Вход на сайт

Сообщение об ошибке

User warning: The following module is missing from the file system: recaptcha_mailhide. For information about how to fix this, see the documentation page. in _drupal_trigger_error_with_delayed_logging() (line 1143 of /home/agatu209/domains/dityachiy.net/public_html/includes/bootstrap.inc).

З чим порівняти язик в устах людини? Це ключ до скарбниці. Коли двері замкнені, ніхто не може знати що там: дорогоцінні камені чи тільки непотрібний мотлох...

 

 

 

Флюорит

 

Назва цього мінералу походить від слова латинського походження «fluor», яке в перекладі буквально означає «течія». У літературі також можна знайти й інші назви каменя і його різновидів: фальшивий смарагд, трансваальскій смарагд, плавикого, південноафриканський смарагд.

 

Вперше флюорит був вивчений і описаний в 1546 році німецьким вченим Г. Агріколой, який назвав його «рудним квіткою». Згодом він назвав мінерал флюоритом.

 

Флюорит за своєю суттю прозорий або напівпрозорий камінь, який володіє скляним блиском. Мінерали зустрічається різноманітної колірної забарвлення: рожевого, зеленого, безбарвною, блакитний, жовтої, фіолетовою. Бувають навіть майже чорні екземпляри. Часто відзначається нерівномірність, мінлива інтенсивність забарвлення цього мінералу, гірникам попадаються полосчатиє і плямисті різновиди.

 

Забарвлення цього мінералу тісно пов'язане з домішками присутніх у ньому рідкоземельних і інших елементів, зокрема, урану, хлору, заліза, торію. Чистий флюорит зазвичай безбарвний і за кольором водяний-прозорий, відсвічує скляним блиском, але в природі зустрічається він рідко, тому ми бачимо перед собою камінь зелений, жовтий і інших забарвлень.

 

Темно-фіолетові флюорити, наприклад, містять в своєму складі велику кількість стронцію, а в каменях зелених тонів наявна трохи самарію.

 

Видобувають флюорити в Німеччині, Канаді, Норвегії, Гренландії, США, Великобританії, Італії, Таджикистані. Самі рясні родовища флюориту були відкриті в Узбекистані, Киргизії і Казахстані. На території Росії славляться великою кількістю цього мінералу родовища Калангуй (Читинська область), Бєлорєченське (Північний Кавказ), Дальнегорск (Примор'я) і інші регіони.

 

Лікувальні властивості флюориту

 

Цей мінерал найчастіше використовується в якості засобу, що допомагає при гострих головних болях і мігрені. Існує думка, що цей камінь надає позитивну дію на мозок і на серцево-судинну систему, допомагає при епілепсії і розсіяному склерозі.

 

Фахівці припускають, що лікувальні властивості флюориту полегшать стан під час зміни погоди метеозалежних людей, нормалізують сон, тонізують нервову систему, позбавляють від хронічного безсоння і нічних кошмарів. З цього мінералу виготовляють спеціальні кулі, які використовують при проведенні сеансів загальнозміцнюючого і тонізуючого масажі, який може проводитися як на області особи, так і всієї поверхні тіла.

 

Магічні властивості флюориту

 

В Індії думають, що магічні властивості флюориту мало не найсильніші, тому камінь шанують і бояться. Кулі, зроблені з флюориту, використовували для спіритичних сеансів, прогнозів майбутнього, медитації.

 

Амулети з флюориту захищають господаря від негативного впливу енергетики оточуючих. Їх рекомендують носити для знаходження гармонії з природою. Браслети з цього каменю допомагають жінкам впоратися з емоціями, залучають удачу в любові. Астрологи досі не встановили, якому знаку протегує цей мінерал.

 

cлідуюча>>>

Зображення: