Вход на сайт

Зусилля дорослих спрямовані по суті на те, щоб зробити дитину зручною для себе...

 

 

Дай те, чого у тебе немає...

Ви вважали себе суворим і неласкавим? Вам простіше відчитати дитину,ніж пожаліти? А дитині потрібно те, чого у вас немає. Ми виховуємо своїх дітей так, як виховували нас самих. Якщо з нами були жорсткі, то і ми не панькаємося зі своїми дітьми. Ми самі не помічаємо, як з пливом часу починаємо виправдовувати все, що ненавиділи у своєму дитинстві. Здавалося б: кожен дорослий був дитиною - як йому не знати, що ж потрібно його синові або дочці? Забуваємо? Боїмося, що нам «сядуть на шию»?
 НЕ БІЙТЕСЯ! ДОВІРЯЙТЕ СОБІ - ДИТИНІ. ТЕ, ЩО БУЛО БОЛІСНО ДЛЯ ВАС В ДИТИНСТВІ, ТО МУЧИТЬ І ВАШИХ ДІТЕЙ.

 

На жаль, коли ми стаємо дорослими, нам важко утримати в собі те колишнє, дитяче сприйняття ситуацій. Ми оцінюємо їх по-дорослому.

Відповідайте собі чесно і не поспішаючи: чого мені не вистачало в дитинстві у відносинах з батьками? Що дратувало? Обража? Було байдуже? Особливо тішило? Глибоко задівало?

Готові відповіді, ті, що крутяться на язиці («мало мене дерли» і тому подібні) - притримайте. , Це доросла відповідь, і тому невірний. НІХТО В ДИТИНСТВІ НЕ ДУМАЄ: А НЕ ЗАВАДИЛО Б МЕНЕ ВИДРАТЬ. Спробуйте, поверніться на двадцять років в минуле, згадайте, яким ви були, що відчували і ... Тепер дайте відповідь на наші запитання.

Розходяться відповіді?

Може, тут і ключ до батьківських успіхам: постаратися вилучити з обігу в сімейних відносинах затерті монети, які все одно нічого не додають в скарбничці взаєморозуміння, а поступово руйнують його.Дайте вашій дитині ТЕ, ЧОГО не вистачало в дитинстві ВАМ

«Мене не пестили в дитинстві мої батьки, і я не пещу своїх дітей, - скажете ви. - Не вмію ». А треба. Треба повернути до життя те, чого немає, але чого, в таємниці навіть від самого себе, завжди хотілося.

У Тюмені є клуб, створений талановитим педагогом Г. Нечаєвим. Одна з його знахідок дуже важлива для батьків. У клуб приходять не тільки благополучні діти. Багато новачків знайомі з міліцією. Але вже через рік вони самі стають вихователями для тих, хто з'явився в клубі вперше. Як же можна довірити виховання підлітку, який в родині знав лише грубість, жорстокість, байдужість? Тут, у клубі приводиться в дію дивовижний механізм, своєрідне виховання, «від протилежного»: дай те, чого в тебе немає.

Всі ми хочемо, щоб педагоги-професіонали, до яких потрапляють наші діти, були ідеальними людьми. Але ж самі ми, батьки, не такі. Як же бути?

Не так вже безнадійні наші діти. Наші недосконалості аж ніяк не означають, що ми не можемо виростити дітей, які будуть краще нас.

Дайте вашій дитині ТЕ, ЧОГО не вистачало в дитинстві ВАМ: ласки, уваги, співчуття, розуміння, УЧАСТІ, серйозне ставлення до його «дитячі» ПРОБЛЕМ, і ви зумієте ВИХОВАТИ ТАКІ ЯКОСТІ, ЯКИХ НЕ МАЄТЕ САМІ, АЛЕ ДУЖЕ БАЖАЄТЕ БАЧИТИ У СВОЇХ ДІТЕЙ .