Вход на сайт

Сообщение об ошибке

User warning: The following module is missing from the file system: recaptcha_mailhide. For information about how to fix this, see the documentation page. in _drupal_trigger_error_with_delayed_logging() (line 1143 of /home/agatu209/domains/dityachiy.net/public_html/includes/bootstrap.inc).

З чим порівняти язик в устах людини? Це ключ до скарбниці. Коли двері замкнені, ніхто не може знати що там: дорогоцінні камені чи тільки непотрібний мотлох...

 

 

 

Гіпс

 

Найменування даного мінералу має давньогрецьке походження. Воно походить від слова «gipsos», яке в буквальному перекладі означає «крейда».

 

У літературі також можна знайти інші назви гіпсу і його різновидів: уральський селеніт, шовковистий шпат, гіпсовий шпат. У народі його іноді називають дівочим або Мар'їно склом.

 

За видової приналежності гіпс відносять до водних сульфатах кальцію. Мінерал має характерну білу, білувато-рожеві, кремові або блідо-жовте забарвлення. Кристали гіпсу мають товсто-і тонкотаблітчатую форму.

 

У первородний вигляді камінь має скляний блиск, однак, у волокнистих різновидів він шовковий. На світло часто мінерал буває прозорим.

 

Багаті родовища гіпсу виявлені в США, Середньої Азії, Канаді, Італії, на Північному Кавказі, у Німеччині, Росії та Франції.

 

Лікувальні властивості гіпсу

 

У медицині дуже часто використовують гіпс для фіксування зламаних, вивихнутих кінцівок. Також його застосовують для лікування туберкульозу хребта і остеомієліту. Застосовується також і гіпсовий порошок, який позбавляє людину від надмірної пітливості. Жінкам рекомендується робити тонізуючі маски з цього мінералу.

 

Для цього слід змішати порошок з гіпсу і рослинне масло, а потім додати води і ретельно розмішати. Ще в Давньому Єгипті знали про лікувальні властивості гіпсу омолоджувати шкіру. Єгиптянки додавали до складу цієї маски ще соду і мед і використовували його після обмивань, натираючи сумішшю все тіло.

 

Магічні властивості гіпсу

 

Народні цілителі вважають, що гіпс може вилікувати не тільки переломи й інші травми, але й душевні недоліки. Так, вважається, що гіпсу неприємно таке якість в людині як гордість. Він стежить за надмірно зарозумілими і пихатими людьми, намагається позбавити їх від цього гріха.

 

Мінерал навмисно заманює їх у таке становище, в якому б людина виявився абсолютно безпорадним. Тоді йому довелося б просити допомоги у інших людей. Таким становищем, наприклад, і є переломи кісток. Ні, камінь не бажає конкретно таких наслідків, людина їх отримує виключно через свою самовпевненість.

 

Однак тим самим гіпс ніколи не намагається нав'язати господареві свою волю. Він досить пасивний, мінерал прагнути підказати, порадити, направити людину на вірний шлях. До порад каменю варто прислухатися, оскільки тоді людину очікує успіх, любов і удача.

 

Гіпс можна мати при собі всім знакам зодіаку. Однак найбільшу прихильність камінь виявляє щодо Козерогів.

 

Гіпс можна використовувати і в якості талісмана. Його рекомендують носити надмірно запальним людям. Овнів, Львів і Стрільців талісман здатний зробити менш агресивними, допомогти їм знайти душевну рівновагу, не дратуватися по дрібницях. Камінь буде боротися в людині з такими його негативними якостями, як гординя і зарозумілість. Він постарається показати своєму господареві, як виглядає людина із завищеною самооцінкою в очах інших людей.

 

cлідуюча>>>

Зображення: