Вход на сайт

Сообщение об ошибке

User warning: The following module is missing from the file system: recaptcha_mailhide. For information about how to fix this, see the documentation page. in _drupal_trigger_error_with_delayed_logging() (line 1143 of /home/agatu209/domains/dityachiy.net/public_html/includes/bootstrap.inc).

З чим порівняти язик в устах людини? Це ключ до скарбниці. Коли двері замкнені, ніхто не може знати що там: дорогоцінні камені чи тільки непотрібний мотлох...

 

 

 

Сфалерит

 

Назва сфалериту виникло від давньогрецького слова, яке в буквальному перекладі означає «оманливий», «віроломний». У літературі зустрічаються й інші назви цього каменю та його різновидів: клейофан, рубінова обманка, цинкова обманка і марматіт.

 

За своїм хімічним складом сфалерит є сульфідом цинку. Камінь в більшості своїй містить в складі домішка заліза (аж до 20%), кількість якого впливає на його фізичні та хімічні характеристики. Колір цього каменю може бути білим, однак через наявність в його складі заліза, камінь приймає сіро-коричневий, жовтий, бордовий, червоно-коричневий, бурий або чорний колір.

 

Блиск цього каменю може варіюватися від алмазного до металевого. Прозорість цього мінералу теж визначається в залежності від процентного вмісту заліза, екземпляр може зустрітися як прозорий, так і непрозорий.

 

Виділяють такі різновиди сфалериту:

Клейофан - його прозорі кристали мають відтінки світло-жовтого, рудого, медового, салатового або зеленувато-жовтого кольору,

Марматіт - дуже багатий залізом, тому володіє чорним забарвленням, на світло непрозорий,

Маразмоліт - залозистий сфалерит, напіврозклався і тріщинуватий.

Брункіт - камінь землистий, забарвлення варіюється від блідо-жовтого до білястого кольору, на ньому видно нальоти і тріщини.

 

Багаті родовища цього мінералу виявлені в таких країнах, як Чехія та Казахстан. На території Росії камінь переважно добувають у таких регіонах, як Східне Забайкаллі, Урал, Північний Кавказ і Примор'я.

 

Лікувальні властивості сфалериту

 

Існує думка, що сфалерити чорного забарвлення полегшують перебіг і прискорюють одужання від простудних захворювань. У народній медицині вважається, що білі і блідо-жовті сфалериту знімають нервову напругу, нормалізують сон, позбавляють назавжди від постійної безсоння, недосипання і нічних кошмарів.

 

Лікувальні властивості сфалериту надають загальнозміцнюючу дію на організм, сприяють підвищенню імунітету, підвищують вміст в крові антитіл, які борються з вірусними захворюваннями.

 

Магічні властивості сфалериту

 

Вважається, що магічні властивості сфалериту жовтого забарвлення оберігають свого власника від неконтрольованого гніву і раптової агресії, дарують йому спокій і врівноваженість. Чорні камені застосовують у своїй практиці темні маги, але не часто, оскільки магічні властивості чорного сфалериту не сильні.

 

Камінь може повернути негативну чорну енергію відправнику, причому підсиливши її вдвічі, зважаючи на це не слід використовувати цей мінерал для нанесення шкоди. З білих мінералів виготовляють обереги, які оберігають власника від злих чар, в тому числі пристріту і псування.

 

Астрологи досі не встановили, якому знаку зодіака найкраще підходить сфалерит. В якості талісмана цей мінерал допомагає своєму власникові знайти якості лідера і впевненість у собі, визначитися з пріоритетами в житті, знайти своє справжнє місце в цій системі.

 

cлідуюча>>>

Зображення: