Вход на сайт

Сообщение об ошибке

User warning: The following module is missing from the file system: recaptcha_mailhide. For information about how to fix this, see the documentation page. in _drupal_trigger_error_with_delayed_logging() (line 1143 of /home/agatu209/domains/dityachiy.net/public_html/includes/bootstrap.inc).

З чим порівняти язик в устах людини? Це ключ до скарбниці. Коли двері замкнені, ніхто не може знати що там: дорогоцінні камені чи тільки непотрібний мотлох...

 

 

 

Перламутр

 

Перламутр є вапняної раковиною деяких молюсків і морських тварин. Російське найменування цієї речовини має німецьке походження і походить від слова «рerlmutter», що в перекладі означає «мати перлів».

 

Схожі за своїм смисловим значенням найменування присутні і в інших мовах: по-англійськи буде «mother of pearl», по-Старофранцузька «mereperle», по-італійської «madreperla». До входження в ужиток цього слова, його просто називали «раковина».

 

Перламутр складається з вуглекислого вапна, до складу якої входять органічні речовини молюска. Речовина, як і перли, має світле забарвлення, яка переливається всіма кольорами веселки. Переливи утворюються в результаті того, що раковина не є цілісною, а складається з найдрібніших пластинок. Світлові промені заломлюються на зламах, утворюючи таку вражаючу гру світла.

 

Цікаво те, що перламутр, як з'ясувалося, є одним з найбільш міцних речовин на Землі. Тому на даний момент навіть ведуться військові розробки по створенню з нього броні.

 

Рідко видобуток перламутрових раковин йде сама по собі. У більшості випадків це допоміжний процес при збиранні перлів.

 

Лікувальні властивості перламутру

 

Ще в стародавньому світі активно використовувалися лікувальні властивості перламутру. У середні століття алхіміки наділяли цей мінерал мало не здатністю виліковувати всі захворювання, якщо з нього зробити порошок і вживати його в їжу.

 

На сучасному етапі цілителі з'ясували, що перламутр підвищує загальну працездатність, зміцнює імунітет, піднімає життєвий тонус, заряджає енергією до активного життя.

 

«Перлової есенції», яка видобувається з перлів і перламутру, з давніх часів приписувалася потужна цілюща сила. Так, в кінці XVII в. Агрікола і Попп винайшли одне із самих знаменитих засобів з цієї сировини, яке зміцнювало серце. Його слід було давати пацієнту при непритомності і загальної стомлюваності.

 

За сьогоднішній день білий перламутр використовують у косметичній промисловості. Кремом на основі такого інгредієнта можна відбілити обличчя і вивести неприємні пігментні плями і ластовиння.

 

Магічні властивості перламутру

 

Дуже рідко можна чути про використання магічних властивостей перламутру. У деяких регіонах з раковин робили чаші, оскільки перламутр здатний, на думку жителів цих територій, очистити воду і зарядити її особливою енергією. Причому на раковинах в обов'язковому порядку повинні були бути присутніми різні малюнки для залучення уваги богів.

 

Перламутр благоволить Водоліям і Рибам. Першим він допомагає у професійній кар'єрі, а другим приносить удачу і здатність вигравати в різних іграх і парі.

 

В якості талісмана перламутр буде залучати нове і цікаве в життя свого власника, зробить її різноманітніше й цікавіше. Він благотворно впливає на розвиток інтуїції, оберігає мир і затишок в родині, не пускає в оселі злих духів. В якості амулета перламутр збільшить тривалість життя свого власника.

 

cлідуюча>>>

Зображення: