Вход на сайт

Сообщение об ошибке

User warning: The following module is missing from the file system: recaptcha_mailhide. For information about how to fix this, see the documentation page. in _drupal_trigger_error_with_delayed_logging() (line 1143 of /home/agatu209/domains/dityachiy.net/public_html/includes/bootstrap.inc).

За що беруть хабарі в дитячих садках?

 Як не дивно, навіть така, здавалося б, нешкідлива сфера, як виховання в дитячих садах маленьких дітей - теж виявилася вражена хабарництвом.І знову ж таки, одна з головних причин цього явища - це злиденне становище і гнітюча бідність переважної більшості дитячих дошкільних установ в сучасній Україні
Само собою, тут не йде мова про приватні садки за високими парканами і з власною охороною, в які ходять чада "сильних світу цього» - депутатів, олігархів і інш. Ми маємо на увазі  міські звичайні (або - трохи краще звичайних) дитячі садочки, куди ходять діти робітників, вчителів, водіїв, інженерів, лікарів, та інших «типових» українців.

 

Ось один із характерних прикладів. Дитині настав час іти в дитячий сад, і батьки, само собою, намагаються вибрати заклад, по-перше - трохи краще, а по-друге - ближче до будинку.

 

Визначившись з вибором, перш зам все вони йдуть знайомитися із завідувачкою - і мало не відразу після перших слів привітань чують: «Чим ви зможете допомогти нашому дитячому садочку?».

 

Натяк, як кажуть, більш ніж прозорий. У більшості випадків під цими словами мається на увазі фінансова чи інша матеріальна (іграшками, канцтоварами, і т.п.) допомогу садочку з боку «новеньких» батьків.

 

Розмір «стартового внеску» визначається індівідуально в кожному садочку , і залежить він від цілого ряду чинників: престижність садка (наприклад, одна справа - простий дитячий садок, й інше - центр дошкільного розвитку, або щось в цьому роді), його місце розташування і віддаленість від центру міста, та міста проживання дитини, наявності  комп'ютерного класу, басейну, автономного опалення, належність до того чи іншого відомства (підприємства), та ін

 

Однак у деяких, доволі не рідких випадках під «допомогою для садочка» мається на увазі звичайнісінький хабар завідувачеві за швидке та позитивне вирішення в питання прийома дитини в дитячий садок. Розмір цього хабара в різних  регіонах і конкретних садочках різний і варіюється від 20 доларів США до «плюс нескінченності».

 

Відзначимо, що в більшості випадків завідувачка садочком не привласнює суму хабара повністю, а ділиться їй зі своїм керівництвом у місцевому відділі районної освіти.

 

Справа в тому, що в кожному відділі освіти чудово обізнані про те, які дитячі садочки на підвідомчій території є найбільш престижними і в які прагнуть потрапити більшість батьків.

 

Якщо в таких садочках відчувається брак місць (як воно і є практично скрізь) - значить, є всі умови для хабарництва. Адже, як говорить відомий вислів, «скрізь, де існує недолік чогось, обов'язково буде хабарництво, а також інші порушення закону і соціальної справедливості».

 

Ну а про те, які побори стягують з батьків  в українських дитячих дошкільних установах, можна складати легенди. Тут різні пожертвування «на подарунки вихователям та завідувачці» до всіх свят, за своєю суттю не відрізняються від звичайних хабарів, і збори «на ремонт» та «на іграшки», «на інвентар», і т.д. і т.п.

 

Крім цього, багато батьків з особистих коштів приплачують вихователям і нянечкам за «особливо дбайливе та уважне ставлення» до своєї дитини. Це також є ні що інше, як звичайнісінька хабар, виникненню якої сприяють дві основні причини: жебрацька заробітна плата працівників дитячих дошкільних установ і бажання батьків максимально поліпшити умови перебування своєї дитини в дитячому садку.

 

До речі, вельми цікава ситуація може виходити коли всі батьки групи, незалежно один від одного, приплачують вихователю та няні за "особливо уважне і дбайливе" ставлення до своєї дитини, і при цьому кожен з них вважає, що окрім нього цього ніхто не робить (або робить максимум ще дві-три, передбачливі людини).

 

В результаті вихователь (нянечка) з підвищеною увагою і турботою повинні ставитися до всіх без винятку дітей! Власне, що і без того входить в їх посадові обов'язки.

 

cлідуюча>>>