Вход на сайт

Сообщение об ошибке

User warning: The following module is missing from the file system: recaptcha_mailhide. For information about how to fix this, see the documentation page. in _drupal_trigger_error_with_delayed_logging() (line 1143 of /home/agatu209/domains/dityachiy.net/public_html/includes/bootstrap.inc).

З чим порівняти язик в устах людини? Це ключ до скарбниці. Коли двері замкнені, ніхто не може знати що там: дорогоцінні камені чи тільки непотрібний мотлох...

 

 

 

Берилій

 

Слово «берилій» має давньоримське походження і своїм корінням сходить до латинського «Beryllium». Берилій - проста речовина, яке складається з єдиного однойменного хімічного елемента II групи таблиці Менделєєва.

 

Відкрито елемент був в 1798 Луї Нікола Вокленом, але він його виділив не в чистому вигляді, а лише у вигляді оксиду ВЕО. Чистий берилій отриманий був тільки в 1828 році. У промисловості берилій, тим не менш, почали застосовувати в 40-х роках 20 століття. Великі труднощі були викликані тим, що берилій отруйний, що не відразу було виявлено. При високій концентрації попадання його частинок в легені і верхні дихальні шляхи може розвинутися хвороба під назвою бериліоз.

 

Берилій відноситься до групи металів. Він дуже рідко зустрічається в природі, тим не менш, його широко застосовують у промисловості. Його основними високоценімимі характеристиками є високий модуль пружності, мала щільність, здатність до проведення тепла. Тому його активно застосовують в Авіа-і ракетобудуванні, в космічній промисловості.

 

Бум впровадження в промисловість виробничих ліній, заснованих на берилізаціі матеріалів, не дарма збігся з 40-ми роками. Саме в цей час у зв'язку з початком другої миррою війни зросла потреба держав у більш швидкому і якісному виробництві бойових літаків.

 

У мирних цілях берилій використовується для виробництва вікон рентгенівських трубок, оскільки він володіє мало не магічною властивістю проникності для рентгенівських променів. Він також використовується для посилення дії джерел енергії, заснованих на радіоактивному розпаді частинок (урану, полонія, радію). На даний момент активно йде вивчення властивостей цього елемента на можливість використовувати його як реактивне ракетне паливо.

 

Лікувальні властивості берилію

 

Виявлено, що в організмі людини присутній природний берилій, який є в багатьох тканинах і органах. Майже половина цього металу при переробці організмом виходить разом із сечею, третина всмоктується кістками, тільки вісім відсотків залишається в печінці та нирках.

 

Навіщо потрібен нашому організму берилій, до цього часу вченими не з'ясовано. Достовірно відомо лише те, що берилій бере участь в обміні магнію в кістковій тканині. Такі ферменти, як лужна фосфатаза, аденозінтріфосфатаза, знижують свою активність при наявності в організмі малого кількості цього елемента.

 

Лікувальні властивості берилію не досліджені. Оскільки камінь отруйний, літотерапети настійно не рекомендують використовувати його в народній медицині.

 

Магічні властивості берилію

 

Сам по собі берилій не використовується в магічній практиці. Особливо через те, що цей елемент отруйний, і не слід людині без спеціального обладнання довго з ним контактувати. Однак, відомо, що магічними властивостями наділений коштовний камінь з берилію, берилоніт.

 

cлідуюча>>>

Зображення: