Вход на сайт

Сообщение об ошибке

User warning: The following module is missing from the file system: recaptcha_mailhide. For information about how to fix this, see the documentation page. in _drupal_trigger_error_with_delayed_logging() (line 1143 of /home/agatu209/domains/dityachiy.net/public_html/includes/bootstrap.inc).

З чим порівняти язик в устах людини? Це ключ до скарбниці. Коли двері замкнені, ніхто не може знати що там: дорогоцінні камені чи тільки непотрібний мотлох...

 

 

 

Турмалін

 

Назва «турмалін» відбулося з сингальської мови від слова «Турман», що в перекладі означає буквально «різнобарвний магічний камінь». Наші предки підмітили його здатність притягувати пил. П'єзоелектричні властивості турмаліну були цікаві людині ще в античні часи.

 

У літературі зустрічаються також і інші назви цього каменю та його різновидів: сибіріт, малиновий шерл, шерл, рубеліт, верделіт, парабоіт, ахроїт, індіголіт, дравіт. Забарвлення мінералу залежить, насамперед, від його хімічного складу.

 

За хімічним складом виділяють наступні різновиди: дравіт - в ньому відсутня переважання якихось елементів; тсілаізіт - переважають активні метали, в тому числі калій, натрій і алюміній; ельбаіт - відносять до магнієвої структурі; шерл - наявність великої кількості заліза в його складі ( чорного кольору).

 

Окремо від першої класифікації, виділяють ще ювелірні різновиди цього мінералу: верделіт - забарвлення зеленого кольору; рубеліт - насичений рожевий або червоний колір; Сибіру має відтінок вишнево-червоного; індіголіт носить синій або блакитний колір; ахроїт - абсолютно безбарвний.

 

Зустрічаються також турмаліни, в які на погляд мають кілька зон, кожна з яких забарвлена ​​в різні кольори. У такому випадку мінерал називають «поліхромним».

 

В залежності від характеристик кольору і прозорості одні турмаліни відносять до коштовних каменів, а інші - до виробним. Прекрасні великі екземпляри турмаліну добувають у Росії, на Мадагаскарі, в Бразилії, на Шрі-Ланці, кристали високого ювелірного якості витягують з надр в США і Канаді. Окремі різновиди, що видобуваються на території Бразилії, отримали назви «бразильський смарагд», «бразильський рубін», і «бразильський сапфір».

 

Лікувальні властивості турмаліну

 

Існує думка, що цей мінерал надає потужний вплив на ендокринну систему. Лікувальні властивості турмаліну залежать від кольору. Камені зеленого кольору допомагають при недугах печінки. Сині - знімають нервову напругу, поліпшують сон, позбавляють від нічних кошмарів. Чорного кольору камені є профілактичним засобом від застуди.

 

Лікувальні властивості блакитного турмаліну покращують зір. Цей камінь здатний підвищити імунітет, також він дає відчуття радості і спокою. Потрібно періодично знімати зайвий заряд з каменю за допомогою води, а щоб зарядити - потримати його на сонці.

 

Магічні властивості турмаліну

 

Здавна чорні турмаліни використовували для чаклунства. Зелені, за народними повір'ями, пробуджують творчі сили, а також відкривають в людині приховані таланти.

 

Турмалін благоволить Левам, Стрільцям і Козерогам. Їм він допомагає розвивати здібності, оберігає їх від наркотичної та алкогольної залежності. На думку знавців магічних властивостей турмаліну, камінь можна носити постійно, оскільки він може завдати шкоди психіці людини, викликає нав'язливі думки, створює неправильне уявлення про ситуацію.

 

Турмалін служить відмінним талісманом для поетів, письменників, артистів, музикантів і магів. Чорний турмалін вважається талісманом відьом, а червоний - талісманом художників. Своєму господареві талісман допомагає знайти творчі сили, підживлює його додаткової космічною енергією.

 

cлідуюча>>>

Зображення: