Вход на сайт

Сообщение об ошибке

User warning: The following module is missing from the file system: recaptcha_mailhide. For information about how to fix this, see the documentation page. in _drupal_trigger_error_with_delayed_logging() (line 1143 of /home/agatu209/domains/dityachiy.net/public_html/includes/bootstrap.inc).

З чим порівняти язик в устах людини? Це ключ до скарбниці. Коли двері замкнені, ніхто не може знати що там: дорогоцінні камені чи тільки непотрібний мотлох...

 

 

 

Халцедон

 

Назва халцедон, за легендою, мінерал отримав на честь місцевості Халкедоне, яка розташована в Малій Азії прямо на узбережжі Мармурового моря. У літературі також зустрічаються інші назви каменя і його різновидів, у тому числі каліфорнійський місячний камінь, камінь святого Стефана, меккскій камінь, блакитний місячний камінь.

 

Халцедон виглядає як напівпрозорий мінерал, по своїй суті він являє собою тонковолокнистий різновид кварцу. Розрізняють халцедон як загальна назва групи каменів і халцедон як власну назву мінералу, який має синюватий, жовтуватий, сірий кольори.

 

Існує в природі безліч різновидів халцедону, які відрізняються за забарвленням і будовою: коричнево-червоний називається сардер (Сард), рожевий і червоний іменують сердоліком (карнеол), насичений яблучно-або смарагдово-зелений отримав назву хризопраз, блакитно-сірий камінь - це сапфірін , цибульно-зелений або сірувато-зелений - це плазма; серед різновидів цього мінералу по структурі дендрагатом іменують такий халцедон, який володіє дендрітовую деревовидними включеннями, агатом є різнофарбовані халцедони, які мають концентрично-полосчату будову, онікс дуже схожий на агат, тільки в його складі наявні його світлі й темні смуги. Сардонікс - це вже різновид оніксу, в якій спостерігається з чергування темно-і світло-коричневих смуг.

 

Родовища халцедону досить поширені. Провідні країни-видобувачі халцедону - це Мадагаскар, Індія, США, Бразилія та Уругвай, а також Канада і Казахстан. На території Росії кращі халцедони відомі на Тімане, Чукотці і в Сибіру.

 

Лікувальні властивості халцедону

 

Камені блакитно -зеленого кольору заспокоюють нервову систему. Блакитні мінерали нормалізують артеріальний тиск і серцеву діяльність в цілому. Вважається, що лікувальні властивості халцедону застосовні при нервовому виснаженні, він допомагає впоратися з депресією і меланхолією, нормалізує сон.

 

Вироби з халцедону не рекомендується носити постійно. При тривалому впливі на організм у людини з'являються страхи, може виникнути порушення циркуляції крові.

 

Магічні властивості халцедону

 

Вважається, що магічні властивості халцедону засновані на жіночому початку, камінь вселяє в людину прагнення до життя, набуттю любові. У країнах Сходу з нього виготовляли амулети, які проганяють тугу. Виготовляють на даний момент обереги, здатні відганяти від власника злих духів, рятувати його від нічних кошмарів. У країнах Європи чаклуни роблять з цього мінералу захисний оберіг для моряків.

 

Халцедон благоволить людям, які народилися під знаком Стрільця. Камінь їм дає впевненість у собі, наділяє додаткової життєвою енергією.

 

Халцедон з часів Середньовіччя вважається талісманом мореплавців, а також він обожнює людей, які прагнуть знайти своє сімейне щастя. Жінкам потрібно носити браслет на правій руці з цього мінералу для залучення любові.

 

cлідуюча>>>

Зображення: