Вход на сайт

Сообщение об ошибке

User warning: The following module is missing from the file system: recaptcha_mailhide. For information about how to fix this, see the documentation page. in _drupal_trigger_error_with_delayed_logging() (line 1143 of /home/agatu209/domains/dityachiy.net/public_html/includes/bootstrap.inc).

Дайте вашій дитині ТЕ, ЧОГО не вистачало в дитинстві ВАМ: ласки, уваги, співчуття, розуміння, УЧАСТІ...

 

 

Кілька дітей у сім'ї: тонкощі виховання.

 Якщо в сім'ї росте кілька діточок, ви, швидше за все, намагаєтеся бути справедливими по відношенню до кожного з них. Але чи так це правильно? Адже діти, як би ми не намагалися, все одно знаходять причини звинуватити нас у несправедливому ставленні. Невже вони просто намагаються маніпулювати нами?

 Кілька дітей у сім'ї

Сам собою напрошується висновок, що діти просто хочуть, щоб їх хоч іноді розділяли на окремі особистості, бачили в кожному індивідуальність, а не постійно узагальнювали «ви у нас однакові, ми вас однаково любимо». Перестаньте встановлювати між ними знак рівності. Пропонуємо розібратися в декількох реальних випадках.

 

1. У сім'ї виховуються троє дітей: два старших хлопчика-близнюка і їх молодша сестричка. Дівчинка щовечора обурюється, що її укладають спати раніше, ніж братів. Батьки вирішили цю проблему наступним способом: доручили хлопчиськам зробити вигляд, що лягають спати разом із сестрою, і після того, як вона засне, брати продовжують далі грати і займатися своїми справами.

Чи правильний це підхід? З одного боку, донька спокійно засинала без образ і сварок із батьками. А з іншого, адже це ми, батьки, повинні виховувати дітей, а не вони нас.

В даній ситуації слід бути непохитними. Донечці пояснити, що маленькі лягають спати раніше, ніж діти трохи старші. І, коли вона підросте, теж зможе лягати спати пізніше.

Компроміс можна було б досягти домовленості, що дівчинці дозволяється взяти з собою в ліжко улюблену іграшку, а її братам - ні.

 

2. Ще один випадок в тій же сім'ї. Донька сильно застудилася. Хворіла сильно, але намагалася не вередувати, пила прописані ліки. Батько вирішив порадувати донечку і купити їй ляльку, про яку вона давно мріяла. Він пішов у магазин, але по дорозі задумався, як бути з двома старшими дітьми. Адже якщо він принесе подарунок тільки доньці, хлопчики подумають, що її тато любить більше.

У підсумку, поміркувавши, батько купив не таку дорогу ляльку для доньки та подарунки для синочків. В результаті подарунок для хворої дівчинки втратив свій первісний зміст.

Якщо добре подумати, то стане зрозуміло, що так чинити не треба. Адже донька в той момент дуже потребувала батьківської турботи більше своїх братів, до неї була потрібна особливе ставлення. І хлопчики повинні були зрозуміти і прийняти це. Адже в свята, коли всім добре і весело, мама і тато дарують подарунки всім, нікого не ображають.

Доросла людина повинна правильно зорієнтуватися, коли до всіх дітей необхідно ставитися однаково, а коли до когось одного з них проявити трохи більше уваги і турботи.

 

Батьки, які виховують кілька дітлахів, повинні запам'ятати, що кожен з дітей - індивідуальність. У кожного з них свої характер і потреби. Справедливо буде формувати ваші стосунки з дитиною, враховуючи ці важливі чинники.

 

cлідуюча>>>