Вход на сайт

Сообщение об ошибке

User warning: The following module is missing from the file system: recaptcha_mailhide. For information about how to fix this, see the documentation page. in _drupal_trigger_error_with_delayed_logging() (line 1143 of /home/agatu209/domains/dityachiy.net/public_html/includes/bootstrap.inc).

Створення комфортних умов у дитячій кімнаті

 Дитяча кімната - це основний предмет роздумів, мрій, планувань, а в підсумку - облаштувань для забезпечення комфортних умов маляті в кожній родині, де вже є або скоро з'явиться маленьке, ненаглядне, рідненькі і улюблене диво. Обстановка, затишок, чистота, безпека, температура, вологість, освітлення і ще багато всього важливого необхідно передбачити мамам і татам, адже дитяча кімната - це те місце, де малюк буде проводити дуже багато часу, особливо в свої перші три роки.

 

Навіть можна сказати, що це - мінівсеcвіт для дитини, місце його перших відчуттів, почуттів, сприймань навколишнього світу. А борг кожного батька (хоча, поняття боргу тут не зовсім доречно, швидше - усвідомлене або неусвідомлене, але обов'язково сильне бажання) - створення комфортних умов для свого самого таємного чуда на світі.

 

Грамотне облаштування дитячої - це здоров'я малюка (спокійний сон, хороший апетит), прекрасний настрій - а це основні критерії щастя та душевної гармонії, як для малят, так для дорослих (або навпаки, як для дорослих, так і для малюків - що в даній ситуації первинно - питання глибоко філософський). Таким чином, забезпечення комфортних умов в дитячій (та й в усьому будинку або квартирі) створює здорову і гармонійну атмосферу в сім'ї.

 

Освітлення в дитячій

 

            Якщо є можливість вибирати кімнату для малюка, то найбільш доцільним рішенням буде облаштувати ізольовану, світлу, сонячну і теплу кімнату. І в ній - мінімум меблів і речей, що не відносяться до догляду за малюком, нічого збиряючого пил (наприклад, книжкових полиць), що легко розбивається (скляного посуду, іграшок, статуеток) - все, що може бути небезпечним для життя і розвитку малюка.

 

            Для ідеального природного освітлення дитячої кімнати було б найвдалішим розташування вікон на південний схід - прекрасне освітлення і немає полуденної літньої спеки.

 

            Штучне ж освітлення не повинно бути дуже яскравим, як і недостатньо освітленим. Оптимальним рішенням буде розмістити кілька світильників і нічничок над дитячим ліжечком з м'яким, регулюючим потужність вимикачем. Це дозволить включати світло без різких перепадів, таких неприємних для дитячих чутливих вічко.

 

Температура повітря в дитячій

 

             Це питання завжди викликає суперечки між матусями і «просунутими» педіатрами, тому лікарі настійно рекомендують, щоб повітря в кімнаті був прохолодний - близько 20 ˚ С, а на думку багатьох батьків - це не зовсім комфортна температура повітря.

 

            Винятком настільки нежарким температурного режиму складають тільки кімнати для новонароджених. Адже для немовлят в перші два тижні оптимальною буде 23-24 ˚ С, а потім бажано поступово знижувати, щоб до 5-6 тижнях температура повітря в дитячій була найкраща для здоров'я малюка - 20 ˚ С.

 

            Хоча, Комаровський (досить відомий і «розкручений» педіатр вже всеукраїнського масштабу) рекомендує 18 ˚ С, особисто для мене було і при 20 ˚ С холодно. Але я - в шерстяних шкарпетках і теплючому халаті, а дитина - в памперсах, футболочці і шкарпетках. При цьому відчував син себе чудово. Не вірите мені і Комаровському? Тоді наведу переконав мене приклад про деяких фізіологічних особливостях терморегуляції організму у малюків.

 

            Температура кожного живого тіла регулюється інтенсивністю метаболічних процесів організму, в процесі яких при органічному «спалюванні» речовин виділяється тепло. І чим інтенсивніше метаболічний обмін, тим більше виділяється тепла. А у малюків, як доведено наукою, дуже інтенсивний процес спалювання.

 

            Ще один явний показник інтенсивності життєдіяльності організму - робота серця. Так от пульс новонародженого малюка може бути від 120 до 150 ударів на хвилину! Для порівняння - у дорослої людини - 70 - 80 ударів на хвилину. Тому, не переживайте, маляті холодно не буде, навіть якщо воно поки ще лежить в ліжечку.

 

            Найбільш оптимальним пристроєм для створення потрібної температури повітря в дитячій є кондиціонери - практичне та ефективне кліматичне обладнання, що створює необхідні умови цілий рік - і морозною зимою, і сирої навесні, і спекотним літом, і дощовою восени. Ви чули про те, що кондиціонери не можна встановлювати в дитячих кімнатах? Це не зовсім так:

 

не можна направляти потік повітря на ліжечко,

не можна нехтувати профілактичним оглядом з регулярним чищенням.

            Тому, якщо користуватися «з розумом», як, втім, і всією побутовою технікою, то користь від кондиціонера величезна – здоровий та гармонійний розвиток крохи.

 

Вологість повітря в дитячій

 

            Ще одним важливим пунктом створення комфортних умов в дитячій кімнаті є вологість повітря. Для нормального самопочуття малюка оптимальною буде 60% -65% вологості повітря. Але найчастіше в квартирі (особливо в зимовий період, коли і батареї гріють повітря, і тепловентилятори, і провітрювання не таке інтенсивне, як влітку) - не вище 40%, що дуже негативно позначається на стані здоров'я малюка: відбувається пересихання слизової в носі, як наслідок:

 

  • «Забитий» ніс,
  • поганий сон,
  • примхливий і неспокійний малюк,
  • роздратована вся родина.

            Щоб контролювати і не допускати пересушування повітря, бажано придбати гігрометр (вимірювач рівня вологості). Але можна перевірити і старим «дідівським» способом: проведіть мокрою ганчіркою по підвіконню - якщо через 15 хвилин на підвіконні і мокрого сліду не залишиться, то повітря в кімнаті сухий.

 

            Збільшувати вологість повітря в дитячій можна як «народними», але не дуже ефективними способами (мокрий рушник біля ліжечка, тази з водою, великий акваріум, обприскування приміщення за допомогою пульверизатора для квітів і т.д.), так і за допомогою зволожувача повітря. Головне, не забувайте регулярно міняти воду і встановити зволожувач так, щоб маленький непосида не доповз і не доліз до нього.

 

            Створення комфортних умов у дитячій кімнаті - це не примха, і не бажання продемонструвати своє фінансової стан. Це обов'язкова умови для повноцінного розвитку та життєдіяльності вашої крихти. Це тиша, затишок, комфорт і гармонія, що допомагають вашій дитині вирости щасливою і здоровою особистістю. А хіба не про це мріє кожен батько?

 

cлідуюча>>>