Вход на сайт

Сообщение об ошибке

User warning: The following module is missing from the file system: recaptcha_mailhide. For information about how to fix this, see the documentation page. in _drupal_trigger_error_with_delayed_logging() (line 1143 of /home/agatu209/domains/dityachiy.net/public_html/includes/bootstrap.inc).

Приватний і державний дитячий садок. За чи проти.

 Чи відвідувати дитині приватний дитячий садок? Важливо перевага дитячого саду - шанс малюка поспілкуватися із своїми однолітками. В іграх з дітьми власного віку закладаються основи контакту з оточуючими, розвиваються уміння діяти спільно, усвідомлювати інших людей, допомагати і співчувати власним ближнім. Всі ці навички, звичайно, придадуться дитині в подальшому. Крім того, вони зформують основні особливості особистості, життєві цінності, інтереси, почуття до себе і до людей, тобто, задають спрямованість особистісному розвитку малюка.

 
Те, що основи людської індивідуальності закладаються в точності в I-е 5-6 років життя, визнають основна маса педагогів і психологів. Давайте згадаймо фразу Л.Н. Толстого: "Від п'ятирічного малюка до мене лише крок. А від немовляти до п'ятирічного - жахливе відстань. Від зародка до немовляти - безодня".
 
 
Різні можливості виховання малюка-дошкільника втілюються в комплексній програмі для роботи дитячих садків - з розвитку і з навчання малюка. Однак навіть з урахуванням всіх переваг дошкільних закладів, відвідування дитиною дитячого садка постійно викликає чимало запитань, а періодично - і труднощів, звичайно, психологічного особистості.
 
 
Коли відмінно віддати малюка в садок? У чому привід його стабільного небажання відвідувати дитячий садок? З якої причини дитина з моменту надходження в дитячий сад став регулярно хворіти? Як надати підтримку дитині звикнути до нових умов дитячого садка? - Ось ті питання, які найчастіше батьки та вихователі задають і собі, і психологам.
 
 
Чи віддавати малюка в англійський дитячий садок?
 
 
В першу чергу, батькам не варто забувати, що домашнє виховання у багато разів краще, ніж виховання малюка в дитячому садку: непогано, коли I-е пізнання і настанови він отримає від матері. І яким би не був прекрасним дитячий садок, він ніколи не замінить дитині сім'ю.
 
 
Буває і так, що батьки віддають малюка в дитячий сад лише для того, щоб на де який час звільнитися від турбот. І ось головне знати: малюк обов'язково відчує це, зрозуміє, і тоді користь від перебування його в дитсадку буде зведена до мінімуму. Не варто теж відсилати малюка в дитячий сад тільки за тим, щоб він навчався там вмиватися, користуватися туалетом, своїми силами їсти, одягатися і роздягатися і т.п. Якщо він і зобов'язаний чому-або навчитися в садку, так це грі та спілкуванню з однолітками. І ще важлива мить: не віддавайте дитину в дитячий сад відразу ж після народження II-го малюка, інакше старший може сприйняти це як зраду, та вигнання. У нього з'являться ревнощі до новонародженого.
 
 
У якому віці варто віддавати малюка в дитячий сад?
 
До 2-3 років дитина, як правило, не відчуває потреби в спілкуванні з своїми однолітками, зате у цьому періоді проявляється прихильність до матері і близьких людей. З цієї причини якщо кожного нормального, а тим паче, емоційно чутливого малюка віддати в ясла до 3-х років, то він гостро реагуватиме на розлуку з матір'ю, плакати й тужити.
 
За висновком психологів, детально досліджували цю проблему (А.І. Захаров, А. Фромм), віддавати малюка в дитячий заклад варто тоді, коли йому виповниться 3 р., якщо це дівчинка, і 3,5 м., якщо це хлопчик. 
 
 
Як же вибрати хороший платний дитячий садок?
 
 
Досить головне, як там буде відчувати ваша дитина. З цієї причини, коли ви підбираєте для дитини дитячий сад, звертайте інтерес не на зовнішнє оформлення, та дизайн інтер'єру і надсучасну оснащеність садку, а на дітей та вихователів, які працюють з ними. Прийдіть у дитячий сад і поспостерігайте за дітьми: подивіться чи задоволені вони, чи веселі, чи імпонує їм там? Алан Фромм пише: "Хороший дитячий садок - це місце досить гомінке. Якщо протягом десь з півгодини ви не почуєте гамору й шуму, вибухів сміху, от же пошукайте інший садок для власного малюка".
 
 
Як надати підтримку дитині звикнути до нових умов дитячого садка?
 
 
До думки про дитячий садок, потреби його відвідувати малюка потрібно підготувати завчасно. Розкажіть йому про дитячий садок, зводите туди, щоб він представляв, що це подібне. Приблизно за міс., Як він почне туди ходити, надавайте дитині більше самостійності.
 
Не треба перетворювати цю подію в проблему, не кажіть про нього щодня. Вводити малюка в нову ситуацію варто помалу. У I-ші дні побудьте з ним певний час у дитячому садку, не треба йти відразу ж. А прощаючись, обов'язково говоріть, що повернетеся за ним. Найчастіше, багато дітей ч / з кілька днів як правило, звикають до нових умов в дитсадку. Середній термін для адаптації до дитячого садка, за висновком фахівців, представляє в ясельном віці 7-10 діб, в 3 р. - 2-3 тижнів., В старшому дошкільному віці - 1 міс .. Наразі, чим старший малюк, тим довше він звикатиме до нових умов.
 
 
"Не дитсадкові діти".
 
 
Риси звикання малюка до нової ситуації залежать від маси факторів: від типу нервової системи та стану здоров'я,  сімейної атмосфери, особистісних рис,  умов перебування в дитячому садку. Найбільші труднощі в адаптації переносять діти з ослабленим здоров'ям, з високою швидкістю втомлюються від гоміну, довго засинають вдень, мають поганий апетит.
 
 
Важко звикатимуть до дитячого саду єдині діти в сім'ї та пізні, надмірно опікувані, у яких дуже розвинений емоційний зв'язок з матір'ю, ті що звиклі до виключної уваги до себе, ті що не мають навиків до самообслуговування, не впевнені в собі, безпорадні, тривожні. У дитячому садку подібні діти відчувають себе нещасними, розташовуються в стані нервового стресу. Це положення послаблює захисні сили його організму, і дитина починає регулярно хворіти. У старшому дошкільному віці у не адаптованих малюків є можливість навіть виникнути нервові симптоми у вигляді гризіння нігтів, тиків, заїкання.
 
 
Робить вплив на це і тип характеру малюка. Помічено, що з великою швидкістю і просто звикають до нових умов холерики і сангвініки. А  флегматикам і меланхолікам доводиться досить туго. Вони повільні і за тім не встигають за темпом життя дитячого садку: не мають можливість з високою швидкістю одягнутися та зібратися на прогулянку, чи поїсти, виконати завдання. Їх регулярно підганяють, підстьобують (при цьому не тільки лише в садку, але ще і вдома також), не даючи можливості побути самим собою.
 
 
Треба підкреслити, що багато дітей так і не звикають до дитячого саду. Про це тривожними сигналами для батьків є емоційне неблагополуччя малюка, що він дуже сильно страждає в умовах дитячого садку, важко переносить розставання з матір'ю, має стійке небажання у відвідуванні дитячого садка, плаче, капризує вранці, часто хворіє, має поганий апетит, тривожний сон .
 
 
Щоб утримати психічне і фізичне здоров'я малюка, варто знову його повернути в умови домашнього виховання, де близько з доброї, люблячої і розуміючою матір'ю малюк знову знайде спокій і впевненість, відчує себе щасливим і захищеним. Варто пам'ятати, що знаходження малюка в точності в родині, з матір'ю є найбільш природним і сприятливою умовою його росту.