Вход на сайт

Сообщение об ошибке

User warning: The following module is missing from the file system: recaptcha_mailhide. For information about how to fix this, see the documentation page. in _drupal_trigger_error_with_delayed_logging() (line 1143 of /home/agatu209/domains/dityachiy.net/public_html/includes/bootstrap.inc).

Дайте вашій дитині ТЕ, ЧОГО не вистачало в дитинстві ВАМ: ласки, уваги, співчуття, розуміння, УЧАСТІ...

 

 

Методика Зайцева. Короткий опис.

Методика ЗайцеваМетодіка Зайцева , а точніше , метод навчання читання Миколи Зайцева заснований на використанні
► спеціальних кубиків , так званих " Кубиків Зайцева " 
► таблиць , розроблених автором методики
► та аудіозаписів з пропевкамі стовпчиків і рядків таблиць під музичний супровід .

 

Методика Зайцева навчання читання є дуже популярною , вона відмінно підходить прихильникам раннього розвитку дітей, і крім того , вона подобається самим дітям .

 

Адже все, що від них вимагається - це грати цікавими , різнобарвними і дуже захоплюючими кубиками, і співати пісеньки. Все навчання і запам'ятовування відбувається як-би само собою , без особливих зусиль і трудовитрат.

 

Отже, етапи навчання дитини за методом Миколи Зайцева :

1 . Набуваємо (або виготовляємо самостійно) матеріал для занять (кубики , таблиці , аудіозаписи ) , розвішуємо таблиці.

2 . Співаємо пісеньки - поспівки , граємо в кубики , пишемо слова ( кубиками і на таблицях ) , читання приходить само .

 

 

Плюси методики Зайцева

 

 

1 . Система дозволяє вчити дитину читати так рано , як вам цього хочеться. При цьому вона підходить і діткам постарше , з якими теж можна чудово по ній займатися.

 

2 . Діти можуть дуже легко і швидко навчитися читати , при цьому читати вони будуть побіжно , без запинок , без зайвих трудовитрат. При цьому займаються вони зазвичай з великим інтересом і задоволенням.

 

3 . Якщо дитина ніяк не може освоїти читання , то заняття за цією методикою можуть дозволити малюкові швидко придбати потрібні навички і все-таки почати читати. Методика підходить для слабозорих , слабочуючих дітей , а також для дітей і дорослих , для яких російська мова не є рідною.

 

4 . Методика виробляє певні навички грамотного письма.

 

5 . Система навчання, розроблена Миколою Зайцевим , розвиває органи чуття малюків , і тренує очні м'язи . Це обумовлено тим , що таблиці розташовані в різних місцях приміщення , вони досить великі і вимагають при роботі активного руху очей. Також заняття з ними є прекрасною профілактикою розвитку сколіозу та інших хвороб хребта. А пісеньки і по- різному дзвінкі кубики при цьому розвивають музичний слух і відчуття ритму .

 

 

Мінуси методики Зайцева

 

 

1 . Проблеми у дітей , що займаються за цією системою , можуть виникнути в початковій школі . Їм доводиться вчитися розділяти склади на звуки , адже малюк відразу вчив склади , а не складав з з окремих звуків. При цьому шкільна програма на це не розрахована. Дітей вчать навпаки - йти від звуків до складах , що може викликати деяке нерозуміння у дітлахів , що вчилися читати за методикою Зайцева.

 

2 . Деякий нессответствіе квітів , застосовуваних Зайцевим зі шкільною програмою . У ній голосні звуки позначаються червоним кольором , приголосні - зеленим і синіми квітами.

 

3 . Необхідні певні матеріальні і трудові витрати при купівлі та виготовленні посібників ( кубиків і таблиць) Зайцева , які може дозволити собі не кожна родина. Також досить великі таблиці повинні будуть висіти на стінах , що подобається не всім , а у деяких може не знайтися і відповідного для них місця.

 

4 . Батькам самим доводиться " звикати " до методики , щоб займатися нею з дітьми. Адже їх-то самих вчили по звичайному , традиційному звуковому методу . А якщо по кубиках не займатися , а просто віддати їх дітям , то вони можуть ними грати , але при цьому навчатися читання не будуть .

 

5 . Якщо кубики - паперові , а не пластикові , то вони можуть бути швидко пом'яті , розірвані або забруднені .

 

6 . Можлива ситуація , що дитина не захоче співати або займатися кубиками " як потрібно " , а віддасть перевагу , наприклад , просто будувати з них вежі або розривати кубики , намагаючись дізнатися що у них всередині. Результату від таких занять не буде.