Вход на сайт

Сообщение об ошибке

User warning: The following module is missing from the file system: recaptcha_mailhide. For information about how to fix this, see the documentation page. in _drupal_trigger_error_with_delayed_logging() (line 1143 of /home/agatu209/domains/dityachiy.net/public_html/includes/bootstrap.inc).

Фізкультура для немовлят

 Здоров'я - перша і головна складова щасливого життя малюка, тому саме про нього треба дбати з самого народження. Помилковою є думка, мовляв, ось підросте, будемо грати у футбол. Починати тренувати м'язи потрібно мало не з народження.

 

Звичайно, грудні малюки навряд чи зможуть ганяти м'яч або махати ракеткою. Тим не менш, у них є свій грудничковий набір вправ. Починаємо з масажу, який допомагає м'язам скорочуватися і розслаблятися, коли малюк ще сам цього не вміє. Масаж обов'язково повинен бути курсом. Зробити один раз і кинути рівносильно тому, що не робити його зовсім. Попросіть педіатра видати вам напрямок на масаж. Якщо у вашій поліклініці немає дитячого масажиста, запишіться на платний прийом, подивіться уважно, як робить це професіонал, а вдома повторіть самостійно. Для підстраховки можна записати процес на відеокамеру або ознайомитися з відеоуроками в Інтернеті.

 

Слідом за масажем йде гімнастика. Згинаємо-розгинаємо ручки і ніжки, вчимо пальчики вистачати, а ніжки відчувати свої ступні. Важливий момент: гімнастика не вчить дитину ходити і сидіти, малюка ні в якому разі не можна садити і ставити на ноги. Гімнастика допомагає малюкові зрозуміти, як можна сідати з положення лежачи і як правильно ставити ногу під час перших кроків.

 

З гімнастикою, як і з масажем, краще звернутися спочатку до фахівця, а потім вдома вчиняти всі вправи самим. Якщо ви боїтеся проробляти такі страшні, здавалося б, маніпуляції зі своїм малюком, то краще довіритися професіоналу. Головне, щоб ці «тренування» були регулярними, краще всього щоденними, а не раз на тиждень «на хвилиночку».

 

 

Фізкультура для малюків

 

Коли дитина вже впевнено ходить і бігає, фізичні вправи стають більш різноманітними і цікавими. Фізкультура для дітей віком 1-4 років проводиться у формі гри. Можна просто сказати: «Давай пограємо, що ти мавпа, а я мама-мавпа», і нехай дитина тікає від вас на руках і ногах п'ятою точкою догори. Правда, вам доведеться його наздоганяти в тій же позі. І весело, і корисно, і, що найголовніше, без примусу.

 

Батьки повинні займатися фізкультурою разом зі своїми дітьми. У цьому віці кращого прикладу для наслідування ніж мама і тато просто не існує. Якщо у вас син, то буде відмінно, що зарядку буде проводити тато. Так у коханих чоловіків з'явиться ще одне спільне заняття, а у вас - час на себе або домашні турботи.

 

Чим же зайнятися з малюком вдома? Необхідно почати з розминки, щоб м'язи прогрілися і були готові до вправ. Обертаємо руками, нахиляємося, присідаємо, стрибаємо. Далі вправи: стрибки зі скакалкою, вправи для пресу, ходіння на руках, підняття гантелі.

 

Зі скакалкою все просто: навчити дитину нею користуватися і потихеньку стрибати від 2 разів до 20. Прес можна качати різними способами - піднімаючи тулуб з горизонтального положення, піднімаючи ноги з вертикального положення, утримуючи підняті ноги «куточком». Починати потрібно з малого - не більше 5 разів. Через кілька днів можна збільшити навантаження. Не дозволяйте дитині в азарті робити вправи, поки він не видихнеться - малюк ризикує розтягнути зв'язки і перенапружити м'язи. Все добре в міру.

 

Ходіння на руках дуже корисне заняття для преса, плечового пояса і вестибулярного апарату. До 3-4 років дитині можна купити самі маленькі гантелі, щоб зміцнювати м'язи рук.

 

Спортивний куточок

 

Якщо вам дозволяє житлоплощу і фінанси, можна купити дитині спортивний куточок, що включає в себе турнік, трапецію, кільця, шведську стінку, канат, сітку, баскетбольне кільце, мотузкові сходи. Так у вас з'явиться можливість урізноманітнити ваші тренування. До того ж, маленькі хлопчики й дівчатка дуже люблять весь час десь лазити і висіти.

 

Як вибрати куточок? Спочатку визначтеся, де він буде стояти і скільки місця ви на нього можете виділити. Пам'ятайте, що не можна ставити конструкцію поруч з гострими кутами, дзеркалами і скляними дверцятами. Навколо куточка повинен залишатися вільний простір, щоб дитина не вдарився об меблі, розгойдуючись на канаті, трапеції, кільцях або сходах. Обов'язковим атрибутом спортивного куточка є мати.

 

Коли малюк стане самостійніше і старше, його можна буде віддати в спортивну секцію. А поки він ще карапуз, прищепіть йому любов до спорту будинку!

 

cлідуюча>>>