Вход на сайт

Сообщение об ошибке

User warning: The following module is missing from the file system: recaptcha_mailhide. For information about how to fix this, see the documentation page. in _drupal_trigger_error_with_delayed_logging() (line 1143 of /home/agatu209/domains/dityachiy.net/public_html/includes/bootstrap.inc).

Чи потрібна дітям йога?

За словами, нейробіологів - активні фізичні заняття позитивно впливають не тільки на здоров'я організму в цілому, але і на розвиток мозкових структур. Здатність прикладати зусилля, концентрувати увагу помітно позначаються на клітинах мозку, збільшуючи їх потенціал. А за коштами йогічних інструментів робити це не тільки корисно, але й легко і приємно! Так легко, що підходить навіть для дітей! Розроблено спеціальні вправи (асани) для дітей. Виконуючи їх, діти зміцнюють своє здоров'я: імунітет, опорно-руховий апарат, серце, нервова система і багато-багато іншого. І звичайно життя дитини, що займається йогою ніколи не зможе стати посередньої, стандартної і «як у всіх», в першу чергу тому що внутрішній досвід дитини буде значно обагащен вмінням володіти власними думками і тілом.

 

У процесі регулярних занять діти стають спокійнішими, зосередженіше, впевненіше в собі, целеустремленнее. Пізнаючи свій організм і розширюючи межі сприйняття дитина буде пізнавати весь навколишній світ!

 

Дайте своїй дитині таку можливість. А краще спробуйте позайматися разом.

 

Ось кілька найпростіших і корисних асан для вашої дитини:

 

1. Поза дерева або врікшасана. Покращує увагу, тренує вестибулярний апарат. Запропонуйте малюкові в позиції стоячи зігнути праву ногу і доторкнуться стопою до опорної (лівої) ноги у коліна. Разверти коліно правої ноги в бік. Якщо дитина може стояти на одній нозі, утримуючи баланс, наступний крок-підняти руки вгору. Потрібно постаратися протриматися в такій позі як можна довше. Повторіть те ж саме з іншою ногою. Так по два рази. Все тіло в цій позі має прагнути вгору подібно дереву.

 

 2. Поза лева, або сімхасана. Тренує м'язи мови, використовується для профілактики захворювань горла. Треба встати на коліна і нахилитися вперед, стопи повинні бути разом, а коліна розведені. Руки на підлозі між колін. Потім нехай дитина сяде на п'яти і найвеселіше: потрібно якомога ширше відкрити рот і висунути язик, одночасно вимовити «ха». Потім рот закрити і заспокоїтися. Повторити три рази

 

 3. Поза собаки, або мукха-Шавасана. Зміцнює спину і покращує кровообіг. Попросіть дитину лягти на живіт, долоні повинні знаходитися під плечима. Стопи спрямовані на себе на невеликій відстані один від одного. Потім одним рухом потрібно віджатися від підлоги, випрямити руки, куприком потягнутися вгору, а п'ятами спрямуватися до підлоги. Коліна не згинати. Дивитися потрібно на свій живіт і протриматися так секунд 5-8. Потім повернутися на підлогу. Повторити три рази.

4. Вправа для розвитку розуму і сили волі. Будха-татха дхріті шакті-вікасак. Встаньте прямо. Руки притиснуті до тіла. Зробіть спокійний і повільний вдих через ніс і закиньте голову назад. Широко розкрийте очі. Попросіть дитину в такому положенні робити різкі видихи і короткі вдихи. Виконувати 10 разів.

 5. Вправа для розвитку інтелекту. Медха шакті-вікасак. Стоячи прямо нехай дитина схилить голову так, щоб підборіддя був притиснутий до грудей (вінцевої ямці). Дивитися вниз. Спина пряма. Робити видихи-вдихи як в попередній вправі.

При виконанні асан ні в якому разі не можна вимагати від дитини їх ідеальної реалізації. Важливо, щоб дитина все це робив із задоволенням. Інакше очікуваного ефекту ви не отримаєте.

 6. Поза зайця. Шашанкасана. Розтягує м'язи спини, заспокоює і розслабляє. Нехай малюк зігне ноги в колінах і сяде на свої п'яти, животик слід як би опустити на стегна, а лоб притиснути до підлоги. Потім дитині належить витягнути обидві руки вперед, повернувши їх долонями вниз, і полежати в такій позі, спокійно зробити кілька разів вдих-видих. При виконанні цієї вправи потрібно постаратися повністю розслабитися.