Вход на сайт

Сообщение об ошибке

User warning: The following module is missing from the file system: recaptcha_mailhide. For information about how to fix this, see the documentation page. in _drupal_trigger_error_with_delayed_logging() (line 1143 of /home/agatu209/domains/dityachiy.net/public_html/includes/bootstrap.inc).

Сила слова, або про що не варто говорити дітям

Сила слова

Ми, освічені й грамотні сучасні люди, вже знаємо, що більшість наших проблем приходять з дитинства. Батьки, виховуючи нас, говорили як потрібно себе вести, як чинити, щоб бути хорошими, від чогось застерігали. І все це виключно з добрих спонукань і для нашого блага.

 

До чого це призвело в підсумку? До того, що ми отримали в комплекті з вихованістю масу комплексів, від яких потім насилу намагаємося позбутися протягом всього свого життя. Не рідко ці комплекси серйозно ускладнюють життя.

 

Зараз психологи говорять про те, що слово - це потужний інструмент впливу на психіку. Ми кожен день вимовляємо тисячі слів і вкладаємо в них наші емоції, складаємо їх в якісь формули, які повинні донести до співрозмовника якусь думку. Тому словом дійсно можна вбити, а можна вилікувати.

 

Існує безліч таких методик, які дуже добре діють. Професіонали можуть вивести людину із критичної ситуації за допомогою різних установок, які, природно, складаються з підібраних особливим чином слів. При бажанні можна навпаки довести її до дуже поганого стану, використовуючи при цьому тільки слова. Багаторазове повторення однієї і тієї ж установки перетворюється в програму і починає діяти поза нашою волею.

 

А тепер згадайте, що ви говорите своїм дітям. Більшість батьківських установок ми автоматично переносимо на своїх чад. І теж все з кращих спонукань, та й у їх справедливості сумніватися не доводиться, адже вони перевірені поколіннями.

 

Думаємо, що не сильно помилимося, якщо скажемо, що більшість з нас боролося з нерішучістю, боязкістю і тому подібними проблемами. І, швидше за все, це не вроджені комплекси, а набуті завдяки зусиллям батьків. А вони всього лише оберігали нас і казали, не ходи туди - впадеш, не роби цього - зламаєш, поранишся, забруднишся і так далі. І це самі нешкідливі установки, які могли породити деякі комплекси, з якими все-таки, при певній наполегливості і бажання, можна успішно боротися.

 

Але все набагато гірше, коли мама в серцях говорить: «Ти поганий хлопчик!», «Щоб ти провалився!», «Очі б мої тебе не бачили», «Якби не ти, я б стала ....», «Я стільки на тебе сил витратила »,« Горе ти моє ». Це далеко не вичерпний перелік негативних батьківських установок.

 

Неодноразово чуючи це в свою адресу, дитина починає відчувати себе винуватим, а раз винен, значить повинен бути покараним. Не бажаючи того самі, батьки запускають програму саморуйнування дитини, вона починає думати, що вона погана і робить все тільки погане, вплутується в погані історії, чинить негарні вчинки, стаючи старше вживає алкоголь і наркотики, тобто всіляко руйнує власне життя.

 

Інший варіант - навішування ярликів. Пам'ятайте, «якщо людині сто разів сказати, що вона свиня, він захрюкає». Так що ж повинен робити дитина, якій день у день говорять, що він «тупиця», «недотепа», «паразит» і тому подібне?

cлідуюча>>>