Вход на сайт

Сообщение об ошибке

User warning: The following module is missing from the file system: recaptcha_mailhide. For information about how to fix this, see the documentation page. in _drupal_trigger_error_with_delayed_logging() (line 1143 of /home/agatu209/domains/dityachiy.net/public_html/includes/bootstrap.inc).

З чим порівняти язик в устах людини? Це ключ до скарбниці. Коли двері замкнені, ніхто не може знати що там: дорогоцінні камені чи тільки непотрібний мотлох...

 

 

 

Сердолік

 

Саме таке найменування камінь отримав від слова давньогрецького походження «sardolith», яке в переді означає «камінь з Сарда». Раніше місто Сард був столицею Лідійського царства, яке розташовувалося неподалік від сучасної Туреччини.

 

Зустрічаються й інші найменування цього каменю та його різновидів: карнеол, лінкурій, кров'яний агат і сардер. Найдавнішими і застарілими вже назвами цього мінералу є назви «ваклер», «акік» і «деміон».

 

Цей камінь в залежності від відсотка вмісту в ньому двоокису кремнію, окису і гідроксиди заліза може бути пофарбований в яскраві червоні, мідні, оранжево-червоні (карнеол); руді, каштанові, коричнево-червоні, буро-коричневі (сардер); жовті, пісочні і оранжево-жовті (лінкурій) відтінки. Може варіюватися і ступінь прозорості мінералу. Камінь може бути просвічуваний або прозорий.

 

На території Росії родовищами сердоліків є Східний Сибір, Якутія, басейн річки Зея, Бурятія і Чукотка. Лідерами з видобутку цього мінералу є також такі країни, як США (особливо штат Монтана), Індія, Уругвай і Бразилія, а також острів Мадагаскар.

 

Лікувальні властивості сердоліку

 

Лікувальні властивості сердоліку були досліджені ще в стародавні часи. Його активно використовували єгипетські знахарі при розладах нервової системи. Вважалося, що камінь підвищує настрій, позбавляє від депресії і меланхолії. У країнах Європи цей мінерал перетворювали в порошок, потім рясно розбавляли вином і використовували як ліки при таких недугах, як порушення слуху, аритмія, гіпотонія, гіпертонія, головний біль.

 

Існує думка, що порошок з сердоліку здатний поліпшити кровообіг, вилікувати хвороби нирок і печінки, призупинити внутрішня кровотеча. Камінь рекомендується носити на тілі для того, щоб позбутися від пухлин і виразок, а при мігрені невеликі шматочки необхідно класти акуратно на закриті повіки.

 

Магічні властивості сердоліку

 

У Стародавньому Єгипті виготовляли з цього мінералу ритуальні прикраси, які присвячувалися богині Ізіди, дружині Осіріса. Символ богині Ізіди схожий за формою на трилистну конюшина, який вирізали гострими предметами на сердолік. Цей символ зображували на перснях, на застібках одягу жриць і простих людей. Таким чином древні єгиптяни просили велику богиню про заступництво за життя і після смерті.

 

У Середньовіччі з цього каменю виготовляли прикраси, вважаючи, що цей мінерал здатний здолати чорних магів і злих духів, сприяти збереженню важливої ​​таємниці, міг зберегти від блискавок.

 

В якості талісмана цей мінерал використовується для залучення достатку і благополуччя, розвитку прихованих талантів. Магічні властивості сердоліку підживлюють свого власника космічною енергією. Мінерал вважається талісманом людей, які зайняті у творчості, ремеслі, бізнесі або фінансах. Амулет з сердоліку здатний уберегти від людської заздрості, недоброзичливців і злих чар.