Вход на сайт

Сообщение об ошибке

User warning: The following module is missing from the file system: recaptcha_mailhide. For information about how to fix this, see the documentation page. in _drupal_trigger_error_with_delayed_logging() (line 1143 of /home/agatu209/domains/dityachiy.net/public_html/includes/bootstrap.inc).

Шведська стінка для дітей

 Фізичний розвиток Вашої дитини вимагає точно такої ж уваги, як і розумовий. Про нього потрібно думати з самого народження і не чекати моменту, коли дитина досить підросте, щоб можна було передати його в руки професійних тренерів. Погодьтеся, що здоровий хребет і розвинені м'язи дуже важливі для життя Вашого спадкоємця. Тому не бійтеся і не лінуйтеся самостійно зміцнювати фізичне здоров'я малюка в ранньому віці. Відмінним помічником у цій справі стане всім відома і багатьма поколіннями перевірена шведська стінка.

 

  Що собою являє шведська стінка?

 

Шведська стінка - це своєрідна рама з перекладинами схожа на широкі сходи. Цей простий і одночасно самий функціональний тренажер був придуманий в Швеції майже 200 років тому, де широко використовувався в системі гімнастики для виховання гармонійної особистості.

 

Сьогодні шведська стінка також не втрачає своєї популярності і є найпоширенішим тренажером в домашньому спортивному куточку. Це компактне споруда не займає багато місця і виграє за рахунок своєї універсальності, так як здатне допомогти Вашій дитині зміцнити м'язи, виростити здоровий хребет, підсилити імунітет, а також гармонізувати фізичний та інтелектуальний розвиток.

 

  Які бувають шведські стінки?

 

Сьогодні в магазинах можна зустріти шведські стінки, виготовлені з дерева або металу. І дерев'яні, і металеві шведські стінки можуть бути доповнені за Вашим бажанням гімнастичними кільцями, канатом, мотузяною драбиною, турником, лавою, брусами та баскетбольним кільцем. Такий набір додаткових снарядів дозволяє ще більше зацікавити дитину і поступово ускладнювати комплекс вправ.

 

При виборі матеріалу, з якого зроблена шведська стінка, спирайтеся на його безпеку для дитини. Як правило, для дітей рекомендують вибирати тренажер, виконаний з дерева. По-перше, така шведська стінка не слизька (на відміну від металевої), а, по-друге, виготовлена ​​з якісно обробленої і екологічно чистої деревини.

 

У будь-якому випадку, вибираючи шведську стінку, не піддавайтеся на рекламу продавця. Самостійно переконайтеся в якості кріплень і обробці дерев'яної поверхні (поверхня повинна бути гладкою і виключати можливість попадання дрібних дерев'яних уламків під шкіру дитини). Крім того, не полінуйтеся перевірити сертифікат на який Вам сподобався тренажер.

 

Починати привчати дитину до вправ на шведській стінці можна з півтора років. У цьому віці діти особливо активні і починають виявляти цікавість до лазіння та іншим вправам. При цьому необхідно пам'ятати про ненав'язливості таких занять (щоб не відбити інтерес до них у дитини) і заходи безпеки. Допомагайте малюкові освоювати нові фізичні навантаження, постійно підстраховуючи його при цьому. На перших порах, крім ваших рук, роль додаткової страховки повинен виконувати мат, постеленний під шведську стінку.

 

Для найменших (1,5-2 роки) малюків початок знайомства з тренажером полягає у виконанні найпростіших вправ, які складаються, наприклад, з таких:

 

в положенні обличчям до стінки, дитина захоплює поперечину обома руками якомога вище і відпускає ноги - висить на руках;

в цьому ж положенні, стоячи на нижній поперечині і тримаючись руками за поперечину на рівні грудей, присідає;

стоячи на нижній поперечині спиною до стінки і обхопивши руками поперечину, розташовану над головою, вигинається всім тілом вперед;

стоячи на підлозі спиною до стінки, дитина прогинається назад і, тримаючись за перекладини руками, опускається нижче, перехоплюючи одну перекладину за одною.

Дітям постарше можна запропонувати вправи на розтяжку. Найпоширенішими вправами такого плану є наступні:

 

стоячи на підлозі боком до шведської стінки, дитина кладе витягнуту ногу на перекладину (висота перекладини повинна бути зручною для дитини) і нахиляється до неї;

перебуваючи в тому ж положенні, поклавши пряму ногу на перекладину, дитина присідає на опорній нозі кілька разів, після чого змінює опорну ногу і повторює теж вправа для неї.

Щоб інтерес дитини до фізичних занять не згас, рекомендується поступово розширювати комплекс вправ за допомогою додаткових снарядів, наприклад, каната або гімнастичних кілець.

 

Навчатися лаззити по канату треба поступово. Починати можна з вправ, під час яких дитина вчиться триматися за канат руками і висіти, а також утримуватися на ньому за допомогою ніг (обхоплюючи канат ногами) і перехоплювати його руками.

 

Після того як перший етап звикання до каната пройдено, можна приступати до лазанью. Основу лазіння по канату складають такі вправи:

 

дитина, тримаючись за канат руками, трохи підстрибує і, зігнувши ноги, захоплює її між колінами і підйомами стоп;

утримуючи випрямленими ногами канат, дитина повзе вгору, по черзі переставляючи руки.

Заняття на гімнастичних кільцях особливо захоплюють малюків, так як на них можна висіти з прямими або зігнутими ногами, розкручуватися вліво і вправо, підтягуватися і кружляти, спочатку закручуючи, а потім, розкручуючи канати, на яких тримаються кільця.

 

Перераховані вище вправи лише маленька частина тих, які з Вашою допомогою можуть виконувати діти. Для того щоб дитині подобалися заняття, перетворите це в гру і придумуйте разом з ним нові вправи, поступово ускладнюючи їх і додаючи нові снаряди до Вашої шведській стінці.

 

  Чи є у шведської стінки мінуси?

 

Якщо Ви правильно підійшли до вибору шведської стінки і добре її закріпили, то Вам немає про що турбуватися. Залишається тільки продумати комплекс вправ для Вашого малюка і приступати до їх виконання.

 

Що стосується такого мінуса, як габарити шведської стінки, то сьогодні у Вас є можливість вибрати таку, яка буде доречна навіть в однокімнатній квартирі.

 

cлідуюча>>>