Вход на сайт

Сообщение об ошибке

User warning: The following module is missing from the file system: recaptcha_mailhide. For information about how to fix this, see the documentation page. in _drupal_trigger_error_with_delayed_logging() (line 1143 of /home/agatu209/domains/dityachiy.net/public_html/includes/bootstrap.inc).

Криза трьох років ... у мами

Криза трьох років ... у мами

Про трирічну кризу у малюків написано і сказано досить багато психологами. Однак багато хто забуває про те, що з цим нелегким віком збігається досить важкий період і в житті мами. 
Особливо, якщо мова йде про маму первістка, або ж другої дитини, яка народилася на шість або більше років пізніше першого. Отже, давайте ж подивимося, які ж проблеми турбують матерів, і подумаємо, як краще з ними впоратися?

 

Приблизно до трьох років малюк стає цілком самостійним, за ним вже не треба ходити по п'ятах цілодобово, побоюючись якої небудь біди. Так, дитина підросла, проте допомога дорослих йому ще потрібна.

 

Крім того, як завжди, на кожному кроці виникають нескінченні «чому», на які відповідь дасть лише мама. Та й просто у вас немає реальної можливості побути наодинці з собою, за винятком тих годин, коли малюк спить.

 

Найчастіше ці години настільки приємні, що мама, намагаючись встигнути дуже багато, лягати спати дуже пізно, а в сім-вісім ранку малюк піднімає її на ноги своїм задоволеним, бадьорим голосом.

Загалом, до дитячих трьох років у мами накопичується втома і тяжкість. Що з цим можна робити?

 

1. Перш за все вам потрібно відпочивати від дитини. Якщо є можливість, залишайте з татом, бабусею, нянькою, може з подругою, у якої така ж дитина як і ваша, але не тільки, щоб поробити якісь справи, але і для того, щоб дозволити собі приємне задоволення: сходити в косметичний салон, на виставку, зустрітися з подругами і т. д. І в жодному разі не випробовуйте при цьому почуття провини - ви заслужили відпочинок!

 

2. Оцініть доцільно можливості своєї дитини. Ви помітили, що вона став досить сильна і витривала? Відповідно її можна брати з собою у справах, або на нестандартну прогулянку. Багато трьохліток витримують поїздку в інше місто на день.

 

3. Скооперуйтеся з активними матусями. Напевно у вашому оточенні є жінки з діточками цього ж віку. Чому б вам не брати їх до себе по черзі, дозволяючи подрузі відпочити? Можна водити малюків на заняття, які проводяться без батьків. Це і корисно і у вас буде якийсь час для себе.

 

Багато мам триліток відзначають, що вже не почуваються привабливими жінками: мовляв, фігура зіпсувалася, стомлене обличчя, загальна недоглянутість. Насправді проблема не у весняних змінах, а у втомі, про яку ми говорили раніше.

 

Що з цим можна робити?

 

Для початку згадайте про те, що абсолютно всі сексологи відзначають, що жінка поле пологів ставати більш сексуальною, більш збудливою, а отже більш привабливою для протилежної статі.

 

Другий, не менш важливий момент - народження і виховання дитини робить жінку внутрішньо більш дорослою, витриманою і сильною. Це також приваблює чоловіків, які по суті своїй теж ще діти і їм хочеться терпіння і розуміння з боку представниць прекрасної статі. Так що молода мама - цілком привабливий суб'єкт, особливо якщо вона сама це відчуває і посміхається світу.

 

Якщо ж у вашій зовнішності відбулися зміни дійсно серйозні: надбавка у вазі понад 5кг, випадання волосся, поява гнійників на обличчі і тілі, має сенс не нарікати на пологи, а звернутися до класичного гінеколога-ендокринолога або гомеопата.

 

Малюк теж не дрімає і «дає прикурити» втомленою мамі. Класичний дитячий криза трьох років - «Я сам!» З кожного приводу. Простіше кажучи, вам здається, що дитина вийшла з-під контролю і назавжди залишиться такою жахливою і невихованою людиною, за яку доведеться щогодини червоніти перед оточуючими. Однак все це нормальна і не страшна хвороба росту.

 

Додаткові переживання і без того складного періоду додає очікування того, що малюк піде в дитячий садок. З одного боку мама мріє про те, щоб відпочити від дитини. З іншого - все ж тривожно як він впоратися з життям в колективі? Що з цим робити?

 

По-перше, позбутися тривоги вам допоможе хороший психолог, який протестує малюка і зверне увагу на ті моменти, які можуть йому перешкодити адаптуватися в дитячому саду.

 

По-друге, самі ви повинні навчити дитину самообслуговуванню. Адже велика частина дитячого стресу відбувається через невміння робити самостійно прості речі: одягатися, ходити в туалет, їсти ложкою, прибирати свої речі.

 

Пограйте вдома у дитячий садок, зробіть так, щоб малюк частіше крутився в середовищі дітей, які володіють цими навичками, - так йому буде набагато цікавіше переймати необхідний досвід.

 

Щоб заспокоїти себе, познайомтеся з вихователями та налагодьте з ними дружні стосунки. Нехай вони будуть знайомі з вашою дитиною - це також зніме більшу частину напруги.

 

А тепер побалакаємо про самих матусь ... Багато жінок переживають, що вони не впишуться в робочий ритм, оскільки три роки сиділи з горщиками і пелюшками. Одна мама розповідала, що потрапила на робочий тренінг відразу після відпустки за сином. В результаті, коли всіх попросили назвати слова, які починаються на "само-", колеги назвали «самооцінка, самореалізація», а вона «літак, самоскид». Їй було жахливо ніяково, але тренер повідомив, що в неї зовсім здорова психіка, і порадив брати її «свіжу головою» на всі проекти.

 

Про що потрібно пам'ятати тим, хто виходить на роботу після тривалої перерви

 

По-перше, від вас ніхто не чекає блискавичної реакції і ривка по кар'єрних сходах. Всі розуміють, що ви вийшли «новенькою» і вам потрібен час на адаптацію.

 

По-друге, всі також розуміють, що ви дуже сильно мотивовані, тому що скучили за роботою, отже, ви цінний кадр. Не лайте себе за те, що у вас «мізки закисли» - все увійде в норму.

 

Особливо складно тим, хто пішов у декрет, допуття не набравшись досвіду, або ж прямо з інститутської лави. У жінки виникають всілякі комплекси, коли вона дивиться на своїх ровесниць: вони впевнені в собі, в їх резюме досвід роботи виглядає солідно. В результаті молода мама думає, що вона не зможе знайти роботу, і відчуває себе жахливо.

 

Насправді не все так погано. Навіть якщо ви звільнилися з минулої роботи або ж зовсім не працювали, далеко не все втрачено.

Рекрутери з оптимізмом дивляться на молодих кандидаток в такій ситуації. По-перше, почніть з малого - погодьтеся на роботу з невисокою оплатою.

Якщо ви підете в маленьку фірмочку, де «нестрашно», - добре, у вас буде капати стаж, і ви поступово наберетеся упевненості. Якщо у велику, на престижну посаду з можливістю зростання - теж непогано, адже поступово вас з гідністю оцінять.

 

Дорогі матусі, дерзайте! Все у ваших руках!

 

cлідуюча>>>