Вход на сайт

Сообщение об ошибке

User warning: The following module is missing from the file system: recaptcha_mailhide. For information about how to fix this, see the documentation page. in _drupal_trigger_error_with_delayed_logging() (line 1143 of /home/agatu209/domains/dityachiy.net/public_html/includes/bootstrap.inc).

Наскільки може бути шкідливий пральний порошок!

 

Про те, що побутова хімія може бути шкідлива, думаю, знає багато хто ... Мінімальні можливі наслідки від застосування поширених миючих засобів та порошків, якими заповнені полиці наших супермаркетів, - алергія. Але недавно я побачив передачу про пральні порошки, вірніше, про якість пральних порошків і про їх вплив на здоров'я і на екологію. Я був настільки вражений, що вирішив поділитися і з вами, адже - це в першу чергу захист здоров'я і дітей, і родини.

 

            Отже, в «вченій» світ всі пральні порошки називає СМЗ - синтетичні миючі засоби. А для того, щоб білизна була дійсно білим, чистим і т.д. (Як обіцяє реклама кожного СМЗ), в порошки додають різні «ненатуральні» компоненти, значну частку яких становлять так звані - ПАР - Поверхнево Активні Речовини - фосфати, відбілювачі, карбонати, ензими (ферменти), барвники, ароматизатори та багато іншого. І ось ці самі пари, які теж діляться на різні групи, як доводять вчені, завдають непоправної та відверто кажучи - убивчий шкоди всьому живому. Адже, потрапляючи в організм людини (а вони проникають через пори шкіри), «хімікати» мають властивості накопичуватися, змінювати склад крові (відсотковий рівень гемоглобіну, білка, щільність сироватки), м'язів, скелета, що в наслідок може призвести до ураження:

 

 • печінки,
 • нирок,
 • мозку,
 • легенів,
 • до безпліддя,
 • до зниження імунного захисту,
 • до алергії, та іншим страшних хвороб. До того ж вченими доведено, що в концентрованому варіанті 100 грамів ПАР здатні вбити 300-кілограмову тварину (наприклад, коня) за добу!

 

            Що мене найбільше вразило - весь цивілізований світ знає і бореться з цією «отрутою» всього живого (заборонивши використання фосфатних СМЗ ще 20 років тому), а Росія, Україна та інші країни СНД - тільки «висловлюються» і ... продають.

 

            А ще у 1999 році на Московській міжнародній екологічній конференції була оприлюднена дана проблема, тому наслідки застосування фосфатних порошків можуть у багато разів перевершити Чорнобильську катастрофу! Адже крім шкоди для безпосередньо організму людини, фосфатні добавки зі стічними водами потрапляють у річки та інші водойми. Це - супер-добриво для водоростей, від яких вже сьогодні гинуть такі величезні річки як Дніпро, Волга. А водорості, розкладаючись, виділяють аміак, сірководень, метан. І в цій отруйній середовищі вимирає все живе. Погодьтеся, страшно ...

 

            Чи є вихід в даній ситуації? Так, вихід, звичайно ж, є. І навіть кілька. Найголовніший, важливий і дієвий - застосовувати порошок без фосфатів, який ще називають БІО-порошок і випускають не так вже й мало виробників. До речі, навіть знамениті «Аріель» і «Тайд» для цивілізований країн виробляють СМЗ зі дуже обмеженою кількістю ПАР. Безфосфатні порошки нешкідливі для екології, так як биорозкладаємі, безпечні у виробництві і застосуванні:

 

 • не мають запаху,
 • не сушать шкіру рук навіть при ручному пранні,
 • відмінно виполіскуються з білизни,
 • «Перуть» і якісно (!) Навіть у холодній воді.

           Єдиним «мінусом» безфосфатних порошків є їх кілька висока ціна, яка компенсується економною витратою, адже, як правило, 1 кг еко-порошку вистачає на 80-90 кг білизни.

 

           Якщо ж ви, як і я, звернули увагу на склад тільки купленої величезної (тому як економною) пачки прального порошку і побачили - сульфати, фосфати та ін, можна хоча б трохи зменшити шкоду від цього ряду хімічних елементів. Для цього:

 

необхідно збільшити кількість (більше 10 разів) і температуру (не менше 50-60 ˚ С) полоскання білизни, адже в холодній воді фосфати (та й всі ПАВи) практично не виполіскуються. Найсильніше «тримаються» ПАР на вовняних і напіввовняних тканинах.

виключити потрапляння порошку або піни на шкіру, для цього при ручному пранні необхідно використовувати рукавички і прати в добре провітрюваному приміщенні.

ретельно провітрювати квартиру і робити вологе прибирання після кожного прання,

сушити (і вивітрювати) білизну не менше трьох діб.

 

           Я, природно, тепер буду дотримуватися цих хоча б мінімальних обмежень, тому шкода від фосфатних порошків мені вже зовсім не здається містичним або перебільшеним. Адже здоров'я дітей, та й своє, - найважливіша складова щасливого життя, до якої всі ми прагнемо. Сподіваюся, з моїми підказками і ви зробите відповідні висновки.

 

cлідуюча>>>