Вход на сайт

Сообщение об ошибке

User warning: The following module is missing from the file system: recaptcha_mailhide. For information about how to fix this, see the documentation page. in _drupal_trigger_error_with_delayed_logging() (line 1143 of /home/agatu209/domains/dityachiy.net/public_html/includes/bootstrap.inc).

Вуличні ігри для дітей

 Наші діти більш охоче сидять вдома за переглядом мультфільмів, ніж граючи з однолітками на вулиці. У підсумку вони стають млявими, дратівливими, у них з'являється гіподинамія і, як наслідок, ранні проблеми з серцево-судинною системою. 

   
Не все, що відрізняло радянський і пострадянський життєвий уклад, було погано. Ми, коли були дітьми, багато часу проводили на вулиці. Взимку каталися на лижах і ковзанах, в теплу пору року - грали в найрізноманітніші вуличні ігри.
 
 
Більшість ігор увазі наявність м'яча, наприклад, «вибивати». Умови прості. Двоє провідних стають за окреслене поле, розмір якого залежить від кількості учасників. Вони кидають м'яч один одному таким чином, щоб той зачепив когось з гравців. Якщо це сталося - останній вибуває з гри. Втім, учасник може зловити «свічку» - м'яч, не торкнувся землі. У такому випадку у гравця з'являється імунітет на одне вибування. Гра закінчується, коли провідні вибивають останнього гравця.
 
 
Інша популярна вулична гра з м'ячем - «Картопля». Учасники стають у коло, один з них кидає м'яч, інші, не ловлячи, відбивають, пасуючи будь-кому з гравців. Завдання кожного - не промазати і не взяти м'яч в руки. Промазав або взяв - сідаєш на корточках в центр кола і намагаєшся зловити м'яч з такого становища. Зловив, підстрибуючи на корточках, - повертаєшся до гравців, а на твоє місце сідати той, хто останнім пасував.
 
 
М'яч - неодмінний атрибут ще однієї вуличної гри, яка називається «десяти». Потрібна рівна стіна і 2-3 учасника. Суть гри полягає в тому, щоб пройти десять класів спеціальної школи, кидаючи об стіну м'яч одним з наперед заданих способів. Для першого класу - в грі він називається «десяти» - це можуть бути якісь прості удари, наприклад, зігнутими пальцями (волейбольний стиль).
 
 
Далі удари ускладнюються. Другий клас - «Дев'ятий» - допускає тільки удари по м'ячу долонею як би знизу. «Вісьмох» - кидок відбувається через праву ногу і т.д. Чим старше клас, тим менше число разів потрібно виконати завдання. Якщо не виконав - повторюєш, коли знову прийде твоя черга. Хід переходить до наступного гравця тільки при помилці. Гравець, який пройшов усі десять класів аж до «однуш», починає навчання заново, але вже з «дев'яти». Це другий етап. Переможець - учасник, першим закінчив десятий кін.
 
 
Такі ігри з м'ячем, як футбол, волейбол, баскетбол описувати навряд чи варто, вони всім відомі. Також як давно відомі хороші вуличні ігри - теніс і бадмінтон. Але і без м'яча діти можуть весело і з користю провести час на вулиці. Згадайте хоча б так улюблені нами «Хованки», «П'ятнашки», «Жмурки». Та хіба мало хороших незаслужено призабутих дитячих вуличних ігор. Важливо тільки навчити їм дітей.