Вход на сайт

Сообщение об ошибке

User warning: The following module is missing from the file system: recaptcha_mailhide. For information about how to fix this, see the documentation page. in _drupal_trigger_error_with_delayed_logging() (line 1143 of /home/agatu209/domains/dityachiy.net/public_html/includes/bootstrap.inc).

З чим порівняти язик в устах людини? Це ключ до скарбниці. Коли двері замкнені, ніхто не може знати що там: дорогоцінні камені чи тільки непотрібний мотлох...

 

 

 

Жад

 

До цих пір точно не встановлено справжнє походження назви цього каменю. Існують різні теорії, які пов'язують його найменування з португальським «жіада» або іспанським «іжада», що в перекладі означає «нирка».

 

Існування такого слова в російській мові призводить до плутанини, оскільки назва «жад» є узагальненим, і його вживають як для позначення жадєїта, так і для позначення нефриту. Це сталося тому, що через сходності забарвлення і інших хімічних і фізичних характеристик аж до середини дев'ятнадцятого сторіччя не розрізнялися.

 

Вже в двадцятому сторіччі узагальненою назвою «жад» стали позначати всі камені, які володіли достатньою щільністю, які мають зелене забарвлення і які використовуються як виробні камені. Так, амазоніт називають амазонський жад, зеленим кварцитом - індійський жад, зеленим кальцитом - мексиканський жад, егіриніт - егіріновий жад, хризопразом - швейцарський жад, везувіаном - американський, гідрогроссуляром - везувіановий, арізона, орегонський або каліфорнійський жад, гросуляр - африканський, пакистанський або трансваальскій жад і т.п.

 

На даний момент жадом називають одночасно нефрит і жадеїт. Спільним для них є зелене забарвлення. Однак зустрічаються екземпляри коричневого або жовтого кольорів. Зовсім рідко в природі можна виявити камені, які мають білу, фіолетову, чорну, рожеву забарвлення.

 

Для жадаю характерна присутність в одному примірнику поєднання кількох кольорів, які переходять один в іншій. Часто присутність іншого кольору наявна у вигляді вкраплень. Камінь рідко просвічує на світло, однак якщо в мінералі присутні білі і інші світлі відтінки цих вкраплень, то через камінь буде проникати колір.

 

Декоративні вироби з жадаю були знайдені в різних частинах світу. В Європі його здавна добули в Селезі. У Середньовіччі його вважали «нирковим каменем» і використовували переважно для лікування сечостатевої системи. Конкістадори виявили жади у інків, які з нього виготовляли культову начиння, вирізали фігурки богів, робили прикраси. Особливо шанувався цей мінерал в Китаї, де його здавна добували в горах провінцій Шаньсі і Юньнань.

 

Лікувальні властивості жадаю

 

Лікувальні властивості жадаю слід розглядати крізь сукупність властивостей нефриту і жадєїта. Спільним для них є те, що їх активно використовують для лікування сечостатевої системи і проведення сеансів масажу.

 

Камінь здавна вважали «нирковим каменем», тому і вважали, що він допоможе від появи каменів у нирках, запалень цього органу. Також його наділяли здатністю лікувати розлади репродуктивних органів як у чоловіків, так і у жінок.

 

Магічні властивості жадаю

 

Як у випадку і з лікувальними властивостями, магічні властивості жадаю - це ще не уточнена сукупність властивостей нефриту і жадєїта. На відміну від лікування, з магією слід бути дуже обережним і ні в якому разі не використовувати один камінь замість іншого.

 

cлідуюча>>>

Зображення: