Вход на сайт

Сообщение об ошибке

User warning: The following module is missing from the file system: recaptcha_mailhide. For information about how to fix this, see the documentation page. in _drupal_trigger_error_with_delayed_logging() (line 1143 of /home/agatu209/domains/dityachiy.net/public_html/includes/bootstrap.inc).

З чим порівняти язик в устах людини? Це ключ до скарбниці. Коли двері замкнені, ніхто не може знати що там: дорогоцінні камені чи тільки непотрібний мотлох...

 

 

 

Тальк

 

Цей мінерал є одним з найпоширеніших. Грубозернистий різновид цього мінералу зветься тальковим каменем, також його називають стеатітом. Його колір варіюється від світло-зеленого до білого. Камінь володіє перловим блиском. На дотик він дуже маслянистий і надзвичайно м'який.

 

Якість тальку залежить від його білизни. Для промислових цілей розрізняють мелений тальк, мікротальк та інші. Виділяють такі різновиди цього мінералу: міннесотаіт (в ньому високий вміст заліза); агаліт - за структурою тонковолокнистих; благородний тальк - на вигляд прозорий світлий; віллемсеіт - нікелістий; стеатит (жировик) - самий щільний і масивний.

 

Камінь видобувають у США, які є лідером на цьому ринку. За ним слідують такі країни, як Японія, Росія, Південна Корея, Бразилія та Індія.

 

У побуті цей мінерал використовується як прокладка та присипка, щоб зберегти свіжість речей, також його використовують проти злипання речей (наприклад, гумових рукавичок). З нього роблять шевську пудру, яку використовують для того, щоб взуття не натиралася. Тальк застосовують у паперовій, гумовій, медичної, лакофарбової, парфумерно-косметичної та інших галузях промисловості.

 

Лікувальні властивості тальку

 

У медицині цей мінерал в більшості випадків використовують як присипки. Лікувальні властивості тальку мають протизапальну дію, тому його рекомендують використовувати і дорослим, і маленьким дітям. Тальком можна натирати шкіру. На даний момент з нього виготовляють ароматичні присипки, які запобігають пітливість, прибирають неприємні запахи і надають шкірі тонкий аромат.

 

Спеціальний тальк виробляють для шкіри і окремо для ніг. Тальк для ніг також оберігає шкіру від виникнення мозолів, натоптишів і інших неприємних наслідків носіння незручного сучасної взуття.

 

Народні цілителі застосовують у своїй практиці тальк зеленого кольору, з якого роблять косметичні креми для омолодження шкіри, додання їй свіжості й пружності.

 

Однак слід бути обережним при використанні тальку, його ні в якому разі не слід вдихати, оскільки при попаданні його в легені може розвинутися хвороба талькоз. Ця хвороба відноситься до професійних захворювань, якої в основному схильні робітники, видобувні тальк, і медичні працівники.

 

Магічні властивості тальку

 

Магічні властивості тальку використовують для приготування зілля, яке, за повір'ями, може омолодити шкіру людини, повернути колишню красу. Найчастіше з нього виробляють різні креми та мазі, які використовують в якості косметичних засобів.

 

Астрологи точно сказати не можуть, якому з знаків протегує тальк. Тальк не застосовується для виготовлення талісманів або амулетів.

 

cлідуюча>>>

Зображення: