Вход на сайт

Сообщение об ошибке

User warning: The following module is missing from the file system: recaptcha_mailhide. For information about how to fix this, see the documentation page. in _drupal_trigger_error_with_delayed_logging() (line 1143 of /home/agatu209/domains/dityachiy.net/public_html/includes/bootstrap.inc).

Як впоратися з дитячою агресією

« У теплий літній день ми з подругами зібрались на пляж. Одна з них з шестирічним сином. Яке ж було наше здивування , коли хлопчик розсердившись , що йому не купили солодкої води став кричати і штовхати нас з подругою ногами. Причому його мама не звернула на цей інцидент абсолютно ніякої уваги ! ... »

 

На жаль , майже кожному з нас доводиться стикатися з тими чи іншими видами прояви дитячої агресії. У чому ж причина такої поведінки і як з цим боротися ? Причин звичайно може бути безліч , але психологи зазвичай Вироблять головну - брак любові . Про неї -то ми сьогодні і поговоримо.

 

По-перше , дитяча агресія - це прямий наслідок неправильного виховання або відсутність його як такого в принципі. Коли дитина не знає - що таке добре , а що таке погано. Що можна, а чого не можна . Дитині доводиться пробувати різні види поведінки , як би на дотик знаходити дорогу до досягнення бажаного.

 

Дитині ж треба приділяти достатню увагу , розмовляти з ним , пояснювати йому правила , що превалюють у суспільстві. Якщо вам важко самим підбирати слова , можна керуватися чиїмись теоріями , найбільш доступними для вашого розуміння звичайно . Наприклад , Іммануїл Кант ставив в основу будь-якого людського суспільства принцип « роби так , щоб правила , якими керується твоя воля , могли повсякчас послужити принципом загального законодавства ». Дитині потрібно пояснювати все простими словами , наводити приклади . Кращими будуть приклади з власного досвіду і звичайно приклад власної поведінки . Якщо ви б'єте свою дитину , то незабаром він цілком свідомо почне ще більше озлоблюватися , мстити вам і кривдити слабких товаришів , а коли підросте - і вас самих.

 

Зміцнюйте емоційний контакт не тільки з малюком , але й один з одним. Нехай дитина бачить , що мама доброзичливо спілкується з оточуючими людьми. Таким чином , дитина буде відчувати , що навколо все гаразд і в агресивних випадах сенсу немає.

 

Учіть дитину доброті . Адже вам не здається дивним навчити його користуватися горщиком і ложкою ? Так і з душевними якостями - їх треба розвивати ! Читати добрі книги , викликаючи у дитини почуття жалю і співчуття , не дозволяти ображати тварин і навіть іграшки . Навчіть дитину проявляти свої почуття - обіймайте його , пестіть , кажіть , що любите. Навчіть дитину нести відповідальність за свої вчинки - якщо образив кого то нехай вибачиться , якщо ударив - покарання має піти негайно . Причому воно не повинно залежати від настрою мами і бути відповідним проступку .

 

Любіть свою дитину . Кохання- це безвідмовний засіб від усіх хвороб. Шкода , проявів цієї любові все менше. Все більше егоїстичних батьків , зациклених тільки на себе і свої проблеми . Вони включають своїм дітям телевізор і йдуть займатися своїми справами. І ось діти , сидячи біля телевізора і вбирають в себе як губки , то що ллється звідти нескінченним потоком : жорстокість , насильство , байдужість , алкоголь , пропаганду розпусного способу життя тощо.

 

Завдання батьків - зрозуміти , що змусило і простимулювало дитини до прояву агресії і поки не пізно допомогти йому справитися з нею.