Вход на сайт

Камені-талісмани

 

Стародавні вірили - чудодійною силою наділене все, що їх оточує: жива і нежива природа, атмосферні явища, предмети. Такі магічні предмети ставали талісманами, здатними, на думку наших далеких предків, приносити своєму власникові удачу, здоров'я і щастя.

 

В якості талісманів використовувалися найрізноманітніші речі: примітивні вироби з дерева, заліза, шкіри і кісток тварин, черепашки, шматки гірської породи з наскрізним отвором. Пізніше популярними талісманами у різних народів ставали монети, медальйони і ювелірні вироби, прикрашені дорогоцінним та напівдорогоцінним камінням. Благородний камінь - це і сьогодні один з найкрасивіших і загадкових предметів, використовуваних у якості талісмана.

 

КАМІННЯ: перекази давнини глибокої

 

Згідно старовинної перській легенді, дорогоцінні й напівкоштовні камені створив Сатана. Він підглядав за Євою і побачив, як радіє вона красі різнокольорових пелюсток. Князь темряви зрозумів: людина піде на багато чого, аби прикрасити себе і свій будинок сяючим «різнобарв'ям».

 

Сатана, бажаючи дати людству ще один привід для спокус, перетворив звичайні сірі камені в строкаті мерехтливі каміння та розкидав їх по світлу. Людина високо оцінювала знайдені камінці, адже вони були не менш гарні, ніж квіти, але, на відміну від останніх, зустрічалися набагато рідше і ніколи не втрачали своїх фарб. Звичайно, це всього лише міф, який давно спростований вченими, що визначили, що рідкісні камені - це результат хімічних процесів, що відбувалися ще під час утворення нашої планети.

 

Однак стародавні люди цього ще не знали і, знаходячи незвичайний, вражаючий своєю красою камінь, вірили в його магічне походження. Людина починала обережно перевіряти новий камінь, стежачи за тим, яку дію він чинить - приносить удачу або дарує неприємності, виліковує від недуг або провокує хвороби? Камені носили в красивих мішечках або вставляли в оправу, прикладали до хворого місця або товкли і додавали в їжу. Переконавшись, що камінь надає благотворну дію, людина перетворювала його в свій талісман.

 

Камені-талісмани в історії

 

Приклади з історії є нехай непрямим, але все-таки підтвердженням того, як правильно вибраний талісман може допомогти своєму власникові. Олександр Македонський ніколи не розлучався з перснем зі вставкою з гематиту. Недруги полководця були впевнені, що саме цей чудовий камінь «винен» у військових успіхи Македонського. Як свідчить переказ, вороги неодноразово посилали до Олександра красивих жінок, сподіваючись, що полководець потрапить під їхні чари, втратить пильність і дозволить однієї з них вкрасти його талісман. Однак всі ці дівчата були вбиті при спробах зняти перстень з пальця полководця.

 

Тамерлан теж мав свій талісман, що не раз виручав його. Легенда свідчить: великий завойовник користувався перснем з нефритом, щоб визначити напрям нового походу своєї армії. Воїни йшли у той бік, куди виблискував нефрит на піднятому вгору пальці Тамерлана.

 

Є відомості, що Михайло Булгаков створював літературні шедеври, отримавши натхнення від свого талісмана - синього сапфіра. Говорили, що Шаляпін вважав перстень з діамантом головним захисником свого казкового голосу.

 

Ймовірно, всім цим відомим особистостям пощастило мати в якості талісмана підходящий для себе камінь. Як стверджують астрологи, фахівці з окультних наук і ювеліри, неправильно підібраний камінь для талісмана може стати причиною страшної трагедії. У приклад зазвичай наводяться сумні долі поетів Пушкіна і Байрона, які носили талісман з сердоліком, не підходящим їм ні за знаком зодіаку, ні за характером. Крім того, доля каменю, вставленого в кільце Пушкіна, була невідома, а адже ще з давнини люди знали, що в якості амулета і оберега потрібно використовувати «чистий» камінь.

 

Вибір каменю для талісмана

 

Для талісмана підходить камінь, видобутий чесним шляхом, який ніколи не ставав свідком злочину і страшної трагедії. Камінь слід підбирати залежно від певних якостей людини, для якого він стане талісманом. Перш ніж придбати камінь, потрібно потримати його в руці і прислухатися до своїх відчуттів. Бажано навіть поносити камінь деякий час, щоб краще зрозуміти його, але не завжди є така можливість. Тому саме зручне і просте рішення - вибір каменю за знаком зодіаку.

 

З давнини астрологи спостерігали за дією каменів, за їх зв'язком з певними сузір'ями і змогли визначити, які талісмани підходять кожному зі знаків зодіаку. Отже, списки астрологів містять наступну інформацію про планетарну сумісності знаків зодіаку і благородних каменів.

 

ОВЕН: алмази, рубіни, сапфіри і аметисти. Алмази допомагають овнам справлятися з люттю і дратівливістю, заспокоюють і оберігають від життєвих помилок. Овни, що використовують в якості талісмана прикраса з діамантом, наділяються силою і впевненістю в собі.

 

Носіння рубіна допоможе овнам заволодіти повагою оточуючих. Сапфір підвищить розумові здібності, а аметисти сприятимуть перемогам в будь-яких змаганнях.

 

ТЕЛЕЦЬ: сапфір, бірюза. Рекомендований також смарагд. Тельці, що носять сапфір, скромні й надійні, вони вірні своїм партнерам. Талісман з сапфіром наділяє тільця розумом, інтелектом, мудрістю і захищає від заздрощів оточуючих.

 

Щоб талісман приніс щастя в коханні, потрібно віддати перевагу бірюзі. Смарагд робить людей, народжених під цим знаком, веселими та радісними.

 

БЛИЗНЮКИ: агат, берил, хризопраз. Агат наділяє близнюка силою, пильністю, умінням переконувати людей. Носіння агата позбавляє від дратівливості і оберігає від нещасних випадків.

 

Берил робить близнюків щасливими в коханні, веселими та життєрадісними. Хризопраз в якості талісмана особливо рекомендований близнюкам, провідним власний бізнес або займає відповідальну посаду.

 

РАК: прикраси з місячним каменем, смарагдом. Місячний камінь бажано вибирати тим ракам, які народилися в повний місяць. Цей камінь захистить їх від бід і печалей. Прикраси із смарагдом захищають раків від нудьги, туги, депресій, позбавляють від хвороб і любовних переживань.

 

ЛЕВ: рубін, олександрит, бурштин, хризоліт, жовтий топаз. Янтар оберігає від хвороб і позбавляє від вже набутих захворювань. Жінки-левиці, що носять бурштин, переживають легкі пологи.

 

Хризоліт додає душевних сил, оберігає від появи поганих думок, дарує спокійний сон. Леви, що носять талісман з жовтим топазом, можуть розбагатіти, зробити успішну кар'єру. Рубін допоможе домогтися поваги від оточуючих і навіть влади над ними. Олександрит зробить лева спокійним і надихне його на творчість.

 

ДІВА: талісмани з яшмою, сердоліком, олівінів і нефритом. Сердолік захистить дів від катастроф і нещасних випадків в результаті природних катаклізмів. Нефрит необхідний дівам, які займаються спортом - такий талісман принесе яскраві перемоги своєму власникові. Крім того, нефрит захистить від хвороб і від зрад і зрад. Яшма обдарує діву здоров'ям та добробутом, вбереже від проблем із зором. Якщо діва буде носити олівін, то не виявиться погорільцем і не стане жертвою злодіїв і шахраїв.

 

ТЕРЕЗИ: талісмани з аквамарином, опалом, берилом, алмазом і лазуритом. Опал принесе своєму власникові успіх і високі досягнення, але тільки за умови, якщо дістанеться він людині постійному та надійному.

 

Лазурит втихомирить зайві пристрасті, зробить ваг спокійними, розважливими, вірними. Талісман з лазуритом допоможе вагам вилікувати серйозні захворювання шкіри і кісткової системи.

 

Носіння аквамарина сприяє великій любові і міцній дружбі. Аквамарин зміцнить серце, оздоровить шкіру, внутрішні органи, нервову систему. Берил подарує вагам життєрадісність, а алмаз - силу і успіх у будь-яких починаннях.

 

СКОРПІОН: талісмани з топазом, аквамарином, гранатом, коралом. Топаз підсилює такі якості скорпіонів, як проникливість, хитрість, мудрість. Скорпіони, які носять топаз, стають відмінними провісниками, психологами, криміналістами, маніпуляторами.

 

Аквамарин допоможе скорпіонові налагодити особисте життя і стати щасливим. Тій же меті допоможе домогтися носіння талісмана з гранатом. Корал вбереже від заздрості і лихого ока, захистить від нещасних випадків, позбавить скорпіона від меланхолії.

 

СТРІЛЕЦЬ: бірюза, сапфір, аметист, хризоліт. Бірюза подарує особисте щастя і допоможе досягти успіхів у науці. Сапфір зробить стрільця сильним, розумним, надійним. Талісман з аметистом необхідний спортсменам і мисливцям. Крім того, аметист вбереже свого володаря від алкоголізму. Хризоліт увіллє в людини душевні сили, захистить від нічних кошмарів, допоможе навчитися передбачати майбутнє.

 

КОЗЕРІГ: опал, гранат, рубін, онікс, зелений малахіт. Опал «пожвавить» козерога, зробивши його більш яскравим і пристрасним людиною. Гранат наситить енергією. Рубін принесе щастя в особистому житті, а онікс наділить свого володаря великою владою, мудрістю, розумом, хорошою пам'яттю. Зелений малахіт зробить козерога сильним і дуже розумним, здатним здійснювати великі наукові відкриття.

 

ВОДОЛІЙ: аметист, сапфір, гранат і циркон. Аметист захистить водолія від багатьох захворювань, зробить його товариським і енергійною людиною. Водолії, що носять аметист, будуть легко справлятися зі стресами. Сапфір принесе удачу в справах, допоможе домогтися поваги і влади. Гранат зробить водолія щасливим у коханні, захистить від простудних захворювань і головних болів. Водолії, що носять талісман з цирконом, знаходять високі інтелектуальні здібності і спрагу знання.

 

РИБИ: талісмани з аметистом, перлами, яшмою, хризолітом. Риби, що носять перли, живуть у достатку, любові і благополуччя. Перли можуть подарувати людині, народженій під знаком риб, здатність до довгожительства. Аметист принесе удачу в спорті, полюванні і вбереже від можливого алкоголізму. Талісман з яшмою захистить від бідності, ганьби, хвороб, а хризоліт допоможе здобувати перемогу в будь-яких спірних питаннях.

 

cлідуюча>>>