Вход на сайт

Сообщение об ошибке

User warning: The following module is missing from the file system: recaptcha_mailhide. For information about how to fix this, see the documentation page. in _drupal_trigger_error_with_delayed_logging() (line 1143 of /home/agatu209/domains/dityachiy.net/public_html/includes/bootstrap.inc).

З чим порівняти язик в устах людини? Це ключ до скарбниці. Коли двері замкнені, ніхто не може знати що там: дорогоцінні камені чи тільки непотрібний мотлох...

 

 

 

Цоізит

 

Назву цей камінь отримав від імені мецената З. Цойза, що має титул барона фон Едельштейна. Саме на його кошти часто були споряджені і відправлені в розвідувальні геологічні експедиції безліч вчених-геологів. У літературі також згадуються інші назви ціозіта і його різновидів: заальпіт, орторцоізіт, туліт, танзаніт, саальфіт.

 

Вперше цей мінерал був виявлений в Австрії в 1905 році в Альпах. Гірський хребет, де був знайдений цей самоцвіт, відомий під назвою Зау-Альпи. На честь цієї ділянки гірській місцевості нова порода отримала свою другу поширене найменування «заальпіт» (саальфіт).

 

Цоізит являє собою силікат складної структури, який має в своєму складі алюміній і кальцій. Саме іони тривалентного заліза, які часто масово заміщають іони алюмінію, дарують мінералу настільки специфічний фісташково-зелений колір. У природі також зустрічається світло-коричнева, зелена, блакитна, зеленувато-блакитна, синя, болотна, світло-коричнева, бура, прозоро-зелене забарвлення цього мінералу.

 

Синє забарвлення каменя може надавати сполуки ванадію, а відтінки зеленувато-блакитного - наявність ванадію і хрому.

 

У Норвегії були знайдені рідкісні різновиди цоізіта, що володіє рожевим кольором, що відбувається завдяки іонам марганцю. Такий камінь був названий тулітом. Туліт був виявлений також у таких країнах, як США, ПАР та Австралія. Цей камінь дещо нагадує родоніт. Всі різновиди цоізіта відсвічують скляним блиском і володіють нерівним зламом.

 

Лікувальні властивості цоізіта

 

Лікувальним властивостям цоізіта характерні всі ті ознаки, які притаманні всім мінералам зеленого кольору. Фахівці вважають, що цей камінь може виступати прекрасним засобом для профілактики недуг серця і судин. Мінерал сприяє нормалізації артеріального тиску, знімає головні болі і мігрені, допомагає полегшити стан хворого при простудних захворюваннях.

 

Деякі народні цілителі припускають, що лікувальні властивості цоізіта дозволяють значно полегшити стан при зміні клімату або погоди метеозалежних людей, прибрати нервову напругу, вилікувати від безсоння і інших розладів сну.

 

У китайській методиці вважається, що він впливає на серцеву чакру. У деяких регіонах народні цілителі рекомендують мати при собі вироби з цоізіта тим, у кого присутнє порушення обміну речовин.

 

Магічні властивості цоізіта

 

Магічні властивості цоізіта застосовують для виготовлення амулетів, які здатні вплинути на поліпшення сімейних взаємин. Існує думка, що людська фігурка, виготовлена ​​з цього каменю, допоможе уберегти мир і спокій у родині. Цей амулет потрібно зберігати вдома, в таємному місці, де чужі погляди не зможуть позбавити камінь сили.

 

Не встановлено, кому із знаків зодиаков благоволить цоізит, проте шкоди він точно нікому не принесе. Кільце або перстень з цоізітом здатні привернути щастя і любов. Однак магічну дію каменю настає не відразу, тому маги рекомендують його мати при собі молодим людям з розрахунком на зрілий вік.

 

cлідуюча>>>

Зображення: