Вход на сайт

Сообщение об ошибке

User warning: The following module is missing from the file system: recaptcha_mailhide. For information about how to fix this, see the documentation page. in _drupal_trigger_error_with_delayed_logging() (line 1143 of /home/agatu209/domains/dityachiy.net/public_html/includes/bootstrap.inc).

Що запропонувати дошкільнику для прикладної творчості?

Прикладна творчість дошкільника

Напевно, важко претендувати на оригінальність, стверджуючи, що абсолютно кожен наш малюк унікальний і неповторний, нехай і по-своєму. І адже кожному з них деколи абсолютно шалено хочеться самореалізуватися, залишається тільки вибрати - де і як? ..

 

Тому, мабуть, ідеальним втіленням бажання «знайти і показати себе» по праву завжди вважалося творчість, що допомагає дитині не лише самоорганізуватися, але й постійно самовдосконалюватися.

 

Але, звичайно ж, такі «високі» цілі під силу лише старшим хлопцям, а от молодшим дошкільнятам поки цікаво дізнаватися нові властивості оточуючих їх предметів, а також наділяти їх такою символікою, яка іноді підвладна лише світу їх безмежної фантазії. Робота над виробами добре стимулює розвиток дрібної моторики малюків і служить благодатним грунтом для образного мислення.

 

Говорячи про матеріали для прикладної творчості, придатних для дошкільних, акцент потрібно робити на нетоксичности перше, добре, що сьогодні таких досить багато у продажу.

 

Але все одно буде краще в першу чергу звернути увагу на натуральні природні матеріали для дитячих виробів: шишки різної форми і забарвлення, листя, стебла і гілочки, суцвіття, насіння та цілі стручки самих різних рослин, які не складно заздалегідь зібрати разом з малюком під час прогулянок. До речі, заодно це допоможе розвинути спостережливість дитини і дбайливе ставлення до природи.

 

Наступним, найбільш оптимізованим матеріалом для дитячої творчості можна назвати папір (особливо - кольорову) і всі її похідні (картон і різні форми з картону - коробочки з-під соку, тара для яєць, наприклад).

 

Маленьким діткам дуже подобається робити кольорові аплікації (в якості деталей, крім паперу, можуть згодитися і клапті тканини) або ж виготовляти нескладні вироби в техніці орігамі. Люблять малята і розфарбовувати. Ось де їм знадобляться різні об'ємні форми з картону і спеціальна фарба для «пальчикового» малювання.

 

Захоплює малюків і ліплення, надзвичайно корисна для розробки дитячих пальчиків. До речі, сьогодні для цього можна вибрати не тільки традиційний для більшості батьків пластилін, але й так звану «пластику», яка після виготовлення поробки твердне (або сама по собі, або при термообробці).

 

Також ліпити можна і з солоного тіста (з наступним розфарбовуванням), що дуже подобається маленьким майстрам, адже таку саморобку безбоязно можна і «на зуб» спробувати в процесі виготовлення, і матеріал завжди буде під рукою в будь-якій кількості! ..

 

Буде чудово, якщо батькам вдасться роздобути дитині для занять ліпленням натуральну глину. Робота з таким «живим» матеріалом буде не тільки приємна малюкові, але і корисна для його здоров'я. До речі, готове застигле «виріб» з глини (якщо воно не розфарбоване) можна потім розмочити водою і використовувати для творчості знову.

 

cлідуюча>>>