Вход на сайт

Сообщение об ошибке

User warning: The following module is missing from the file system: recaptcha_mailhide. For information about how to fix this, see the documentation page. in _drupal_trigger_error_with_delayed_logging() (line 1143 of /home/agatu209/domains/dityachiy.net/public_html/includes/bootstrap.inc).

З чим порівняти язик в устах людини? Це ключ до скарбниці. Коли двері замкнені, ніхто не може знати що там: дорогоцінні камені чи тільки непотрібний мотлох...

 

 

 

Кіновар

 

З давніх часів кіновар використовується як основа червоної фарби. Секретом її виготовлення володіли ще стародавні єгиптяни, етруски і фінікійці. На наших землях цю фарбу використовували для розпису ікон. На зколі кіновар виглядає як кров. На відкритому повітрі мінерал поступово окислюється і покривається тонкою плівкою оксиду ртуті. З арабського кіновар перекладається як «драконяча кров». Існує і інша назва мінералу - ціннабаріт.

 

На 86% кіновар складається з ртуті. Мінерал кристалізується і утворює в основному дрібні ромбоподібні кристали, а також порошкові і кристалічно-зернисті маси. Для каменю характерними є двійники проростання. Володіє досконалою спайність, причому односпрямованої. Кіновар розчиняється лише в «царській горілці».

 

Кіновар є найбільш поширеним ртутним мінералом. Утворюється в гідротермальних родовищах, разом з кальцитом, кварцом, баритом, піритом, галенітом, антимонітом, марказіта, рідше - з ртуттю і золотом.

 

Промисловий інтерес представляють лише великі утворення кіноварі. Залишкові розсипи мінералу часто зустрічаються в районах з корозійним вивітрюванням, де вони пов'язані з утворенням «червоних глин» - утворень кори вивітрювання латеритні типу. У помірних широтах зустрічаються також і елювіально-сконові освіти кіноварі. Наприклад, такі утворення поширені на Чукотці. Вони являють собою пластові поклади потужністю близько трьох метрів, і в них міститься кіновар в уламках кварцу.

 

Найбільше в світі родовище кіноварі Альмаден розташоване в Іспанії поблизу однойменного міста. На частку цього родовища припадає до 80% усього світового видобутку. Камінь також добувають в Україні, Італії, Югославії, США і деяких інших країнах. Є велика кількість родовищ і в Середній Азії. Найбільш великі з них розташовані в Киргизії і Таджикистані. Є вони і в Росії - найбільше на Чукотці.

 

Лікувальні властивості кіноварі

 

Кіновар являє собою сульфід ртуті, отже, цей мінерал не рекомендується використовувати в лікувальних цілях. Попадання його частинок в організм людини може спричинити за собою не тільки просте отруєння, а й навіть привести до смертельного результату.

 

Однак у давні часи в деяких країнах кіновар використовували для лікування від такої тяжкої хвороби, як проказа. У наш час доцільність застосування лікувальних властивостей кіноварі дуже сумнівна.

 

У Європі мінерал іноді застосовувався для лікування від сифілісу, наслідком якого ставали ще більш важкі захворювання.

 

Магічні властивості кіноварі

 

Вчені стверджують, магічні властивості кіноварі можуть відчувати і розуміти всі проблеми свого господаря. Однак позбавити його від проблем вони не в змозі, кіновар лише вчить легше переносити їх, спокійніше до них ставитися, що сприяє більш легкому їх протіканню.

 

Кіновар може вказати своєму господареві на належну лінію поведінки, щоб максимально убезпечити його. Астрологи рекомендують носити на собі різні вироби з цим мінералом абсолютно всім знакам, за винятком тільки Скорпіона.

 

cлідуюча>>>

Зображення: