Вход на сайт

Сообщение об ошибке

User warning: The following module is missing from the file system: recaptcha_mailhide. For information about how to fix this, see the documentation page. in _drupal_trigger_error_with_delayed_logging() (line 1143 of /home/agatu209/domains/dityachiy.net/public_html/includes/bootstrap.inc).

З чим порівняти язик в устах людини? Це ключ до скарбниці. Коли двері замкнені, ніхто не може знати що там: дорогоцінні камені чи тільки непотрібний мотлох...

 

 

 

Топаз

 

Слово «топаз» походить до латинського «topazus», що імовірно походить від санскритського «tapas», що в буквальному перекладі означає «тепло або вогонь». У літературі зустрічаються й інші назви топазу: імперіал, бразильський рубін. На Русі на Уралі його гірники прозвали «важковаговиком».

 

Топаз є за своїм хімічним складом фторосилікати алюмінію. У природі зустрічаються безбарвні топази, топази з відтінками різної густини: рожеві, блідо-жовті, блакитні, синюваті, вишнево-коричневі, багряні, блідо-зелені, з болотним відливом, червоні, золотисті. Особливо цінуються камені, які володіють ефектом «котячого ока».

 

Розмір кристалів топазу може бути величезним: на родовищі у Володимирі, що знаходиться на Україні, у волинському розрізі в 1966 році був знайдений кристал, який володів масою 117 кг, а його висота становила 82 см.

 

На території Росії цей камінь видобувають у пегматитах Уралу, в Східному Сибіру, ​​в родовищах по річках Санарка і Кам'янка добувають чисті рожеві топази. За кордоном дані мінерали були знайдені в Бразилії і на Мадагаскарі.

 

Лікувальні властивості топазу

 

Цілителі використовували лікувальні властивості топазу як засіб від харчових отруєнь та заражень отрутами. У багатьох країнах завдяки, як вважалося, топазу лікували очні захворювання, наприклад, далекозорість, катаракту, короткозорість. Вважається, що цей мінерал допомагає при розладах нервової системи, поліпшує сон і його якість, запобігає втомі після сну, позбавляє від безсоння.

 

Літотерапевт припускають, що цей камінь є відмінним лікувальним засобом при захворюваннях печінки, нирок, жовчного міхура і селезінки. Мінерал загострює смак їжі і пиття. Народні цілителі з допомогою топазу послаблюють напади бронхіальної астми, сприяють найшвидшому відновленню після важких травм, зупиняють кровотечі.

 

Існує думка, що цей чарівний самоцвіт потрібно носити при собі для профілактики застуди, грипу та пневмонії, а також для підвищення імунітету.

 

Магічні властивості топазу

 

У країнах Сходу камінь золотистого відтінку вважається символом мудрості і духовного просвітлення. В Індії топаз рожевого кольору шанують як засіб, який повертає втрачену надію. У деяких країнах з топазу роблять обереги, здатні захистити від пристріту і псування, чорного чаклунства, злих духів.

 

Топаз повсюдно вважається каменем дружби, мудрості, розсудливості, духовної чистоти. Стародавні легенди описують магічну властивість топазу втихомирювати розбурхані стихії. Камінь протегує людям, які народилися під знаком Скорпіона. Чоловікам Скорпіонам цей камінь приносить життєву мудрість, а жінкам він допомагає стати чарівними, привабливими для протилежної статі.

 

Талісман з топазом носять при собі як засіб для отримання удачі, успіхів у професійній кар'єрі, матеріального достатку. Топаз вважається талісманом бізнесменів, вчених і мандрівників. У вигляді кулона на шиї або брошки на грудях топаз додасть господарю нові сили, допоможе досягти матеріального благополуччя і подолати труднощі.

 

cлідуюча>>>

Зображення: