Вход на сайт

Сообщение об ошибке

User warning: The following module is missing from the file system: recaptcha_mailhide. For information about how to fix this, see the documentation page. in _drupal_trigger_error_with_delayed_logging() (line 1143 of /home/agatu209/domains/dityachiy.net/public_html/includes/bootstrap.inc).

З чим порівняти язик в устах людини? Це ключ до скарбниці. Коли двері замкнені, ніхто не може знати що там: дорогоцінні камені чи тільки непотрібний мотлох...

 

 

 

Золотистий топаз

 

Золотистий топаз являє одним з різновидів топазу. Саме слово «топаз» походить від назви острова в Червоному морі, де він вперше був знайдений (на даний момент це острів Зебергед). Існує й інша легенда такого найменування, яка пов'язує це слово з санскритським «ТОПАС», що в перекладі буквально означає «вогонь».

 

У Стародавній Індії цей камінь вважався каменем королів і входив до числа мінералів, якими місцеві правителі прикрашали свої корони. Про це навіть залишилися відомості у давньоіндійській літописі «Махаванса». І саме золотистий топаз вважався гідним прикрашати настільки впливові голови.

 

У Стародавньому Китаї, наприклад, жовтий колір вважався кольором самого імператора, і ніхто крім нього не смів одягатися в одяг цієї забарвлення. Він носив жовті шати, часто прикрашені цим каменем.

 

На території колишнього СРСР про даному камені довідалися порівняно недавно, в сімнадцятому столітті. За своїми фізичними характеристиками камінь відрізняється надзвичайною твердістю, тому добували його рудокопи прозвали його «важковаговиком». Серед вищого стану ходило майже до середини дев'ятнадцятого століття найменування «сибірський алмаз». Добували його переважно на Уралі, проте його родовища (Прутовська, Кочевський і Труб’євська копалини) були швидко вироблені.

 

Топаз є напівдорогоцінним камінням. За видової приналежності його відносять до силікатів алюмінію. Золотистий топаз може мати різні відтінки жовтого кольору: від медового до коричневого. Камінь прозорий на світло і відливає скляним блиском.

 

Лікувальні властивості золотистого топазу

 

Лікувальні властивості золотистого топазу були відомі ще в древній Індії. За місцевими повір'ями, цей камінь своєю енергетикою впливає на пупок і сонячне сплетіння. Мінерал пов'язаний з Маніпурою, третьою чакрою. Вважалося, що топаз жовтого кольору включає в себе частинки повітря, вогню і ефіру. Тому він мав здатність приносити умиротворення, позбавляти від зайвих бажань і емоцій, що обтяжують життя людини.

 

На даний момент знахарі впевнені, що золотистий топаз здатний прискорити загоєння відритих ран, збільшує швидкість виліковування внутрішніх розривів. Камінь також стимулює роботу печінки, шлунка і жовчного міхура, він покращує травлення і прискорює метаболізм. Для посилення лікувальних властивостей його найкраще відправляти в золото. Якщо ж носити його у вигляді намиста на шиї, то він здатний захистити від вірусних простудних інфекцій, виліковує від стресів і психічних розладів.

 

Магічні властивості золотистого топазу

 

Саме топази жовтого кольору визнавалися в стародавньому світі найбільш цінними. Магічні властивості золотистого топазу дозволяли його господареві впливати на інших людей, впливати на прийняті ними рішення, допомагали розкривати брехню і інтриги. Для цього слід носити камінчик на вказівному пальці правої руки або на шиї.

 

При цьому мінерал повинен бути огранований і вправлений обов'язково в золото. Він допоможе людині також справитися з бурхливими емоціями і бажаннями, посприяє досягненню гармонії з природою.

 

cлідуюча>>>

Зображення: