Вход на сайт

Сообщение об ошибке

User warning: The following module is missing from the file system: recaptcha_mailhide. For information about how to fix this, see the documentation page. in _drupal_trigger_error_with_delayed_logging() (line 1143 of /home/agatu209/domains/dityachiy.net/public_html/includes/bootstrap.inc).

У природи немає поганої погоди?

 

 Як би не так, відразу заперечать ті, хто з першими краплями дощу самі впадають в сльозливі настрій, при сильному вітрі не знаходять собі місця від занепокоєння й тривоги, а в ясну сонячну погоду страждають від нападів головного болю. Довгий час ніхто не надавав серйозного значення цьому явищу, а до скарг метеопатов (так називають людей, яких турбують зміни погоди) ставилися з іронією.

 

Зараз офіційна медицина визнала, що 25-30% населення страждає від погодної нестійкості. Для них метеорологи повідомляють про наближення будь-які зміни в навколишньому середовищі: перепадах атмосферного тиску, зміні напрямку вітру, наближенні циклонів або антициклонів. А медики попереджають, на які органи і системи організму вплине черговий природний "катаклізм", щоб метеопатам своєчасно озброївся необхідними ліками, скорегував свій режим.

 

Метеопатам (від греч.pathos - біль, страждання) розглядається медичним співтовариством як істинне захворювання, симптоми якого проявляються під дією зовнішніх метеорологічних факторів.

 

Цей синдром, тобто група симптомів і патологічних реакцій, виникає при поступовому або раптовому зміну одного або декількох метеофакторів в даній місцевості. Метеорологічні фактори - це температура повітря, відносна вологість, швидкість вітру, атмосферний тиск, дощ і грози. Вплив погоди стає сильнішою при включенні декількох атмосферних чинників одночасно.

 

Встановлено, що для нормального самопочуття будь-якого живого організму повітря повинен бути насичений достатньою кількістю негативно заряджених частинок - аероіонів. Молекули кисню захоплюють електрони і набувають негативний заряд, перетворюючись в аероіони. Саме вони є "вітамінами", без яких повітря мертвий.

 

Аероіони утворюються під впливом радіоактивного випромінювання грунту, космічних променів, електричних розрядів під час грози і т.д. Повітря з недоліком цих чудодійних частинок веде до гіпоксії організму, тобто до кисневого голодування.

 

Побудувавши житла, людина придбала комфорт, але позбувся іонізованого повітря, змінив природну дихальну середу і вступив у конфлікт з природою свого організму. Міські жителі проводять у приміщенні 90% життя і поступово втрачають свої імунологічні сили, втрачають здатність швидко пристосовуватися до змін у навколишньому середовищі.

 

Саме тому жителі мегаполісів у своєму штучному мікрокліматі особливо гостро реагують на зміни погоди, тоді як у селах люди ближче до природи і переживають такі перепади набагато легше.

 

Хто страждає від метеопатій? Перш за все, люди з нестійкою нервовою системою, тривожні, схильні до депресії. Гостріше на всі погодні зміни реагують жінки в силу свого гормонального статусу. Незалежно від статі вираженою метеочутливість відрізняються діти до 3-х років, так як їх нервова система і рецепторний апарат ще не сформувалися остаточно. Імовірність розвитку метеопатій наближається до 70% при наявності будь-яких хронічних захворюваннь. В групі високого ризику знаходяться люди з порушеннями серцево-судинної системи, суглобів, легенів, та алергіки.

 

Як організм реагує на зміни погоди? Зазвичай за 24-48 годин до погодних змін особливо чутливі люди наразі впадають в депресію, відчувають головні і серцеві болі, бажання не виходити з дому, слабкість, страждати від підвищення артеріального тиску, болю в суглобах, тяжкості і болю в животі.

 

Так, у разі наближення дощу чи снігу напруга електричного поля і підвищена вологість призводять до накопичення в організмі великої кількості біологічно активних речовин, що викликають запальну реакцію, і як результат - загострюються хронічні захворювання, болять суглоби, починається мігрень.

 

Від перепадів атмосферного тиску страждають передусім гіпертоніки і гіпотоніки. При падінні барометра діафрагма піднімається вище, ніж зазвичай, утруднюючи дихання і порушуючи функцію серцево-судинної системи. Від цього хочеться спати, відчувається слабкість, розбитість. Крім того, при низькому тиску частина рідини організму переходить в газоподібний стан, викликаючи метеоризм і бродіння в шлунку. Підвищення атмосферного тиску покращує загальне самопочуття, налагоджує сон, заспокоює нерви. Але в разі різкого підйому тиску можуть з'явитися головний біль, слабкість, задишка.

 

Мобілізації всіх сил організму звичайно потрібно при значних коливаннях магнітного поля Землі, що виникають через спалахи на Сонці. Це явище добре відоме як магнітна буря всім метеопатам. Зазвичай під час або наступного дня зростає кількість викликів "швидкої" з приводу серцевих нападів і загострень хронічних захворювань. У більш легких випадках можуть спостерігатися перепади настрою, підвищена конфліктність, розлад сну, слабкість.

 

Як же полегшити хворобливі реакції організму на погоду? За 24-48 годин до очікуваних змін погоди прийняти  що-небудь заспокійливе типа липи,глоду, пустирника у вигляді відвару або чаю, ліки від алергії. Якщо на погоду реагують суглоби, допоможуть зігріваючі мазі, спортивні бальзами.

 

Не використовувати ніяких стимуляторів: алкоголю, міцного чаю і кави. У дні магнітних бур не варто призначати важливих зустрічей, знизити фізичні та емоційні навантаження, не сідати за кермо. Не залишатися вдома, вийти на прогулянку, відвідати  або басейн. У похмурі дні намагайтеся висвітлювати приміщення яскравими лампами - це завжди допомогає підняти настрій і поліпшити самопочуття.

 

cлідуюча>>>