Вход на сайт

Сообщение об ошибке

User warning: The following module is missing from the file system: recaptcha_mailhide. For information about how to fix this, see the documentation page. in _drupal_trigger_error_with_delayed_logging() (line 1143 of /home/agatu209/domains/dityachiy.net/public_html/includes/bootstrap.inc).

З чим порівняти язик в устах людини? Це ключ до скарбниці. Коли двері замкнені, ніхто не може знати що там: дорогоцінні камені чи тільки непотрібний мотлох...

 

 

 

Хризопраз

 

Назва цього каменю походить від поєднання грецьких слів «chrysos», що з цієї мови в перекладі означає «золото», і «prasos», тобто «цибулю-порей». Раніше існувало дане назва з дещо іншим звучанням - «хрисопрас».

 

Хризопраз по видовій приналежності відноситься до групи халцедонів, напівпрозорих на світло. Камінь зазвичай зустрічається зеленого кольору, відтінки якого можуть сильно варіюватися від блакитно-зеленого до насиченого смарагдового, навіть і яблучно-зеленого.

 

Камінь, тим дорожче і цінніше на світових ринку самоцвітів, чим більш він просвічує і чим насиченіша і густіше у нього зелений відтінок. Густо-зелений хризопраз, просвічуючий на світло, в ограненном вигляді можна ненароком сплутати із смарагдом. Камінь відливає скляним блиском.

 

Родовища хризопразу знаходяться на території країн колишнього СРСР (родовища Сарикул-Болден, Ново-Аккермановское), США (мінералом рясніють штати Арізона, Каліфорнія) і Бразилії. Основний постачальник самих високоякісних хризопразів на світовий ринок - це Австралія.

 

Хризопраз - популярний ювелірний камінь, його зазвичай ограняют в золото або срібло, також його часто носять самостійно.

 

Лікувальні властивості хризопразу

 

Лікувальні властивості хризопразу чудово допомагають для поліпшення зору, позбавлення від очних захворювань, в тому числі камінь допомагає швидше відновитися після операцій. Існує думка, що цей самоцвіт може збільшити працездатність свого господаря, поліпшити травлення, стимулювати обмін речовин.

 

Хризопраз характеризується усіма лікувальними властивостями, які притаманні всім зеленим мінералів. Самоцвіт зеленого відтінку значно полегшує стан метеозалежних людей при зміні клімату або різкій зміні погоди, магнітних бур. Деякі фахівці рекомендують використовувати цей мінерал і для зняття нервової напруги, нормалізації сну, для позбавлення від безсоння.

 

Вода, настояна на хризопраз, допоможе прискорити перебіг простудних захворювань. Не рекомендується довго контактувати з цим мінералом, оскільки тривалий вплив на організм може призвести до появи каменів у жовчному міхурі.

 

Магічні властивості хризопразу

 

У стародавні часи цей мінерал вважався символом успіху. На даний момент хризопраз - вірний помічник винахідників і новаторів. Камінь сприятливий для будь-якого починання, оскільки в ньому укладено прагнення до перетворення. Людям невгамовним, неспокійним духом, він принесе удачу.

 

Цей камінь - талісман нововведень, неординарних людей, що йдуть нетрадиційної дорогою, що прагнуть до змін і відкриттів. Він також вважається оберегом комерсантів, банкірів, фінансистів, директорів компаній, і інших людей подібних професій.

 

Магічні властивості хризопразу допомагають відвести заздрість, наклеп, зняти «поганий» очей, не дозволяють навести порчу. Хризопраз не терпить підозрілих і оманливих, егоцентричним людей. Хризопраз - великий упертюх, він відмовиться від такої співпраці відразу ж. Людей честі він оточує друзями і оберігає від бід.

 

Хризопраз протегує людям, які народилися під прапором Водолія, оскільки вони більше всіх прагнуть боротися з навколишньою реальністю.

 

cлідуюча>>>

Зображення: