Вход на сайт

Сообщение об ошибке

User warning: The following module is missing from the file system: recaptcha_mailhide. For information about how to fix this, see the documentation page. in _drupal_trigger_error_with_delayed_logging() (line 1143 of /home/agatu209/domains/dityachiy.net/public_html/includes/bootstrap.inc).

З чим порівняти язик в устах людини? Це ключ до скарбниці. Коли двері замкнені, ніхто не може знати що там: дорогоцінні камені чи тільки непотрібний мотлох...

 

 

 

Азбест

 

Азбест - широко поширений тонковолокнистих мінерал з класу силікатів. Його назва має грецьке походження і в перекладі означає «неруйнівний». У природі азбест являє собою агрегат з особливою просторовою структурою, що складається з найтонших, жаростійких, гнучких волокон.

 

Існує два основних різновиди асбестів: амфібол (амфібол-азбест) і серпентини, який ще називають хризотил-азбестом або білим азбестом. Серпентини, як правило, утворюють складені вигнуті або скорочення волокна. Амфіболи мають достатньо крихку структуру, що складається з голкоподібних волокон.

 

Важливою особливістю азбесту є його токсичність. Частинки мінералу надають канцерогенний вплив на тканини людини. Родовища азбесту широко поширені по всій земній кулі. У Росії мінерал стали вперше добувати на річці Тагілі в 1720 році. Багаті поклади азбесту були в Канаді і на території США. У Південній Африці гірська гряда, що приховує азбест, простягнулася на сотні кілометрів. У незначних кількостях азбест виявлений в Аппалачах, Альпах, на Кавказі та інших гірських ланцюгах.

 

Азбест використовується у виготовленні більш ніж трьох тисяч різних виробів в самих різних галузях промисловості. З волокон цього мінералу виготовляють брезенти, фільтри, захисні вогнестійкі костюми, картон, папір, деякі будівельні матеріали та інші продукти.

 

Лікувальні властивості азбесту

 

У наш час люди ставляться до азбесту з особливою обережністю через виявлені отруйних властивостей мінералу. Те, що камінь токсичний, виявив ще в I столітті Пліній. Він вказав на той факт, що робітники, які зайняті видобутком азбестових волокон або якимось іншим чином взаємодіють з цим мінералом, часто хворіють і досить рано вмирають.

 

В епоху промислової революції кількість захворілих людей значно зросла, тому що азбест стали широко застосовувати при виготовленні механізмів парових машин. До початку XX століття була встановлена ​​прямий зв'язок між фіброзом легенів і азбестом. Це захворювання викликається попаданням в легені людини волокон мінералу. Звідси видно, що ні про які лікувальні властивості азбесту і мови бути не може.

 

Магічні властивості азбесту

 

Магічні властивості азбесту вивчені досить бідно. Мінерал не використовується в магічних обрядах. Відомі лише випадки використання азбестових скатертин, які ніколи не прали. Чистили їх вельми цікавим способом: на очах у всіх гостей брудну скатертину кидали у вогонь, всі органічні речовини на ній згорали, а скатертину, завдяки фізичним властивостям азбесту, залишалася неушкодженою і, що найцікавіше, чистою....

 

cлідуюча>>>

Зображення: