Вход на сайт

Сообщение об ошибке

User warning: The following module is missing from the file system: recaptcha_mailhide. For information about how to fix this, see the documentation page. in _drupal_trigger_error_with_delayed_logging() (line 1143 of /home/agatu209/domains/dityachiy.net/public_html/includes/bootstrap.inc).

Дитячий садок, чи домашня оранжерея

Дитячий садок

Років три тому я з жахом слухала свою подругу, яка розповідала мені про домашнє навчання і про те, що не буде віддавати дитину в дитячий сад. «Як так можна? - Обурювалася я. - Дитина виросте соціальним Мауглі! »Коли я була вагітною, у мене не було ніяких сумнівів в необхідності дитячого садка для моєї дитини.

 

Тепер, коли Максим стрімко наближається до триріччя і для нього вже заброньовано місце в садочку «Ластівка», я просиджую на форумах, присвячених домашньому навчанню, і думаю, думаю, думаю ... Чи справді це необхідно моїй дитині?

 

Я розумію, є ситуації, коли мама просто змушена вийти на роботу: через загрозу звільнення, складної обстановки на роботі, фінансової необхідності. Коли немає коштів на фрукти дитині і зимову куртку, тут вже не до сентиментів.

 

Але, провівши чимало часу на форумах, присвячених домашньої освіти, натрапила на цікаву думку. Так, безумовно, дитина в садку навчиться спілкуватися з чужими дітьми: у неї просто не буде іншого виходу. Але тим часом розучится спілкуватися зі своїми рідними - батьками, братами і сестрами, бабусею і дідусем. Дуже часто «Садовського» діти починають потім ходити у вісім гуртків на тиждень, буваючи вдома пару годин перед сном. Природно, вдома їм вже стає просто нудно.

 

Те, що дитина може відвикнути від сім'ї і повернути його туди буде вкрай складно, - саме ця думка, яка раніше не приходила в голову, змусила мене серйозно замислитися про необхідність дитячого саду.

 

Вдома - нудно? 

У дитячому центрі, куди ми ходимо з Максом на заняття, я підслухала розмову двох мам: 

 - Моя Влада хворіла і тиждень в садочок не ходила, так вона мене вдома ізвела: «Мамо, я хочу в садочок! Мені вдома нудно! »

 

Якби я почула таку фразу від власної дитини, це змусило б мене задуматися. Як це - вдома нудно? Зі мною нудно? Значить, треба терміново щось міняти! Згадую слова доньки Сергія Довлатова (з його біографії): «Світлана Миколаївна - вихователька! А ти - лише тато! »Так от я не хочу бути для Максима« всього лише »мамою.

 

Які ще мене гризуть страхи у зв'язку з дитячим садом? Відсутність прогулянок в погану погоду, чхати і кашляти діти в групі, постійні хвороби. Але більше мене турбує психічне здоров'я Максима: ми так трепетно ​​і дбайливо ростили його з чоловіком, не застосовували фізичні покарання, не залякували, не лаяли при сторонніх, обмежували заборони, пояснювали, розмовляли. І все це для того, щоб у саду його лякали Бабаєм (звичайна справа!), Ставили в якості покарання у центр кімнати в мокрих штанях, якщо він не добіжить до горщика (буває і таке!), Кричали на нього, гарячилися.

 

Звичайно, є прекрасні світлі чисті дитячі садки: з красивими іграшками, чистими підлогами, смачною їжею і добрими, чуйними виховательками, які чудово підготують дитини до школи. Але далеко не всім так щастить.

 

Так що самій вирішувати, принесе дитячий садок моїй дитині більше шкоди чи користі, - справа відповідальна. Тому для мене було важливо почути думку фахівця.

 

- На думку більшості психологів, оптимальний вік, коли дитину можна віддати в дитячий садок, - чотири роки, допустимий - три роки. У дитячому садку дитина вчиться спілкуватися не тільки з іншими дітьми, але і з дорослими: це допомагає дитині надалі уникнути труднощів у встановленні відносин з шкільними вчителями. Дитина знайомиться з певними правилами поведінки і вчиться дотримуватись їх.

 

Слово «дисципліна» для багатьох має негативний відтінок, але якщо під ним розуміти вміння дотримуватися необхідних правил людського співжиття, то слід визнати: ці навички дитині необхідні.

 

Як вибрати дитячий садок?

 

- Малювання, ліплення, конструювання, розвиток мовлення, музичні заняття і фізкультура - чи зможуть батьки забезпечити дитині всі умови, необхідні для гармонійного розвитку, не віддаючи його в дитячий сад? У принципі це можливо, якщо батьки дійсно готові до дуже серйозної роботи. Найскладніше в домашньому вихованні - створення необхідних умов для соціального розвитку.

Тому важливо, щоб «домашня» дитина проводила багато часу на дитячих майданчиках, спілкувалася з близькими друзями-однолітками, а краще - з кількома: водіть її в гості і запрошуйте інших дітей до себе додому. Не хочете відправляти дитину в дитячий садок - віддайте його в який-небудь гурток, секцію, ігрову групу.

 

Якщо в саду прийняті публічні покарання, задумайтеся, чи ваш це дитячий садок. Вибираючи дитячий садок, звертайте увагу не на зовнішнє оформлення інтер'єру і оснащеність, а на вихователів, які працюють з дітьми. Це повинні бути не тільки професіонали, але і люблячі дітей дорослі, які не будуть заважати дитині будувати власну несуперечливу картину світу.

 

Щоб дитячий садок дійсно виявився приємним і корисним місцем для малюка, потрібно зрозуміти, для чого саме він потрібний вам і вашій дитині, спокійно оцінити всі плюси і мінуси того чи іншого рішення і налаштуватися на те, що вибір дитячого саду і адаптація до нього малюка - значна і важлива робота, яка може і повинна закінчитися успіхом.

 

Після розмови з психологом я зробила висновок, що в чотири-п'ять років садок принесе більше користі і задоволення Максу, ніж в два-три роки

 

cлідуюча>>>