Вход на сайт

Сообщение об ошибке

User warning: The following module is missing from the file system: recaptcha_mailhide. For information about how to fix this, see the documentation page. in _drupal_trigger_error_with_delayed_logging() (line 1143 of /home/agatu209/domains/dityachiy.net/public_html/includes/bootstrap.inc).

Розвиваємо малюкові дрібну моторику ручок «своїми руками»

 Про користь і навіть необхідність розвитку дрібної моторики ручок малюків знають вже, напевно, всі батьки. Адже саме кінчики пальців відповідальні за розумовий, психологічний і фізичний розвиток. Тому, придумувати різні ігрові вправи, що розвивають моторику поки ще крихітних ручок - пряма батьківська обов'язок. Адже це розвиває: розум (логіку), мова, координацію рухів, мислення, уяву і творчі здібності, просторову орієнтацію і ще багато-багато важливого і потрібного для повноцінного розвитку улюбленого маля. Але, незважаючи на те, що діти - квіти життя, яким батьки готові подарувати навіть небесну зірочку, не завжди є можливість придбати досить дорогі Розвивалки для дітей. Тому кмітливі мами придумують тисячі способів не тільки розважити малюка, але й розвивати різні навички.

 

Тарілочки-мисочки-кришечки

 

            Це улюблена забава для діток (від 6 місяців до 1,5 років), поки мама зайнята по господарству. Розкладіть по коридору (звичайно, в межах своєї видимості) перевернуті пластикові тарілочки, мисочки, кришки від каструль (якщо не боїтеся гучного стуку) або будь-яких баночок. Під кожну ємність покладіть щось невелике - маленьку іграшку, стрічечку, тенісний кульку і т.д. Малюк із задоволенням і величезним захопленням буде повзати або ходити (якщо вже вміє) і розкривати маленькі «скарби».

 

Чарівні коробочки

 

Використовувати можна будь-яку картонну коробку, ідеальна - гофротара - досить щільний і не травмонебезпечний пакувальний матеріал, добре тримає форму навіть після численних падінь, кусання, топтання. На всіх протилежних сторонах коробки необхідно прорізати ножем щілини, після чого протягнути в них яскраві стрічки і шнурки, довжина яких перевищує діаметр коробки в два рази. І до кожного кінця стрічки можна просто прив'язати, а краще - пришити великі і різнокольорові гудзики. Кроха буде відчайдушно намагатися витягнути гудзички то з одного боку, то з іншого, повертаючи їх на місце. Така проста «розважалочка» здатна захопити малюка хвилин на 15-20, розвиваючи і моторику, і кмітливість.

На одній стороні коробки (якщо взуттєва, то краще в днищі) проробіть круглі отвори - діаметром від 3 до 5 сантиметрів. І наповніть коробку різними за фактурою, кольором і розміром клаптиками. Малюк з насолодою буде діставати клаптики з коробки, але для цього ж треба схопити кожен пальчиками - а це ой як не просто. А між тим він «распробует» фактуру тканини під мамині коментарі (клаптик - гладенький, шовковий, м'якенька або пухнастий і «щекотістий»). Гра корисна і для зору, і для пам'яті, і для моторики, і для тактильних відчуттів.

 

Пляшечки-баночки

 

            У кожній родині, де є маленька дитина, неодмінно є і пластикові баночки та пляшечки з кришечками - від вітамінів та ін медикаментів, від молока, дитячих сумішей і т.д.
Можна запропонувати малюкові:

 

підібрати до кожної баночці «свою» кришечку, ну або хоча б просто спробувати закрутити вподобані баночки з кришечками;

 

прозору пластикову пляшку, наповнену водою і всілякими дрібними предметами - іграшками від «кіндерів», намистинками, блискітками або шматочками різнобарвної фольги і т.д., пляшка перевертається, і «наповнення» з різною швидкістю перекочується вниз. Дуже цікаво і захоплююче!

 

Кегельбан!

Пляшки від йогурту або кефіру - ідеальні кеглі. Можна розставити їх кришками вниз, щоб малюкові легше було збити м'ячем (якщо він вміє котити м'ячик) або будь-якою частиною тіла, підповзаючи до кожної «кеглі».

 

            Як бачите, придумувати дитячі розважалочки зовсім не складно. Головне, не нехтувати методами безпеки і не залишати малюка без нагляду. А якщо ще й мама або тато приєднаються до будь дитячої гри - захопленню крихти не буде межі!

 

            Буду рада, якщо ви поділитеся своїми «вигадками» та дитячими розвиваючими іграми і саморобними іграшками.

 

 cлідуюча>>>