Вход на сайт

Сообщение об ошибке

User warning: The following module is missing from the file system: recaptcha_mailhide. For information about how to fix this, see the documentation page. in _drupal_trigger_error_with_delayed_logging() (line 1143 of /home/agatu209/domains/dityachiy.net/public_html/includes/bootstrap.inc).

Не хочу братика! або Як уникнути дитячих ревнощів...

Дитячі ревнощі

Ви очікуєте поповнення в родині і мучитеся думкою, як зробити, щоб прихід малюка менш болісно відбивався на старшій дитині? Якщо у дітей різниця у віці від п'яти-шести років і більше, найчастіше поява ще одного карапузика сприймається спокійно або навіть з нетерпінням.

 

Але, чим менше ця різниця, тим складніше це сприйняття і важче старшій дитині звикнути до думки про необхідність ділити на двох увагу і любов мами, їжу, іграшки. Щоб уникнути спалахів дикої ревнощів, істерик і образи на вас, ніби ви проміняли старшого на іншу дитину, постарайтеся заздалегідь підготувати його до народження малюка. Але як же це правильно зробити?

 

Поки животика не видно, ви можете, ніби здалеку, почати розмову про те, що мати братика або сестричку дуже здорово. Якщо ви росли в багатодітній сім'ї, розкажіть, як добре було всім разом влаштовувати гучні ігри, як не доводилося нудьгувати на самоті.

 

Згадайте кілька смішних випадків, що сталися з вами і з іншими братами і сестрами. Вирушаючи зі старшим на прогулянку, ненароком звертайте його увагу на колясочки з немовлятами, що зустрічаються на вулиці, вагітних жінок. Запитайте його, що б він робив, якби у нього був такий маленький, став би грати з ним і опікати його?

 

Дітям дуже подобається, коли з ними спілкуються нарівні, по-дорослому. Тому робіть акцент на те, що старша дитина вже велика, як ви захоплюєтеся його самостійністю, який він ваш незамінний помічник, що ви без нього просто не уявляєте, як би впоралися з усіма справами.

 

Нехай той відчує свою значимість і винятковість, а якщо у вас старшим є син, буде добре, коли батько повністю підтримає маму і заохотить його самостійність.

 

Ближче до того часу, коли вже неможливо приховувати ваше цікаве положення, зберіться разом, організуйте святковий стіл з улюбленими для дитини стравами. У теплій і дружній сімейній атмосфері повідомте йому про підготовлюваний для всіх сюрприз - нехай вона відчує себе рівноправним учасником події.

 

Відкрийте і разом перегляньте альбоми з фотографіями, коли той був зовсім маленьким, згадайте разом з чоловіком і розкажіть кілька кумедних випадків, пов'язаних з його раннім дитинством, попросіть дитину розповісти, як він любив соску, як солодко засинав з м'якою іграшкою.

 

Всі спогади повинні бути позитивними і підкреслювати ту неповторну атмосферу дитинства, яка створюється у зв'язку з появою новонародженого. Якщо ваш старший занепокоєний, що буде позбавлений уваги, постарайтеся запевнити його в тому, що його місце завжди буде за ним, і ви не перестанете його любити.

 

Ви можете разом підготувати все до приходу малюка: нехай той допоможе відібрати іграшки, з якими буде засипати новонароджений, скласти в ящик дитячу білизну, разом з батьком поставити дитяче ліжечко, якщо вона в розібраному вигляді.

 

Коли майбутня подія трохи вкладеться в дитячій голівці і буде спокійно сприйнята, попередьте, що на період перебування в пологовому будинку старший залишиться вдома з татком або з бабусею, а ви повернетеся з малюком через кілька днів.

 

Не приховуйте від нього, що на перших порах вам буде дуже важко у зв'язку з доглядом за безпорадним малюком, що той буде пісяти, какати, вимагати молоко і спати більшу частину часу. Що він буде часто прокидатися і вам необхідно його заколисати, тому ви будете втомленою.

 

Це необхідно для формування адекватного уявлення старшою дитиною про події, про можливості нового члена сім'ї, оскільки бувають випадки, коли діти чекали свого братика або сестричку, як партнерів по іграх і були жорстоко розчаровані їх «недієздатністю» або ображалися на батьків, що їм стали приділяти менше часу.

 

Бувають і обставини, коли, здавалося б, ви доклали всіх зусиль для підготовки своєї дитини до прийняття нового члена сім'ї, але так і не змогли уникнути проявів дитячої ревнощів.

 

Щоб грамотно діяти в непростій ситуації, потрібно зрозуміти, що це почуття природне та ваш старший має право на його прояв. У цьому випадку вам необхідно перенести всю свою увагу на першу дитину, а маленького залишити турботам бабусі або няні, якщо така є можливість. Поки вони гуляють з ним, ви можете зі старшим сходити, куди він попросить, перегорнути книжки або зіграти з ним у веселу гру - головне, щоб той відчув ваш інтерес в ньому і живу участь.

 

Як тільки він зрозуміє, що ви для нього як і раніше відкриті для спілкування, він стане активно вам допомагати у догляді за маленьким.

 

Багато батьків при появі ще одного малюка повторюють два непростимі помилки. Вони або повністю усувають старшого від будь-якої участі («Не підходь, не чіпай його - впустиш!», «Не плутався під ногами», «Мені ніколи з тобою возитися!»), Або, навпаки, надмірно втягують його в усі види діяльності з догляду («Віднеси пелюшки у ванну», «Витри підлогу», «Викинь брудний памперс» і т.д.). Це породжує відкритий протест і упертість, тому не впадайте в подібні крайнощі - якщо хоче допомогти, будь ласка, завжди раді, а не хоче - нічого страшного, краще нехай пограє або поспостерігає тихенько, як той спить.

 

Мудра мама ніколи не дозволить собі повного занурення в турботи про малюка, в той час як і чоловік і старша дитина потребують її уваги. Звичайно, дуже непросто розірватися між усіма, та й цього не потрібно робити, тут вихід простий: спільно домовтеся, хто яку роботу може на себе взяти, щоб рівномірно перерозподілити всі поточні домашні справи з урахуванням можливостей і сил кожного.

Тільки так можна досягти гармонії та рівноваги в сім'ї, в якій немає місця порожнім скандалам і кривд.

cлідуюча>>>