Вход на сайт

Сообщение об ошибке

User warning: The following module is missing from the file system: recaptcha_mailhide. For information about how to fix this, see the documentation page. in _drupal_trigger_error_with_delayed_logging() (line 1143 of /home/agatu209/domains/dityachiy.net/public_html/includes/bootstrap.inc).

З чим порівняти язик в устах людини? Це ключ до скарбниці. Коли двері замкнені, ніхто не може знати що там: дорогоцінні камені чи тільки непотрібний мотлох...

 

 

 

Гранат

 

Назва «гранат» сягає своїм корінням до латинської «bagranurn», що позначає «зерно, крупинка». У народі та літературі можна зустріти й інші назви цього каменю та його різноманітних різновидів: уральський гранат, меланіт, шорломіт, карбункул, лейкогранат, червець, бечета.

 

За своїм складом виділяють шість різновидів граната: зеленуватий або жовтуватий гросуляр; яскраво-червоний піроп; фіолетово-червоний або прозорий, пурпурний альмандин; помаранчевий спесартин; уваровіт смарагдово-зеленого кольору; чорний, зелений або буро-червоний андрадит.

 

Зауважимо, що серед гранатів немає мінералу синього кольору. Камені граната зустрічаються як прозорі, напівпрозорі, так і непрозорі. Блиск варіюється від смолистого до скляного.

 

Всі гранати відносять до магматичних, метаморфічних гірських порід, що утворюються під впливом високих температур. У природі ці мінерали зустрічаються найчастіше у вигляді твердих розчинів і нерідко містять у своєму складі домішки титану, заліза, ванадію та інших металів.

 

Гранати утворюються в кімберлітах, пегматитах, серед кристалічних сланців і хромітових руд. Найкрупніші екземпляри граната були виявлені в делювіальних гірських відкладеннях в Чехії. Гранат видобувають також в Південній і Східній Африці, Німеччині та Якутії.

 

Лікувальні властивості граната

 

Лікувальні властивості граната відомі ще з незапам'ятних часів. Народні цілителі радять носити цей мінерал, укладений в срібну оправу, на шиї при захворюваннях дихальної системи і горла. Оправлений у золото гранат допомагає при лихоманці, високій температурі, регулярних головних болях і хворобах горла. Самоцвіт лікує серце і покращує пам'ять.

 

Камінь також допоможе вагітним жінкам. Він забезпечить їм благополучні пологи і дасть додаткові життєві сили на двох.

 

Магічні властивості граната

 

Про магічні властивості граната складають цілі легенди. Цьому мінералу нерідко приписують здатності дарувати своєму господареві владу над людьми. Деякі містики стверджують, що камінь додає людині оптимізм і бадьорість, сприяє позбавленню від недобрих думок.

 

Повсюдно вважається, що гранат - камінь закоханих. Подарувати обручку з гранатом - значить, зізнатися в коханні або висловити подяку. Гранат червоного кольору здатний розпалити в людині любовну пристрасть, дати додаткову енергію і підвищити емоційність.

 

У Середньовіччі цей камінь носили виключно чоловіки, оскільки він вважався амулетом, що захищає від каліцтв і поранень. Якщо господар цього каменю потрапив у важку ситуацію, то він, як правило, зможе рішуче і холоднокровно розібратися з всілякими неприємностями.

 

На думку астрологів, гранат є кращим супутником і помічником Козерогів. Їм камінь допоможе не розгубити свої сили в будь-якій справі, в якій вимагається повна самовіддача.

 

Самоцвіт сприяє вогненним знакам: Льву і Стрільцеві, крім Овна, тому що люди, які народилися під цим знаком, вельми запальні і при цьому завжди швидко заспокоюються, а гранату необхідний постійний і урівноважений, сильний господар.

 

cлідуюча>>>

Зображення: