинні стати основою для індивідуальної зарядки дитини.

Перш ніж записуватися в якусь секцію, слід:

- Обстежити дитину, проконсультуватися з фахівцями про те, які види спорту дитині протипоказані;

- Прислухатися до побажань дитини.

 

З настанням зими для дітей з півтора років влаштовуйте ігри на вулиці з санками. Самостійний спуск з гори дитині можна дозволити тільки після того, як з'їдете з ним разом. Санки наверх також тягніть разом, щоб у малюка в пам'яті закарбувався весь комплекс обов'язків. Добре, якщо вам вдасться знайти однодумців для спільних ігор.

 

З 2,5-3,5 років дитина вже може починати освоювати лижі. Треба підібрати лижі по росту малюка, довжина лиж повинна доходити до пальців витягнутої вгору руки дитини, а не на виріст. Для початку вчіть його пересуватися на лижах без палиць, потім з палицями. Треба збільшувати час прогулянки на лижах від десяти до сорока хвилин, а якщо ваш малюк не втомлюється - можна і більше. Лижі - це універсальний засіб для здоров'я, удосконалюються серцево-судинна, бронхолегенева, нервова системи і т.д.

 

Попередити сколіоз допоможе плавання. Навчити плавати дитини постарайтеся якомога раніше, тоді і дихальна система буде в нормі, і постава гарна, і руки сильні.

З 3-х років діти можуть потрошку починати кататися на стійких роликах, але тільки за найактивнішої участі дорослих.

 

У цьому віці діти починають освоювати їзду на велосипедах. До велосипеда, на деякий час раніше, можна освоїти самокат: він допоможе дитині навчитися тримати рівновагу, відштовхуватися перемінно обома ногами для рівномірного розвитку м'язів. Вибираючи велосипед, зверніть увагу на те, щоб його розміри відповідали росту дитини, так як від цього залежить розвиток зв'язкового апарату, кісткового скелету, формування постави.

Гімнастикою можна займатися з 3-4 років.

 

З 5-ти років можна потрошку займатися ковзанами, тільки дотримуйтесь правил безпеки. Катайтеся при невеликій мінусовій температурі. Відомо, що фігурне катання, наразі, поліпшує роботу серця і судин.

 

Східними єдиноборствами - не раніше 6,5-7 років. Якщо помірно займатися різними видами спорту, дитина звичайно буде гармонійно фізично розвиватися.

Заняття фізкультурою і спортом забезпечують поліпшення діяльності всіх органів і систем, а також викликають стимуляцію обмінних процесів в організмі. Добре, коли у дитини є можливість займатися спортом вдома. Спортивний куточок або шведська стінка, що знаходяться в кімнаті дитини, також важливі для його гармонійного розвитку, як іграшки та книги.

Пам'ятайте: організовуючи рухливе активне дитинство, ви позбавляєте свого дорогоцінного улюбленої дитини від багатьох проблем з характером і зі здоров'ям. Спортивний спосіб життя - це не тільки повноцінний фізичний розвиток, це гарне тренування нервової системи і виховання характеру.

 

 

cлідуюча>>>