Вход на сайт

Навчаємося граючись

Що запропонувати дошкільнику для прикладної творчості?

Напевно, важко претендувати на оригінальність, стверджуючи, що абсолютно кожен наш малюк унікальний і неповторний, нехай і по-своєму. І адже кожному з них деколи абсолютно шалено хочеться самореалізуватися, залишається тільки вибрати - де і як? ..
Тому, мабуть, ідеальним втіленням бажання «знайти і показати себе» по праву завжди вважалося творчість, що допомагає дитині не лише самоорганізуватися, але й постійно самовдосконалюватися.

Що наше життя – театр! або театр в житті дитини.

- Катя, йди додому! Катя, ти мене чуєш? Чому не відповідаєш?
- Не можу, я зараз кицька, а кицьки розмовляти не вміють.
Кожен день наші діти приміряють безліч ролей, створюють силою своєї фантазії чарівні світи і їх мешканців. Дитяча гра, як правило, не передбачає глядача, але часто має сюжет, а найголовніше, конфлікт між позитивним персонажем і негативним, а тому цілком може називатися дитячим театром.

Тематичні прогулянки.

Кожна мама хоча б раз на тиждень виходить на вулицю зі своїм малюком, а якщо дитина не ходить в дитячий сад, то прогулянки - ваш щоденний обов'язок. Як зробити їх пізнавальними і цікавими? Дуже просто: потрібно всього лише придумати тему для вашої прогулянки. У цій статті я пропоную вам кілька варіантів бесід, якими ви зможете скористатися, і, звичайно, придумати безліч своїх.

Покажи, де мама

Мета: уточнення і розширення пасивного словника.
Матеріал: сімейні фотографії.
Хід гри: подивіться разом з дитиною сімейні фотографії і попросіть знайти зображення самої дитини, показати маму, тата, бабусю, дідуся та інших родичів, дачу, квіти, дерево, інші знайомі предмети і об'єкти.

Розвиваємо малюкові дрібну моторику ручок «своїми руками»

Про користь і навіть необхідність розвитку дрібної моторики ручок малюків знають вже, напевно, всі батьки. Адже саме кінчики пальців відповідальні за розумовий, психологічний і фізичний розвиток. Тому, придумувати різні ігрові вправи, що розвивають моторику поки ще крихітних ручок - пряма батьківська обов'язок. Адже це розвиває: розум (логіку), мова, координацію рухів, мислення, уяву і творчі здібності, просторову орієнтацію і ще багато-багато важливого і потрібного для повноцінного розвитку улюбленого маля.

Пароплав

Гра для тренування розмовних звуків.
Мета: розвиток наслідування рухам і мови дорослого - повторення звуку И.
Хід гри: запропонуєте малюкові пограти в пароплавчики.
Щоб малюку було цікавіше грати, можна прочитати йому будь-який вірш про пароходик, наприклад..

Осіннє листя

Цікава гра, в якій корисне тісно переплітпється з приємним.
Мета: навчання плавному вільному видиху; активізація губних м'язів.
При проведенні ігор, спрямованих на розвиток у дитини дихання, необхідно мати на увазі, що дихальні вправи швидко стомлюють дитину, навіть можуть викликати запаморочення, тому такі ігри необхідно обмежувати за часом (можна використовувати пісочний годинник) і обов'язково чергувати з іншими вправами.

Кішечка в гостях у малят.

Представлена цікава гра, "Кішечка в гостях у малят", підніме настрій у дітей, та навчить деяким життєвим премудростям.
Програмний зміст:
1. Створити радісний настрій, бажання грати разом з педагогом.
2. Вчити дітей впізнавати і називати домашню тварину, формувати вміння виділяти характерні особливості (пухнастий хвіст, м'яка шерсть, зіркі очі і т.д.)
3. Розвивати вміння емітувати дії тварин, називати дитинчат і звукопнаслідувати їм...

Ліплення з пластиліну для найменших

Ліплення з пластиліну - це не тільки цікаве, але й дуже корисне заняття. Воно розвиває творчі здібності, дрібну моторику і навіть мову. Виявляється, зона головного мозку, яка відповідає за розвиток мовних навичок, знаходиться поруч із зоною, що відповідає за розвиток моторики великого пальця на руці. Саме тому часті маніпуляції пальцями розвивають мову. Крім цього, ліплення володіє прекрасним психотерапевтичним ефектом. Виліплюючи фігури з пластиліну, дитина отримує хорошу психологічну розрядку і, таким чином, позбавляється від багатьох переживань і проблем.