Вход на сайт

Сообщение об ошибке

User warning: The following module is missing from the file system: recaptcha_mailhide. For information about how to fix this, see the documentation page. in _drupal_trigger_error_with_delayed_logging() (line 1143 of /home/agatu209/domains/dityachiy.net/public_html/includes/bootstrap.inc).

Як правильно робити домашні завдання з дитиною

Багато батьків скаржаться на те, що у них не вистачає терпіння, коли вони разом з дитиною роблять уроки. Вони зриваються, лаються, дитина плач. День за днем ситуація погіршується й у дитини з'являється стійка відраза до домашніх завдань і до навчання в цілому.

 

Інші батьки взагалі воліють берегти свої нерви і не перевіряти уроки. Дитина в такому випадку залишається один на один з новим і як правило складним матеріалом, що врешті-решт може призвести до відставання або того гірше до нервового зриву .

 

Є ще третя категорія батьків - вони роблять уроки за дитину. Але це природно до пори до часу.

 

Але є так само і четверта категорія батьків - вони дійсно допомагають своїй дитині вчитися. І завдяки такій підтримці дитина досить легко адаптується до шкільної системи освіти. Ні класні завдання, ні домашні як правило не викликають у нього особливих труднощів.

 

Вам хочеться потрапити в цю категорію? Якщо так, то ось декілька порад щодо збереження самовладання під час виконання домашнього завдання з дитиною. Як то кажуть « Терпіння і труд все перетруть ! »

 

1 . Режим , ритм , розпорядок : організуйте виконання домашнього завдання в один і той же час. Але пам'ятайте, що дитина повинна бути достатньо відпочивою і ситою. Ідеально виконувати уроки через одну-дві години після повернення зі школи. Намагайтеся не відкладати їх на пізній вечі , тому як до кінця дня працездатність сильно знижується , увага розсіюється і вивчити що або буде просто неможливо. Добре буде, якщо дитина виконає домашні завдання одразу після школи, а до вечора ви їх перевірите. Заодно закріпіть вивчений матеріал .

 

2 . Надайте впевненості : багато дітей , відчуваючи що у них не виходить - засмучуються і всі кидають. Підбадьорити дитини , скажіть , що у нього все добре виходить , а скоро буде ще краще. Дозволяйте займатися самостійно , дозвольте експериментувати. Розкажіть про відповідальність. І не забудьте тільки потім все перевірити.

 

3 . Допоможіть : Під час виконання домашнього завдання будьте поруч , якщо потрібна допомога - допоможіть . Давайте дитині через кожні півгодини- 5-10 -ти хвилинну перерву . Не дивіться телевізор - нікому не хочеться працювати, поки поруч хтось відпочиває.

 

 

4 . Зробіть процес навчання цікавим: співпрацюйте з дитиною , дивіться разом пізнавальні фільми , вивчайте разом підручники та енциклопедії , розширюйте коло досліджуваного матеріалу настільки , наскільки можете. Наприклад , вашій дитині було задано вивчити вірш Сергія Єсеніна - а ви візьміть і розкажіть дитині про життя поета чи про той період , коли було написано заданий вірш . Візьміть за правило займати дитину тільки корисним для нього матеріалом. Вивчає англійську? Дивіться мультики англійською мовою! Клас виїжджав на природу? Покажіть дитині картини Левітана або будь-яких інших видатних живописців , хто чудово відображав красу природи.

 

5 . Будьте послідовними і вимогливими : але в міру звичайно , порівнянно з можливостями своєї дитини

 

6 . Заохочуйте успіхи

 

7 . І ніколи не забувайте , як вам самим було нелегко.