Вход на сайт

Сообщение об ошибке

User warning: The following module is missing from the file system: recaptcha_mailhide. For information about how to fix this, see the documentation page. in _drupal_trigger_error_with_delayed_logging() (line 1143 of /home/agatu209/domains/dityachiy.net/public_html/includes/bootstrap.inc).

З чим порівняти язик в устах людини? Це ключ до скарбниці. Коли двері замкнені, ніхто не може знати що там: дорогоцінні камені чи тільки непотрібний мотлох...

 

 

 

Цитрин

 

Назва цього мінералу виникло від латинського «citrus», що в буквальному перекладі з цього стародавнього мови означає «лимонно-жовтий». У спеціальній літературі зустрічаються також і інші назви каменя, найбільш часто трапляються такі, як золотистий топаз і іспанський топаз. Камінь являє собою силікат кремнію, є різновидом гірського кришталю.

 

Забарвлення цього мінералу варіюється від блідо-лимонного до насиченого янтарно-медового. Камінь дуже легкий в обробці. Найбільш цінним є темний, помаранчевий відтінок цього каменю, який в літературі ще називають «мадера», проте більшість користувачів вибирає яскраві сонячні і лимонні відтінки, оскільки вони добре поєднуються з ніжними пастельними тонами.

 

Саме така палітра кольорів цитринів визначена присутністю домішок заліза, які розміщені в структурі кристала. Цитрин в теорії відносять до коштовних каменів четвертого класу.

 

Родовища цього сонячного каменю найбільш відомі в США, Іспанії, Португалії, Шотландії. Камінь також добувають в Бразилії (Баїя, Мінас-Жерайс), Франції, на Уралі, на Мадагаскарі, а також в Республіці Казахстан.

 

Лікувальні властивості цитрину

 

Він є досить незвичайним каменем. Лікувальні властивості цитрину використовуються в медичних цілях з дуже віддалених часів. У загадковій стародавній Індії за допомогою цитрину виліковували недуги, пов'язані з проблемами травлення, метаболізму.

 

Фахівці вважають, що цитрин благотворно впливає на розумову діяльність мозку, він будить його активність, запобігає психічні захворювання. Камінь є відмінними ліками для профілактики багатьох недуг і підвищення опірності до болячок.

 

Магічні властивості цитрину

 

У деяких регіонах з цитрину робили спеціальні обереги, які були покликані уберігати свого господаря від хижаків, укусів скорпіонів, отруєння і нападів отруйних змій.

 

Цей мінерал вважався у деяких народів символом обману і брехні. Зважаючи на це магічні властивості цитрину часто використовували люди, видобувні собі прожиток неблагородними заняттями: шахрайством, шулерством або крадіжкою. При цьому в Колиски світу - Стародавньому Римі - вироби з цього мінералу носили найбільш забезпечені і шановні люди - вчителі, юристи і філософи.

 

Існує думка про подвійність дії цитрину, оскільки він з рівним успіхом може допомагати як чесним людським особинам, так і самим запеклим негідникам. Деякі маги стверджують, що оберіг з цитрину здатний уберегти власника від негативних впливів з боку цих самих людей неблагородних професій.

 

Цитрин доброзичливо ставиться до людей, які були вироблені на світло Близнюками. Чоловікам магічні властивості цитрину залучать удачу в справах фінансових. Жінкам прикраси з цього самоцвіту розвинуть інтуїцію і інші підсвідомі почуття.

 

cлідуюча>>>

Зображення: