Вход на сайт

Сообщение об ошибке

User warning: The following module is missing from the file system: recaptcha_mailhide. For information about how to fix this, see the documentation page. in _drupal_trigger_error_with_delayed_logging() (line 1143 of /home/agatu209/domains/dityachiy.net/public_html/includes/bootstrap.inc).

Позбавляючи щастя і теплоти інших, жінка знедолює себе. І чим довше вона цього не помічає, тим найнещаснішою буде, коли, нарешті, виявить...

 

 

 

Які аналізи потрібно здавати при вагітності

Майбутня мама в процесі виношування свого малюка, повинна дбати не тільки про своє здоров'я, а й про здоров'я дитини. Тому дуже важливо на різних термінах вагітності відвідувати лікаря акушера-гінеколога і здавати всі необхідні аналізи. Які аналізи потрібно здавати при вагітності розповідає Н. А. Ліпатова, к.м.н., лікар вищої категорії.Найважливішим аналізом на будь-якому терміні вагітності можна по праву вважати аналіз крові. Він може показати поточний стан здоров'я не тільки майбутньої мами, але і малюка.

Під час першого візиту лікар призначає загальний аналіз крові, а також аналізи на СНІД, сифіліс, гепатити B і C, біохімічний аналіз крові, коагулограма та TORCH-інфекції. Абревіатура TORCH позначає групу особливо небезпечних внутрішньоутробних інфекцій: T - токсоплазмоз (toxoplasmosis), О - інші інфекції, такі як гепатит B, C, сифіліс, хламідіоз та інші (others), R - краснуха (rubella), С - цитомегаловірусна інфекція (cytomegalovirus ), H - герпес (herpes simplex virus).

У деяких випадках майбутній мамі можуть запропонувати здати аналіз на визначення групи крові. Це дозволить підготуватися до можливого резус-конфлікту мами і малюка.

 

На 11-14 тижні лікар може порекомендувати вагітній жінці пройти пренатальний скринінг (подвійний тест) на виявлення вроджених вад (синдром Дауна, синдром Едвардса та ін.) Важливо пам'ятати, що завдання при цьому - виявити групу ризику по розвитку даної патології, а не ставити точний діагноз. Якщо жінка потрапляє в групу ризику, рішення про тактику подальшого обстеження і ведення вагітності приймає лікар. Остаточно наявність вродженої патології підтверджується за допомогою інвазивних методів діагностики - біопсії ворсин хоріона і амниоцентеза (дослідження амніотичної рідини, яка забирається за допомогою спеціальної голки безпосередньо з плодового міхура), однак ці дослідження пов'язані з ризиком різних ускладнень при вагітності, аж до викидня, інфікування плода . Тому рішення про застосування даного дослідження завжди залишається за майбутньою мамою.

 

На 16-18 тижні проводиться пренатальний скринінг (потрійний тест), основним завданням якого є виключення хромосомних аномалій у плода. Потрійний тест - визначення b-ХГЛ, альфа-фетопротеїну (АФП) і вільного естріолу (Е3). Також на цьому терміни проводяться такі дослідження, як загальний аналіз крові, аналізи на СНІД, сифіліс, гепатити B і C (для цього дослідження на аналіз відбувається забір венозної крові натще), біохімічний аналіз крові і коагулограма. Ці дослідження проводяться в кожному триместрі вагітності. Вони допомагають з'ясувати чи все в порядку в організмі.

 

В якості додаткового дослідження лікар може порекомендувати вагітної здати один з найпоширеніших гінекологічних аналізів - мазок на флору. Він дозволяє діагностувати різні запальні процеси, захворювання, що передаються статевим шляхом. Цей аналіз не вимагає спеціальної підготовки, так як береться під час гінекологічного огляду, і може проводитися на будь-якому терміні.

На 30 тижні вагітної видають направлення на стандартний набір аналізів: загальний аналіз крові, аналізи на СНІД, сифіліс, гепатити B і C, біохімічний аналіз крові і коагулограма.

 

Існує величезний спектр аналізів, виконуваних на різних етапах вагітності, тому необхідна консультація фахівця, який підбере потрібні дослідження залежно від терміну вагітності і самопочуття жінки